Horoskopi ditor – 10 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një ide e madhe që komuniteti juaj përqafon aktualisht mund t’ju fshijë në mënyrën e gabuar. Në vend që të përpiqeni të ndryshoni konsensusin përmes mjeteve manipuluese, është më mirë t’u tregoni njerëzve sinqerisht atë që mendoni se është e gabuar me të. E drejtuar me mendime, energjia e sotme mund t’ju pajisë për t’u bërë një udhëheqës transformues. Megjithatë, kjo kërkon të pranoni që rezultati që kërkoni nuk do t’ju jepet vetëm juve. Marrja e një rreziku personal mund të mos ndalojë kurrë së qeni i frikshëm, por shpesh është mënyra e vetme për të përjetuar shpërblimin tuaj të dëshiruar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shtyrja në mënyrë agresive e besimeve tuaja te të tjerët mund të jetë joshëse sot. Me Merkurin mendor dhe Plutonin bindës të bashkuar në shtëpinë tuaj të 9-të ideologjike, mund ta keni të vështirë të kuptoni se si të gjithë të tjerët nuk i shohin gjërat njësoj si ju. Mbani mend se mund të jetë më mirë të shikoni nga brenda dhe të sqaroni vetë pikat më të holla të pikëpamjeve tuaja. Duke pranuar se, ndonjëherë, asnjë sasi e njohurive të detajuara nuk mund të shërojë vërtet disa plagë të brendshme duhet t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga ajo që është e mundur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një lojtar i fuqishëm aktualisht mund të jetë duke përdorur para për t’ju manipuluar. Ju jeni brenda të drejtave tuaja për të mbrojtur veten – rregullat janë ndoshta në favorin tuaj, dhe ju mund ta tregoni këtë! Megjithatë, mund të mos jeni në gjendje t’i bëni të lumtur të gjithë në komunitetin ose grupin tuaj të miqve. Qëndrimi përballë dhunuesit lokal është shpesh kërcënues për kalimtarët, sepse ata shqetësohen se mund të jenë në shënjestër më pas. Kujtojini vetes se zgjidhjet e qëndrueshme mundin goditjen e problemit në rrugë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush i afërt mund t’ju bëjë një mori pyetjesh të çuditshme. Do të ishte e mençur të dëgjoni intuitën tuaj për qëllimet e tyre përpara se të zbuloni ndonjë përgjigje. Një marrje në pyetje e njëanshme nuk ka gjasa të shkojë diku të këndshme – ata mund të kërkojnë informacion që më vonë mund t’i përdorin për të ushtruar pushtet mbi ju. Megjithatë, një shkëmbim reciprok ka potencialin për të ushqyer të dyja palët me ndjenjat e të dëgjuarit dhe të vërtetuar. Nëse ndiheni vërtet të sigurt në këtë moment, mund të hapeni me kujdes.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shqetësimet në lidhje me shëndetin tuaj mund t’ju stresojnë tani. Ndërsa Mërkuri i orientuar drejt detajeve dhe Plutoni depërtues takohen në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, ka të ngjarë të lexoni shumë në çdo goditje të vogël. Biseda me miqtë mund t’ju ndihmojë të qetësoheni – por gjithashtu mund të sjellë ankth të ri kur bëhet e qartë se marrja e lehtësimit që ju nevojitet do t’ju kërkojë të lironi disa besime të mbajtura prej kohësh. Bëni më të mirën tuaj për të ndarë prekjen tuaj rreth temës nga ajo që të tjerët thonë në të vërtetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shprehja juaj krijuese është vërtet e thellë në këtë moment. Kur Mërkuri shpikës dhe Plutoni psikologjik takohen në shtëpinë tuaj të 5-të artistike, do të jeni të pajisur për të bërë diçka që përcjell një mesazh kuptimplotë, pavarësisht nëse përfshihen fjalët apo jo. Megjithëse mund të bëheni shpejt të vetëdijshëm për potencialin për të fituar para duke shitur produktin tuaj te të tjerët, fokusimi shumë i madh në komponentin financiar në këtë pikë mund të prishë argëtimin. Mos u shqetësoni – duhet të arrini atje ku duhet të shkoni në kohën e duhur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Trazirat familjare mund t’ju rëndojnë, pasi konflikti i gjatë mund të kalojë në një konfrontim në një marrëdhënie kritike pa paralajmërim. Ndërsa të tjerët që nuk e dinë të gjithë historinë mund t’ju shohin si impulsiv dhe emocional, ndoshta nuk është aq e thjeshtë! Puna e çdo shqetësimi të ri në një kontekst më të madh është padyshim i nevojshëm për mirëkuptimin tuaj, por marrja e dikujt tjetër në bord nuk është e garantuar në këtë pikë. Tani për tani, thjesht ndjeni lehtësimin e tensionit jashtë dhe jo brenda.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nuk ka gjë të tillë si muhabet sot! Ndërsa Mërkuri i artikuluar dhe Plutoni i fuqishëm bashkojnë forcat në sektorin tuaj të komunikimit, me siguri do të këmbëngulni të shkoni nën sipërfaqe në bisedat tuaja. Mund t’ju duket veçanërisht interesante të eksploroni kuptimin më të thellë të një konflikti të vazhdueshëm në punën tuaj të përditshme. Nëse kuptoni se po luani modele të vjetra prindërore me shefin ose klientët tuaj, ky njohuri mund t’ju çlirojë të kërkoni një qasje të re që plotëson nevojat e vërteta të secilit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përdorimi i parave për të kontrolluar të tjerët mund të jetë joshëse për momentin. Ndërsa Mërkuri i zhytur në mendime dhe Plutoni i fshehtë bashkëpunojnë në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, ju ndoshta jeni në gjendje të gjeni disa mënyra veçanërisht krijuese për ta bërë këtë. Nga ana tjetër, a dëshironi vërtet të ngecni me mirëmbajtjen e vazhdueshme që do të kërkonte një skemë e tillë nëse do të kishte sukses? Megjithëse një bisedë e sinqertë mund t’ju kërkojë të zbuloni më shumë informacione personale sesa do të preferonit, ka më pak gjasa të rezultojë në tension të vazhdueshëm.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni në qendër të situatës më intensive të sotme. Ndërsa planeti i komunikimit Mërkuri takohet me Plutonin magnetik në shenjën tuaj, të tjerët mund të shikojnë nga ju që të jeni zëdhënësi i tyre për shqetësimet e tyre – ose t’ju synojnë me zemërim që me të vërtetë është menduar për dikë tjetër. Edhe pse kjo energji e keqdrejtuar ka potencialin të lëndojë ndjenjat tuaja, ndarja me kujdes e asaj që është për ju nga ajo që nuk ka të bëjë me ju, duhet t’ju japë pozicionin e duhur për të parë një zgjidhje unike. Ndoshta ata kontaktuan personin e duhur në fund të fundit!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përtypja e një sekreti mund të konsumojë shumë vëmendjen tuaj për momentin. Ndërsa Merkuri intelektual dhe Plutoni i tërhequr bashkohen në shtëpinë tuaj të 12-të soditëse, ju mund të mos dëshironi të ndani gjithçka që keni në mendje. Fatkeqësisht, të qenit në sy të publikut (të paktën në një farë mase) mund të jetë e pamundur të shmanget. Ajo që thoni – ose nuk thoni – mund të jetë vendimtare në mënyrën se si zhvillohen gjërat nga këtu. Përpiquni të mendoni për mesazhin tuaj paraprakisht në vend që ta shpërndani në mënyrë impulsive.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Drama në një grup miqsh ose organizatë ku i përkisni mund të jetë shumë e ndërlikuar në këtë kohë. Mund të jetë e vështirë t’i rezistosh përfshirjes në shumë biseda të heshtura për të! Me Hënën perceptuese në shtëpinë tuaj të 8-të obsesive, lirimi i kufijve tuaj të zakonshëm me të tjerët mund të duket si një hap i domosdoshëm drejt zbulimit të së vërtetës së çështjes. Megjithatë, nëse filloni të shqetësoheni se nuk po jetoni në përputhje me vlerat tuaja, dëgjoni atë zë të brendshëm.

Burimi: Tarot