Horoskopi ditor – 12 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju ndoshta keni një rreth të madh miqsh dhe megjithëse shumica e tyre mund të jenë miq të rastësishëm, ndonjëherë mund të rezultojnë të favorshëm. Ato mund t’ju ndihmojnë të kapërceni disa dëshpërime. Gjithashtu do t’ju ndihmojë të kuptoni rëndësinë e rolit që miqtë mund të luajnë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju keni një ditë të lehtë përpara. Nuk do të ketë halle apo shqetësime. Por do të jeni të prirur për të marrë shumë gjëra në të njëjtën kohë, më shumë sesa mund të përballoni. Kjo, nga ana tjetër, mund t’ju bëjë të stresuar dhe të tensionuar. Këshillohet të jeni praktik dhe të mos e teproni me gjërat. Nëse e bëni një rregullim, një reflektim i një momenti do t’ju tregojë se vetëm ju duhet të fajësoheni. Mundohuni të jeni realistë dhe të arsyeshëm.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të jeni të prirur ndaj besimit. Për këtë qëllim, mund të kaloni pak kohë duke vizituar një tempull, xhami ose kishë. Ju gjithashtu ka të ngjarë të bëni pazar.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Një ditë e shkëlqyer dhe e jashtëzakonshme për ju në punë. Ka të ngjarë të keni nevojë për të gjithë mendjemprehtësinë tuaj të biznesit gjatë negocimit të marrëveshjeve. Aftësitë tuaja drejtuese ka të ngjarë të dalin në pah gjatë fazës përfundimtare të një afati, qoftë në lidhje me përfundimin e një porosie ose lançimin e produkteve të reja dhe marketingun e tyre.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot mund të mos jetë koha më e mirë për t’u ngatërruar me ju, duke marrë parasysh atmosferën e pathyeshmërisë që zotëroni. Qoftë një lojë, një konkurrencë, apo një argument, ju do të keni avantazhin mbi të tjerët në çdo sferë. Gjithashtu, mund të hasni njerëz me të cilët do të keni mosmarrëveshje personale dhe ata që do të përpiqen të ndryshojnë fatin tuaj. Mënyra më e mirë për t’u marrë me ta, është të jesh i durueshëm dhe të luash lojën e pritjes.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund të jetë një pikë kthese e rëndësishme në jetën tuaj. Do të kërkoni të siguroni paratë e nevojshme për të ardhmen tuaj të ndritur. Çështjet e marrëdhënieve do të jenë në krye të prioriteteve tuaja gjatë pasdites së sotme. Ju gjithashtu mund të ndjeni nevojën për spiritualitet, kështu që provoni meditim dhe yoga.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot është një ditë e rëndësishme për ju dhe do të mësoni shumë nga partneri juaj i jetës. Edhe në planin e punës, partnerët e biznesit do t’ju ofrojnë bashkëpunimin më të mirë të mundshëm. Shanset tuaja për të fituar në gara janë shumë të mëdha sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Nuk ka asgjë më magjepsëse dhe joshëse për ju sesa një kohë e pasionuar me interesin tuaj të dashurisë. Problemi i vetëm këtu është se mund të ketë shumë interesa dashurie. Partneri juaj, megjithatë, mund të shohë një anë tjetër tuajën në mbrëmje. Akrepi brenda jush mund të bëjë këdo të bjerë në gjunjë, duke u lutur për dashurinë tuaj. Sot, kjo anë juaj do të jetë dominuese. Profesionalisht, do të jeni në gjendje të zgjidhni probleme të bezdisshme.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka të ngjarë që paratë t’ju rrëshqasin lehtësisht nga dora sot. Mundohuni të hiqni dorë nga shpenzimet e panevojshme. E gjithë dita kalon në menaxhimin e fondeve, ndërsa mbrëmja sjell shumë energji pozitive me vete. Ju preferoni të uleni dhe të relaksoheni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Orkestrimi juaj madhështor mund të mos realizohet, madje edhe planet tuaja më të mira mund të shkojnë keq. Grindjet me njerëzit për çështje të vogla do të shtojnë shqetësimin tuaj në rritje; qëndroni të qetë dhe do t’i përballoni të gjitha mirë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Më në fund, ju keni vendosur të pastroni rrëmujën! Dhe ju do të bëni një punë të mirë, pavarësisht nëse është hapësira juaj e punës, faturat, financat apo edhe dollapi juaj. Dhe tani që jeni frymëzuar, mund të zgjidhni edhe rrëmujën tuaj mendore.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Në planin financiar sot ju presin perspektiva të shkëlqyera. Ju do të jeni në gjendje të përballeni me mashtrimet financiare. Ju mund të keni të bëni me njerëz që fshehurazi janë kundër jush.

Burimi: Ganesha Speaks