Horoskopi ditor – 11 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kërkesa për të vendosur veten në luftë mund të jetë çuditërisht e fortë tani. Njerëzit rreth jush mund të ndikojnë që të jeni të pamatur dhe të papërgjegjshëm, gjë që mund ta keni bërë në të kaluarën, por me siguri nuk jeni aq të sigurt se kjo është rruga që duhet të ndiqni tani. Përpara se të hidheni në diçka që mund të përfundojë të jetë e dëmshme në të ardhmen, pyesni veten nëse do t’ia vlejë në planin afatgjatë. Sigurohuni që rreziku të përputhet me shpërblimin!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një slitë emocionale mund t’ju fshijë pa paralajmërim! Po ndiheni në një mënyrë kur zgjoheni, krejt e kundërta pasdite, dhe më pas në një mënyrë krejt të re deri në kohën e gjumit. Marrja e vendimeve afatgjata nuk është ideja më e mirë tani, kur zemra juaj po lëviz kudo. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për familjen, shtëpinë dhe karrierën tuaj. Energjia e sotme mund të turbullojë gjykimin tuaj, kështu që jini të vetëdijshëm për ndikimin që kanë emocionet tuaja në aftësitë tuaja vendimmarrëse.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kërkesa për t’u lidhur me të tjerët mund të sjellë disa mbindarje. Ju mund të keni mbajtur një fakt për veten tuaj, por nëse historitë ose pyetjet e dikujt tjetër ju inkurajojnë të thoni mendimin tuaj, atëherë nuk ka asnjë kthim prapa! Ruajeni gojën sot nëse nuk doni të shpërndani sekretet tuaja. Asnjëherë nuk e dini – personi me të cilin i ndani mund të mos e kuptojë se sa private janë dhe mund të përhapë gjëra përtej bisedës suaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Siguria juaj aktuale mund të kërcënohet nga një surprizë. Kjo mund të jetë një faturë e papritur, një gabim i pafat tatimor ose dikush që ju kërkon t’i huazoni para në dorë. Sido që të jetë, ka të ngjarë të jetë për para. Kjo ngjarje mund t’ju bëjë të ndiheni më pak të sigurt financiarisht dhe emocionalisht më pas – potencialisht të shqetësuar se do t’ju duhet të sakrifikoni diçka që dëshironi vërtet. Kjo mund të jetë dita me shi për të cilën keni kursyer para, kështu që jini të drejtë për shpenzimet tuaja derisa të përfundojë dita.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Drama në vendin e punës ose një numër i madh detyrash për të bërë mund t’ju largojnë sot. Ju mund të jeni duke marrë përsipër dikë ose duke u përpjekur të punoni me më pak ndihmë se sa jeni mësuar, gjë që mund të jetë emocionalisht takuese. Tërhiquni nga forca juaj e brendshme dhe lëreni që ajo t’ju shtyjë të kapërceni çdo vështirësi – ndoshta do t’ju duhet të ngriheni dhe të jeni një lider. Ju mund të mos merrni falënderimet që meritoni, por mund të pushoni duke e ditur se u ngritët dhe e shpëtuat ditën!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Frika aktuale për t’u lënduar përsëri mund t’ju bllokojë në të kaluarën. Ju mund të jeni kaq të sigurt në një besim pesimist sa të përfundoni duke mos i folur vetes për mundësinë e një përvoje pozitive. Cilido qoftë lëndimi i së kaluarës në të cilin bazohet ky besim, ndoshta nuk është i pranishëm në jetën tuaj sot. Ju e dini se jeni në gjendje të kapërceni probleme të tilla. Nuk ka nevojë të lini dyshimin të sabotojë diçka që po ecën pozitivisht, kështu që lëreni veten të merrni frymë dhe kthehuni në punë kur të jeni në një gjendje më të mirë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Keqinformimi mund t’ju çojë në rrugën e gabuar sot. Diçka që keni dëgjuar nga njerëz të tjerë mund t’ju bëjë të gaboni, prandaj sigurohuni që të mos citoni askënd pa materialin burimor! Burimet e drejta mund të jenë mënyra e vetme për të vërtetuar besueshmërinë tuaj me dikë. Edhe pse nuk po përpiqeshit me qëllim të çoni dikë në rrugën e gabuar, të tjerët mund të mos i besojnë gjykimit tuaj në të ardhmen nëse debatoni me ta nga ana e gabuar e argumentit tani.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ajo që është e rëndësishme për ju mund të humbë në turmë në këtë kohë. Dëshira për t’u përshtatur mund t’ju joshë të bëni diçka që nuk është autentike për ju. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni edhe më të pavend në fund! Në vend që të përpiqeni të hiqni mendimet dhe preferencat tuaja nga ekuacioni në mënyrë që të përshtateni më mirë me njerëzit përreth jush, mbështetuni në atë që ju bën unik. Bashkohuni me turmën vetëm nëse ju pëlqejnë vërtet të njëjtat gjëra.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ndryshim i ri në diçka që ju pëlqen mund t’ju prishë humorin. Restoranti juaj i preferuar mund të heqë artikullin tuaj të preferuar nga menyja, ose dikush afër jush mund të debutojë një model flokësh të keq. Në vend që ta shtyni këtë pjesë të freskët të jetës suaj, përpiquni ta përqafoni pak nga pak. Ju nuk duhet të ktheheni dhe të doni ndryshimin, por ndryshimi është i pashmangshëm! Përdoreni ditën e sotme për të vlerësuar të tashmen ndërsa jeni në praninë e saj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

E kaluara mund të shfaqet vazhdimisht për ju tani. Kujtimet argëtuese mund të theksohen nga mendja juaj – madje mund ta gjeni veten duke dëshiruar që ato ditë të kthehen. Pavarësisht se sa të bukura janë kujtimet, ju mund të fshini realitetet e ashpra të së kaluarës suaj duke kujtuar vetëm kohët që dëshironi të mbani mend. Në vend që të qëndroni në atë që ka shkuar, sfidoni veten të krijoni kujtime të reja në mënyrë që të mos pyesni veten se ku shkoi kjo kohë në të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Standardet tuaja të vetë-imponuara nuk janë të njëjta, veçanërisht sot. Ju mund të zemëroheni nga njerëzit që i bëjnë gjërat ndryshe nga mënyra se si do t’i bënit ju, por përpjekja për t’u treguar atyre një mënyrë më të mirë për t’i bërë gjërat nuk ka të ngjarë të shkojë mirë. Përpjekja për të pohuar veten – qoftë në shtëpi apo jashtë – madje mund të duket si kontrolluese. Jini të durueshëm me të tjerët dhe lejoni që t’i bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre. Nëse ata kanë nevojë për kontributin tuaj, ata do të pyesin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Prisni të papriturën gjatë rutinës suaj të përditshme sot. Detyrat dhe aktivitetet që zakonisht zhvillohen pa bujë mund t’ju habisin me probleme të paparashikuara – mund t’ju duhet të bëni shumë udhëtime ose të udhëtoni më larg se sa prisnit, në mënyrë që të bëni gjithçka që keni në pjatë. Edhe pse këto udhëtime shtesë dhe ndërrime të papritura mund të jenë të mundimshme, nëse planifikoni përpara dhe i jepni vetes më shumë kohë sesa do t’ju duhej zakonisht, mund t’i jepni vetes një avantazh të madh.

Burimi: Tarot