Horoskopi ditor – 11 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Të gjithë sytë mund të jenë drejt jush sot – për pamjen tuaj, aftësitë, apo edhe çantën tuaj! Shfrytëzojeni situatën ndërsa dielli shkëlqen dhe ngarkoni bateritë tuaja me gjithë atë vëmendje. Ju mund të bëni një punë të mirë me atë energji.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot do të jeni të prirur të veproni ashpër dhe të filloni një luftë me këdo që ka të ngjarë të hasni. Ata që ju njohin mirë do të humbin nga qëndrimi juaj luftarak dhe mund të mos jenë në gjendje të vazhdojnë me ju për një kohë të gjatë. Thjesht do të krijoni shumë armiq, do të tjetërsoni shumë miq të mirë. Që nga fillimi, futuni në një kornizë të ftohtë dhe të përbërë të mendjes. Veproni me maturi dhe pragmatikë. Mos e prishni ditën.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të jeni në humor për të ndjekur dëshirat e shumta të zemrës suaj. Ju do të dëshironi të kaloni më shumë kohë me familjen dhe fëmijët tuaj. Ju duhet të përktheni dëshirat në veprim duke balancuar më mirë orarin tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të keni entuziazëm për veprime të shpejta. Shumëllojshmëria i jep nuancë jetës. Kështu që ju mund të ndryshoni punë ose tregti. Marrëdhëniet me eprorët do të jenë të mira. Kjo është koha për sfida.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Është një ditë e mirë për të rinovuar njohjet e vjetra dhe për të bërë lidhje të reja. Miqtë dhe të afërmit tuaj ndoshta do t’ju vizitojnë sot. Një ndjenjë gazmore do të përshkojë shtëpinë tuaj. Ju mund të organizoni një festë madhështore për mysafirët tuaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Një përzierje e së mirës dhe së keqes ju pret sot. Njerëzit emocionalë do t’ju gjejnë të papjekur dhe të paqëndrueshëm. Meditoni dhe përfshiheni në aktivitete të pasura shpirtërisht për të kanalizuar dhe përqendruar të gjitha talentet tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Nuk ka fund për të punuar, kështu që përkuluni, pasi ka shumë mundësi që presioni i punës të marrë pjesën më të madhe të kohës suaj sot. Kjo lë pak kohë për familjen tuaj, por si gjithmonë, ata e kuptojnë plotësisht. Jini edhe punëtorë edhe të ndërgjegjshëm sot. Ju gjithashtu mund të filloni një skemë të re biznesi, veçanërisht nëse jeni të vetëpunësuar.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Marrëdhëniet janë thelbi i jetës. Është shumë e rëndësishme se si i bëni njerëzit tuaj të afërt dhe të dashur të ndihen kur jeni pranë. Bëni dikë të ndihet i veçantë sot. Mundohuni të zgjidhni keqkuptimet nëse ka. Mos dominoni miqtë ose anëtarët e familjes tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mblidhni çantat tuaja sot për një udhëtim të gjatë pune, i cili do të japë fryte të pasura. Bëhuni gati për të marrë tregues të rëndësishëm të biznesit dhe mësoni rrugën tuaj në tregtinë tuaj. Surpriza të këndshme në dyqan më vonë gjatë ditës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Çdo gjë që bëni sot do të nxitet nga dëshira për të përmbushur pritshmëritë e anëtarëve të familjes suaj. Për ata prej jush që ndjekin studimet, projektet në pritje përfundimisht do të përfundojnë dhe ju mezi do të merrni përsipër detyra të reja. Dhënia e sundimit të lirë imagjinatës suaj do t’ju ndihmojë të shkëlqeni në fushat e interesit tuaj, por mos e teproni, përndryshe mund të humbni kontaktin me realitetin.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Zoti i ndihmon ata që ndihmojnë veten. Ju e keni përjetuar këtë shumë herë pasi përpjekjet tuaja janë shpaguar. Ndërsa kolegët tuaj në punë mund të japin komente negative në punën tuaj, shefi juaj nuk do të ketë asnjë ankesë me ju. Për qëllime investimesh, pasuritë e paluajtshme dhe ndërtimi duket se janë një opsion i mençur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të jeni në gjendje të dilni të fortë kundër konkurrencës. Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj armiqve të fshehur, sepse ata mund të përfshihen në shpifjen ndaj jush. Është më mirë të kontaktoni të tjerët dhe të bëni miq para se ta marrin përsipër të pengojnë përparimin tuaj. Përveç kësaj, asnjë ngjarje tjetër e rëndësishme nuk tregohet sot.

Burimi: Ganesha Speaks