Horoskopi ditor – 11 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të magjepsni zogjtë nga pemët, Dashi. Zbukurimi i Venusit në shenjën tuaj po ju jep një joshje shtesë, e cila përforcohet edhe më tej, teksa ajo e shemb sundimtarin tuaj, Marsin e nxehtë, në sektorin tuaj të komunikimit. Ju do të jeni në elementin tuaj pa dyshim, kështu që nëse e keni vënë syrin te dikë apo diçka, atëherë kjo është dita e përsosur për ta bërë atë. Praktikisht askush nuk mund t’ju thoshte jo tani! Kur punoni për atë që dëshironi, ajo mund të jetë e juaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fantazitë tuaja mund t’ju çojnë në vende të papritura fitimprurëse. Sundimtarja juaj luksoze Afërdita është në shtëpinë tuaj magjike të 12-të, duke ju frymëzuar në krahë dhe sot ajo po ngre planetin e veprimit Mars në sektorin tuaj të të ardhurave. Së bashku këta planetë duan të fuqizojnë ëndrrat tuaja me sy të hapur dhe t’i përdorin ato për t’ju udhëhequr drejt ideve të mrekullueshme fitimprurëse, ndaj mos kini frikë të mendoni jashtë kutisë! Edhe një sasi e vogël kreativiteti mund t’ju çojë në marrjen e disa shpërblimeve masive të dobishme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju duhet të luani kryetarin sot. Lidhja e bukur midis Venusit që e do kënaqësinë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale dhe Marsit në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes i zbut gjërat për t’ju bërë njeriun më të popullarizuar në pothuajse çdo dhomë. Thirrni miqtë tuaj për një aktivitet argëtues në grup, por kini parasysh edhe disa ftesa që ju vijnë. Problemi i vetëm për t’u shqetësuar është të vendosni se cilën mundësi argëtimi dëshironi të shfrytëzoni!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna në prapaskenë mund të rezultojë në një ditë të suksesshme për ju. Afërdita në sektorin tuaj të reputacionit po ju ndihmon të tregoni veten tuaj më të aftë dhe tërheqës, dhe sekstili i saj i dobishëm në Mars në shtëpinë tuaj të fshehur të 12-të mund t’i zmadhojë përpjekjet tuaja, duke siguruar që më në fund të merrni një mirënjohje të merituar. Ju gjithashtu mund të merrni një nxitje nga dikush krejtësisht i jashtëzakonshëm, kështu që mos u tronditni kur një dorë ndihmëse shfaqet nga askund. Ju e keni fituar këtë mbështetje!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sa më i gjerë rrjeti juaj, aq më i dobishëm mund të jetë! Afërdita është në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju treguar se sa shumë ka për t’ju ofruar bota dhe këndi i saj mbështetës ndaj Marsit në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore do t’ju ndihmojë të lidheni me njerëz të tjerë, të cilët, nga ana tjetër, mund t’ju ndihmojnë të arrini ato mundësi të largëta. Mund të jetë koha për të filluar kërkimin jashtë vendit për aventurën tuaj të ardhshme të madhe dhe ka të ngjarë që një lidhje e përbashkët do t’ju ndihmojë të arrini atje shumë më shpejt.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

E gjithë puna juaj e palodhur mund të rezultojë në një fitim të papritur të bukur për momentin. Afërdita në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha po lidhet me Marsin në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, që do të thotë se mund të fitoni një shumë të mirë për një punë të kryer mirë. Pavarësisht nëse kjo është një punë që keni bërë tashmë ose një mundësi e re pune që shfaqet në mënyrë të paqartë, duhet të jetë shumë e vlefshme për kohën tuaj. Ju gjithashtu mund të negocioni për një shumë më të lartë, kështu që mos kini frikë të bëni pak pazare të arsyeshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush i veçantë mund të zgjerojë horizontet tuaja në këtë kohë. Sundimtari juaj Venusi është në sektorin tuaj të partneritetit, duke ju ndihmuar të krijoni lidhje domethënëse – veçanërisht kur ajo përqafon Marsin e guximshëm në sektorin tuaj të eksplorimit. Në çdo moment, mund të takoni dikë nga një sfond tjetër që ju ekspozon ndaj përvojave emocionuese dhe domethënëse, ose ndoshta ju dhe një partner i rëndësishëm do të vendosni të filloni një aventurë së bashku. Ka fuqi dhe potencial të vërtetë për të gjetur në marrëdhëniet tuaja, me kusht që t’i ushqeni ato.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të befasoni veten se sa efikasë keni arritur të jeni sot. Ekziston një lidhje harmonike midis Venusit në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës dhe Marsit në shtëpinë tuaj të 8-të të transformimit, duke ju furnizuar me një shpërthim shtesë energjie për të shpërthyer mbi vijën e finishit. Ndoshta ju e dini se duhet të bëni një performancë të shkëlqyer në punë ose të trajtoni një sërë punësh të jashtëzakonshme me guxim. Çfarëdo që keni në arkiv, dijeni se mund ta bëni atë në mënyrë madhështore.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ky moment ka të bëjë me dyshe dinamike për ju. Venusi magnetik dhe Marsi i pasionuar po bashkohen në një sekstil të shkëlqyeshëm në të gjithë sektorët tuaj të kënaqësisë dhe partneritetit, duke e bërë atë ditën e përsosur për të shijuar veten me dikë të veçantë pranë jush. Ky mund të jetë kushdo, nga një mik apo anëtar i familjes deri te një marrëdhënie pozitive biznesi. Duke lënë mënjanë specifikat, mund të gjeni shumë më tepër pozitivitet që ju pret nëse vendosni të dyfishoni në vend që t’i merrni gjërat si një akt solo.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni më shumë mbështetje sesa mund ta kuptoni. Afërdita në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale përputhet me Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të produktive dhe të dashuruarit kozmikë janë këtu për t’ju forcuar ndërsa ecni përpara. Ky kënd është veçanërisht i dobishëm nëse jeni ndjerë të trembur nga ndonjë detyrë që keni ende për të përmbushur, sepse Venusi do të kujdeset që ju të keni njerëz që ju mbështesin, ndërsa Marsi do të sigurojë që ju të keni energjinë e nevojshme për ta realizuar atë. Ju mund të përballoni çdo gjë sot.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo mund të jetë një nga ditët më të bukura që keni përjetuar në disa kohë. Afërdita në sektorin tuaj të komunitetit po i bën një sekstil pozitiv Marsit në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese dhe së bashku do të ofrojnë mjaft emocione. Kjo është dita e përsosur për të dalë me disa miq dhe për të parë se çfarë mund t’ju presë. Ju nuk duhet të shkoni larg për të gjetur diçka në rrugicën tuaj, të tilla si një klub argëtimi ose një konkurs miqësor.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë koha për disa ndryshime në shtëpi. Zbukurimi i Venusit në shtëpinë tuaj të dytë që e do luksin është sekstil i Marsit të motivuar në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke frymëzuar mendimet për rrethinën tuaj. Një ndryshim i vogël shpesh është i mirë për mendjen dhe shpirtin, prandaj merrni parasysh lëvizjen e mobiljeve tuaja ose provoni disa ide të reja dizajni. Ju mund të habiteni se çfarë fryme ajri i pastër është, dhe Venusi do të sigurohet që të përfitoni sa më mirë për paratë tuaja.

Burimi: Tarot