Horoskopi ditor – 11 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju mund të merrni çekanin dhe daltën sot. Jo, ju nuk jeni duke bërë skulpturë; më në fund po iu dorëzoheni kërkesave të bashkëshortit tuaj për të marrë disa masa për përmirësimin e shtëpisë. Është në interesin tuaj të jeni të shpejtë dhe të përqendruar, pasi ju jeni pala fajtore.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ekziston një mundësi e fortë e pranueshmërisë dhe ndjeshmërisë në jetën tuaj të dashurisë. Në anën e poshtme, negativiteti juaj mund të çojë në rezultate mesatare.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Siguria emocionale dhe materiale do të kenë të njëjtën rëndësi sot. Ju dëshironi të jeni të dashuruar, por e dini që dashuria nuk mund t’ju blejë brumë. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni çfarëdo problemi që keni. Koha juaj e lirë do të shpenzohet në hartimin e metodave për të përdorur sa më mirë njohuritë tuaja. Sot, ju do të bëni zgjedhje thelbësore në lidhje me studimet e larta.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sipas të gjitha gjasave, kjo do të jetë një ditë mjaft e lehtë për ju. E vetmja pjesë e vështirë e ditës do të ishte mënyra se si ta kaloni atë. Vështirë se do të ketë diçka për të bërë, ose ndonjë për të folur. Idealisht, kjo është ajo që ju do ta quani një ditë perfekte. Por jo sot. Sot, do t’ju mungojnë njerëzit. Ju do ta gjeni veten më shumë në paqe me kaosin e padurueshëm të botës së jashtme sesa qetësinë shurdhuese të vetmisë suaj. Kështu që, kur të keni shansin tuaj për t’iu bashkuar racës njerëzore në rutinën e saj të përditshme të çrregullt, do të jeni më se të lumtur.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Tregtari në ju del në pah sot. Me një sy të pametë për të njohur rrugët fitimprurëse, ju do të dalloni shpejt mundësitë që vijnë nga blerja e mallrave me çmime më të lira, dhe shitja e tyre me një normë që ju lë me një fitim të një shume të madhe. Filloni me transaksione të vogla dhe trajtojeni çdo transaksion me kujdes përpara se të zhyteni në sipërmarrje më të mëdha.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ekziston një tregues i fortë se do të merreni me të shkruarit ose artet skenike dhe do të dilni me rezultate të shkëlqyera. Meqenëse këto janë pasionet tuaja, ju mund të kultivoni hobi në këto fusha, nëse ato nuk janë tashmë profesioni juaj. Gëzoni fuqinë që keni mbi njerëzit sot ndërsa i kapni me fjalë të ëmbla, duke u mbështetur tek tekat tuaja.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Familja juaj është themeli i suksesit tuaj. Dhe sot nuk është ndryshe. Dita juaj e mbarë fillon nga shtëpia juaj dhe këtë fat arrini ta mbani kudo që shkoni me të njëjtin temp dhe ëndje. Buzëqeshja juaj ju mundëson të vazhdoni të fitoni njerëz në anën tuaj.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju do të kaloni pjesën më të madhe të ditës në vetë-introspeksion dhe në testimin e aftësive tuaja. Ju do të ndërmerrni të gjitha hapat e nevojshme për të përmirësuar aftësinë tuaj profesionale. Vështrimi juaj i rrallë dhe kuptimi i talentuar i natyrës njerëzore do t’ju përgatisë për udhëheqje në të ardhmen e afërt.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot, me siguri do të vendosni zemrën dhe shpirtin në punën tuaj. Por nuk ka shumë të ngjarë që ju të merrni kthimet në përpjesëtim me përpjekjet që keni bërë. Megjithatë, në fund të ditës, do të jeni më shumë se të kënaqur që keni mundësinë të shfaqni talentet tuaja të lindura.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Me sa duket nuk do të keni kohë për asgjë tjetër, pasi partneritetet dhe projektet do t’ju mbajnë në majë të gishtave. Ju aftësitë e komunikimit dhe diplomacia do t’ju sjellin vlerësime në takime, dhe gjithashtu ju lejojnë të gjykoni drejt një person ose një situatë, dhe të formoni mendimin e duhur. Përpjekjet që keni në të kaluarën mund të realizohen sot.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju komplotoni dhe planifikoni mirë sot! Shumë kohë, energji dhe para mund të shkojnë në aktivitete më pak produktive. Por cilësia e punës tuaj do të jetë afër përsosjes. Vazhdoni, është kjo krijimtari që ju jep epërsi ndaj të tjerëve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ditë e mirë për të tregtuar në tregun e aksioneve.

Burimi: Ganesha Speaks