Horoskopi ditor – 12 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rruga drejt shërimit nuk duhet të jetë lineare në këtë kohë. Lejojini vetes të vendosni çdo proces mendimi të bazuar në logjikë që keni përdorur për të qetësuar veten. Në vend të kësaj, merrni një qasje më krijuese. Dëgjimi i muzikës që i flet shpirtit tuaj dhe artikulon emocione që nuk dini si t’i shprehni me fjalë, mund t’ju ndihmojë të rriteni pa e kuptuar vërtet se si. Meditimi dhe lutja mund të jenë gjithashtu një mënyrë e dobishme për të prekur veten tuaj të brendshme dhe për t’u përgatitur që të shëroheni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fati është në anën tuaj sot. Hapjet po shfaqen aty ku dikur kishte bllokime dhe përpjekjet tuaja për të krijuar një përvojë pozitive për të tjerët në të kaluarën mund t’ju sjellin dobi drejtpërdrejt tani. Ata mund të kujtojnë se si i keni trajtuar me dhembshuri kur kanë nevojë dhe të jenë gati për t’ju kthyer favorin. Lëreni fatin tuaj të mirë, i cili mund të lehtësohet nga një ose dy miq, të mbulojë çdo shqetësim që po mbani ende nga e kaluara. Është në rregull të jesh në fund të mirësisë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të përmirësoheni me vetëdije me më pak rezistencë sot. Një version i përmirësuar i vetes mund të mbushë mendimet tuaja, por ju mund të keni frikë ta përqafoni atë pikëpamje të re dhe ta çoni atë jashtë – veçanërisht nëse nuk i përshtatet çdo kategorie që të tjerët përdorin për t’ju përcaktuar. Në fund të fundit, personi që duhet të jetojë me zgjedhjet tuaja jeni ju dhe ju e dini se kush dëshironi të jeni vërtet! Ndjehuni të lirë të jeni të vërtetë me veten para çdo gjëje tjetër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përpjekjet tuaja për të bërë përmirësime mund të vërehen në çdo moment. Ju mund të mos e keni kuptuar ndikimin që kanë pasur veprimet tuaja të vogla të mirësisë, siç janë mënyrat e vogla në të cilat jeni përpjekur të jeni një mik apo bashkëpunëtor më i mirë. Sidoqoftë, përpjekjet tuaja ka të ngjarë t’u kenë lënë përshtypje të tjerëve – mund të merrni respekt, lëvdata ose edhe një ngarkesë më të lehtë pune për shkak të përpjekjeve tuaja. Veprimet që ndërmerrni nuk janë në vakum dhe hapat e vegjël mund të shkaktojnë ndryshime të mëdha. Punë e bërë mirë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hapi tjetër në udhëtimin tuaj tani është gati për ju! Diçka për të cilën keni punuar, ndoshta për një kohë të gjatë, më në fund është gati të realizohet. Ju mund të ndiheni të tunduar për ta marrë këtë moment me hapa të shpejtë dhe të përpiqeni të hidheni shpejt në hapat që e ndjekin atë, por ju duhet të merrni kohën tuaj dhe të shijoni këtë pjesë të procesit përpara se të përpiqeni të vazhdoni më tej. Pika të tilla si kjo meritojnë të vlerësohen dhe festohen siç duhet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bashkëpunimi juaj mund të jetë gati të shpërblehet. Dikush që ju keni ndihmuar mund të jetë në gjendje t’ju ndihmojë në një mënyrë të madhe. Do të jetë shumë më e lehtë të zgjidhni çdo gjë së bashku. Përpjekjet e përbashkëta kanë më shumë gjasa të jenë të suksesshme tani. Sa më të gatshëm të jeni të punoni me të tjerët si ekip, aq më të mira do të jenë rezultatet tuaja! Edhe pse i keni aftësitë për ta bërë atë vetëm, një dorë ndihmëse mund t’i bëjë gjërat të ecin shumë më mirë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ngarkesa juaj e punës mund të duket si një fllad sot, duke ju lënë shumë më shumë kohë për të bërë disa gjëra argëtuese. Nëse kjo nuk po ndodh, detyrat tuaja duhet të paktën të jenë më të këndshme sesa zakonisht. Mund të duket sikur ka një kapje dhe do të goditeni nga realiteti i ashpër në çdo moment, por mos u shqetësoni! Ju keni marrë leje nga universi për të pushuar dhe për t’u rimbushur përpara se të përpiqeni të kapni çdo gjë që ju ka lënë anash rrugës kur keni qenë të zënë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kjo mund të jetë një ditë e dobishme dhe magjike për ju! Jeta ecën më mirë kur dini gjënë e duhur për të thënë – dhe mendja juaj e shpejtë dhe krijuese do t’ju ndihmojë të magjepsni të gjithë rreth jush me lehtësi. Ju mund të vini re se njerëzit me të cilët takoni duken më të sjellshëm se të huajt normalë dhe se jeni të mbështetur nga shumë njerëz që nuk keni pritur kurrë se do të ishin një burim ndihme. Lidhja e Jupiterit dhe Neptunit bën gjithçka të mundur, ndaj qëndroni të hapur ndaj të gjitha mundësive të mrekullueshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Rrënjët tuaja mund të ringjallin zemrën dhe shpirtin tuaj në këtë kohë. Kohët e fundit, mund të jeni përpjekur t’ia dilni vetë ose larg njerëzve që ju duan dhe dita e sotme mund të shënojë një rikthim te njerëzit që ju kanë mbështetur kur askush tjetër nuk ishte aty për ju. Kjo nuk duhet të jetë familja – mund të jetë një mentor edukues ose një mik i qëndrueshëm nga ditët tuaja të shkollës. Sido që të jetë, takimi me ta ka të ngjarë të jetë jashtëzakonisht freskues.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Liria ju pret tani! Mund të shfaqet një mundësi për të shkundur pluhurin dhe për të kaluar një ditë për t’u argëtuar. Mund të jetë pak jashtë zonës suaj të rehatisë ose të kërkojë disa udhëtime për ta arritur atë, çlirimi emocional që mund të sjellë duhet të jetë më se i vlefshëm. Edhe nëse grindja nuk ndalet kurrë, qeniet njerëzore duhet të argëtohen dhe të thyejnë monotoninë. Jepini vetes një mundësi për të lënë të lirë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka që ndryshon nga brenda mund të ftojë një ndjenjë më të madhe sigurie sot. Ndjenjat e pasigurisë ose sindroma e mashtruesit mund të turbullojnë pamjen tuaj, por kur mjegulla pastrohet, mund të mbeteni me një pamje më të mirë të vetes dhe asaj për të cilën duhet të jeni mirënjohës. Kjo mund të jetë perspektiva e jashtme e dikujt që rrit ndjenjën tuaj për veten, ose veprimet tuaja që i vërtetojnë diçka vetes duke përmbushur një qëllim. Kjo siguri mund të lehtësojë çdo ankth për të ardhmen dhe t’ju kujtojë se jeni pikërisht aty ku supozohet të jeni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Fuqitë tuaja të Peshqve janë në kulmin e tyre! Bashkë-sunduesit e shenjës suaj, Jupiteri bujar dhe Neptuni psikik, po bashkohen në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetvetes për të rritur kreativitetin, intuitën dhe dhembshurinë tuaj ndaj shokut tuaj. Ju mund të projektoni një imazh më të qartë për veten tuaj tek të tjerët tani, kështu që kjo mund të jetë gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të tregtuar veten tek një punëdhënës ose shkollë e mundshme që jeni të interesuar t’i bëni përshtypje. Qielli është kufiri, ndaj mos e mbani veten prapa!

Burimi: Tarot