Horoskopi ditor – 12 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni sisteme mbështetëse edhe në vendet më të papritura për momentin. Ndërsa Hëna e bukur trillon Diellin në mbretërinë tuaj nënndërgjegjeshëm, këta dy planetë do t’ju sjellin të gjitha llojet e ndihmës, si engjëjt mbrojtës që dalin nga krahët. Edhe nëse nuk keni nevojë për ndihmë sot, është mirë të jeni mirënjohës për atë që keni! Ky është gjithashtu një aspekt shumë krijues, kështu që ju mund të dëshironi të mendoni për regjistrimin e mendimeve tuaja dhe për të parë atë që del.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund të kenë dhurata për të ndarë me ju sot, Dem! Hëna në sektorin e komunitetit tuaj po vjen në një rreshtim të mrekullueshëm me Diellin në arenën tuaj të lidhjeve globale, duke ju treguar se sa njerëz ju mbrojnë shpinën tuaj. Mos ngurroni të kontaktoni një ose dy miq për mbështetje, veçanërisht nëse mendoni se gjërat kanë qenë paksa të vështira kohët e fundit. Ata duhet të kenë një vesh të hapur dhe kuptues për t’ju dëgjuar – dhe ndoshta edhe disa këshilla të mira.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është një gjë pa mend – ju meritoni të kompensoheni siç duhet për përpjekjet tuaja, veçanërisht tani. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar te paratë po trillon Diellin primar në sektorin tuaj të karrierës, duke siguruar që ju të merrni rimbursimin kozmik për gjithçka që po jepni. Megjithatë, ju mendoni se meritoni më shumë, ky është momenti që ju të flisni! Vendosni kohën për të përgatitur një listë të gjërave që keni arritur dhe jini gati t’ia paraqisni atë mbikëqyrësit tuaj, së bashku me pagesën tuaj të dëshiruar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nuk ka kufi për shpresat dhe ëndrrat tuaja për momentin. Hëna po lëviz nëpër shenjën tuaj, duke ju mbushur me të gjitha dhuratat e saj. Ndërsa këtu, ajo do të arrijë nëpër qiell drejt Diellit në sektorin tuaj të zgjerimit, duke ndriçuar të gjitha mundësitë e lavdishme të paraqitura para jush. Është koha e përkryer për të vendosur disa qëllime të reja dhe për të përcaktuar një plan sulmi në mënyrë që t’i arrini ato. Mos mendoni ngushtë – sa më i madh horizonti juaj aq më mirë tani!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ëndrrat tuaja janë tepër të fuqishme tani – ndoshta edhe profetike. Me Hënën që rrotullohet nëpër sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, ju jeni duke u futur në diçka përtej realitetit të menjëhershëm dhe kjo do të bëhet më e fortë vetëm kur ajo të bëjë një trevë pozitive me Diellin në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese. Ju mund të shihni vërtet fantazinë në botë! Sigurohuni që të lexoni midis rreshtave dhe të shënoni çdo shpërthim të papritur frymëzimi, sepse diçka që ia vlen në ar mund t’ju vijë kur nuk e prisnit.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju nuk keni pse ta mbani mbi supe jetën vetëm tani, pavarësisht se sa të mirë jeni normalisht në menaxhimin e gjërave vetë ose në mashtrime me të gjitha përgjegjësitë tuaja. Hëna në fushën tuaj të miqësisë lidhet me Diellin në sektorin tuaj të partneritetit sot, duke sjellë më shumë se një dorë ndihme në rrugën tuaj. Jini të gatshëm të bëni një hap prapa dhe të pranoni oferta ndihme, sepse një person specifik mund të jetë zgjidhja perfekte për një problem që është shumë i madh për ju që ta trajtoni vetëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta juaj ka të ngjarë të ketë një ritëm dhe orar natyral që ju ta ndiqni. Sot, yjet po e nxjerrin në pah këtë model, ndërsa Hëna në arenën tuaj të karrierës formon një tribunë me Diellin në sektorin tuaj rutinë, duke ju ndihmuar të futeni në brazdën tuaj – pavarësisht nëse keni një pjatë të grumbulluar ose një kalendar të hapur. Nëse jeta juaj ka dalë pak e ngadaltë, ju mund ta ktheni atë në rrugën e duhur nën këtë energji. Vetë-përmirësimi është emri i lojës!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Askush nuk mund të jetë në kontroll përveç jush! Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturave të Huaja dhe Arsimit të Lartë, duke ju ndihmuar t’i shikoni gjërat nga syri i shpendëve. Teksa kërcen nëpër këtë sektor, ajo do të provojë Diellin në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit dhe Pasionit, duke i kthyer dridhjet pozitive deri në fund. Ju mund të ndiqni çdo gjë që ju sjell gëzim, kështu që vendosni një përparësi për të bërë çfarë të doni. Mund të ktheheni te të gjithë të tjerët nesër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bota po ecën me një ritëm më të ngadaltë për ju në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj misterioze të 8-të, duke e bërë të lehtë leximin midis rreshtave dhe shikimin e gjërave që mund të mos jenë gjithmonë të dukshme. Gjërat marrin një atmosferë më të butë, megjithatë, kur Hëna trillon Diellin në shtëpinë tuaj të katërt, duke ju ndihmuar të ndjeni emocione deri në thelbin tuaj. Nuk ka nevojë të shtyni gjërat tani. Ju do të arrini atje ku duhet të jeni kur të jeni të destinuar të jeni atje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Njerëzit mund të kenë diçka të rëndësishme për të ndarë me ju sot. Ekziston një treshe e bukur midis Hënës në sektorin tuaj të partneritetit dhe Diellit në sektorin tuaj të komunikimit, dhe së bashku ata do të sjellin pak informacion ose një mundësi sociale në rrugën tuaj – me gjasë të ofruar nga dikush i rëndësishëm në jetën tuaj. Vendosni një pikë për t’iu përgjigjur mesazheve, për t’iu përgjigjur telefonatave dhe për t’iu përgjigjur “po” çdo ftese joshëse, sepse nuk do të dëshironi të humbisni çfarëdo që të jetë. Ju keni për qëllim ta dëgjoni atë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet e vetëvlerësimit dhe disiplinës janë për t’u inspektuar tani. Hëna po udhëton nëpër sektorin tuaj të punës së përditshme, duke ndikuar në përpjekjet tuaja dhe mënyrën se si e trajtoni punën monotone 9-me-5. Mund t’ju duhet të përveshni mëngët dhe të shkoni në punë, por duhet të jetë më se e vlefshme kur Hëna triko Diellin në Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë Materiale dhe Pronësisë, duke siguruar që përpjekjet tuaja të shpërblehen. Nëse ndiheni të nënvlerësuar në punë, është koha për të ndërmarrë hapa për ta ndryshuar atë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një valë pozitiviteti në rrugën tuaj, Peshq! Hëna po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese, duke e bërë më të lehtë për ju të shihni anën e ndritshme të jetës dhe kjo temë do të përforcohet kur ajo të tresë Diellin, aktualisht në shenjën tuaj. Tranzitet si kjo janë të rralla, ndaj bëjini vetes një nder dhe shijojeni sa më shumë. Trajtojeni veten me diçka të veçantë, pavarësisht nëse është një blerje e re ose të dilni në një takim.

Burimi: Tarot