Horoskopi ditor – 10 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Yjet po dërgojnë një paralajmërim sot, dhe kjo do t’ju parandalojë të mashtroheni. Edhe pse arrini të mbeteni një hap para njerëzve, ka të ngjarë të bëni disa armiq gjatë rrugës. Sot nuk është e favorshme për të blerë një shtëpi ose një makinë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të gjendeni në udhëkryq dhe çdo kthesë do të vijë me të mirat dhe të këqijat e saj. Ndjenjat tuaja mund të kenë një efekt të keq në shëndetin tuaj. Ju mund të kaloni kohë cilësore me anëtarët e familjes dhe miqtë, duke shpresuar se do të hidhni barrën mbi shpirtin tuaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot, ka të ngjarë të përqendroheni në vetë-përmirësimin. Njerëzit e vetëpunësuar mund të presin fitime të mëdha në bizneset e tyre. Mund të përfundoni duke kaluar më shumë kohë në punë dhe më pak kohë me familjen. Ju duhet të vendosni një ekuilibër midis punës dhe familjes.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Çfarë e mirë është jeta nëse nuk përfshin argëtim të madh. Duke pasur parasysh këtë, do të filloni të planifikoni ditën tuaj. Mund të mos ketë asgjë që ju ndalon ndërsa kaloni ditën tuaj duke pasur një shpërthim në çdo moment të mundshëm. Nuk do të ketë kufi për sjelljen tuaj të pangopur.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Natyra juaj pasionante dhe emocionale kontribuon në një mënyrë të madhe në shpërthimet tuaja të papritura të emocioneve. Sot, zemërimi juaj mund të shpërthejë papritur. Kjo e bën shumë të mundshme që ju të tërhiqeni pavarësisht nga mjedisi dhe rrethanat tuaja, si në punë ashtu edhe në shtëpi.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Qëndroni larg koalicionit kur bëhet fjalë për sipërmarrjet e biznesit. Vetëm, ju mund të menaxhoni një rrëmujë të tërë. Nga ana juaj ju jeni, deri tani, administratori më i mirë i departamentit tuaj. Sot, gjeni veten si gjenerali dhe bashkoni njerëzit nën flamurin tuaj për të arritur sukses më të madh.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ndoshta nuk jeni kurorëzuar si “Punonjësi i Muajit”, por mos lejoni që kjo t’ju tërheqë vëmendjen nga fakti se sot, ju jeni ylli më i ndritshëm në detyrë. Jini të përgatitur për të marrë një trajtim të veçantë në punë, pasi shefat tuaj ju lavdërojnë. Përveç kësaj, shumë përfitime të prekshme dhe të paprekshme ju presin.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një ditë e gjatë, e zymtë sot. Edhe pse jo plotësisht në humbje, mund të ndiheni të humbur dhe dëshironi të kaloni ca kohë vetëm me veten tuaj. Sindroma e folesë së zbrazët ka të ngjarë t’ju pushtojë dhe të mbajë qetësinë tuaj mendore në shpërblim.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita është e ndritshme dhe detet janë të qeta sot. Për një ndryshim, ju duhet të kaloni kohë me partnerin tuaj të jetës dhe t’i ndihmoni ata në punët e shtëpisë. Edhe punët rutinë si gatimi dhe pastrimi do të ndërthurin një lidhje të ndërlikuar mes jush.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Gëzimi dhe vetëbesimi juaj do të bëhen fjalimi i ditës për ata përreth jush. Por jo më kot do të tërhiqni kaq shumë vëmendje. Ju do të merrni kënaqësi në kryerjen e detyrave herkuliane sot, dhe do të bëni drejtësi edhe për të punuar. Në shtëpi, gjithçka do të shkojë mirë dhe ju do të shijoni dhe ndani paqen në jetën tuaj me gruan/burrin tuaj. Në përgjithësi, do të keni një ditë të gëzuar përpara.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Puna ekipore dhe bashkëpunimi nxjerrin më të mirën nga ju, kështu që ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë një shans për të punuar në një grup. Një lojë me letra në mbrëmje dhe konsiderojeni ditën tuaj të kaluar mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të panumërta dhe entuziazmi juaj është i admirueshëm. Shfrytëzojeni sa më shumë.

Burimi: Ganesha Speaks