Horoskopi ditor – 13 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Edhe nëse qëllimet e tyre janë të mira, mund të ndiheni sikur njerëzit e tjerë po ju pengojnë tani. Ka një kundërshtim të ashpër midis Hënës në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kënaqësisë Personale dhe Saturnit të ftohtë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale, kështu që ndërsa mund të vendosni të bëni si të doni, ndoshta nuk do të jetë e lehtë të merrni të tjerët në bord. Idetë ose sugjerimet tuaja mund të rrëzohen, ose ndoshta ju mendoni se duhet të bëni kompromise të panevojshme. Merrni hapësirën personale në përputhje me rrethanat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të shpresoni për një ditë të qetë – pavarësisht nëse jeni apo jo, nuk ka gjasa të ndodhë. Të qenit komod mund të duket ideale ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 4-të, por një kundërshtim i tensionuar hënor ndaj Saturnit në sektorin tuaj të karrierës mund t’ju detyrojë të përveshni mëngët në vend që të përkuleni në divan. Një shef mund të kërkojë shumë nga ju pa ju dhënë shumë zgjedhje në këtë çështje. Mbajeni lojën tuaj të hapur!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kufizimet tuaja aktualisht mund të duken mjaft të mëdha. Është mirë të dilni dhe të shihni se çfarë po ndodh në jetë, veçanërisht ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke ju akorduar në eksitimin rreth jush. Fatkeqësisht, Hëna do t’i kundërvihet edhe Saturnit mjeshtëror në sektorin tuaj të zgjerimit, duke hedhur pengesa ku do të preferonit të gjenit shtigje të hapura. Pavarësisht se sa fort trokitni në një mur, ai nuk do të kthehet në një derë. Kurseni përpjekjet tuaja për një ditë tjetër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dita e sotme mund t’ju lërë të ndiheni pak të dërrmuar. Hëna është në sektorin tuaj të parave, duke sjellë në plan të parë mendimet për asetet personale, por kundërshtimi i saj i pakëndshëm ndaj Saturnit në sektorin tuaj të financave të përbashkëta mund t’ju detyrojë të shpenzoni më shumë sesa dëshironi. Mund të shfaqet një faturë e rëndësishme që ka nevojë për pagesë të menjëhershme, ose ndoshta dikush do të vijë duke telefonuar për të marrë para në një IOU. Sigurohuni që jeni duke furnizuar pjesën tuaj të drejtë, por mos lejoni askënd të marrë më shumë sesa mund të jepni vërtet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund t’ju pengojë shpirtin sot. Ju jeni në elementin tuaj ndërsa Hëna e bukur fluturon në shenjën tuaj, por gjërat mund të tronditen kur Hëna kundërshton Saturnin në sektorin tuaj të partneritetit. Dikush tek i cili po mbështeteshit për ndihmë ose këshilla mund të rezultojë të jetë një kritik më i ashpër se sa pritej, ose ndoshta ju ndiheni sikur nuk ka njeri në anën tuaj për një çështje. Mund të jetë më e mençur t’i merrni gjërat vetë për momentin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sado joshëse që janë ëndrrat me sy të hapur, diçka më realiste mund t’ju tërheqë përsëri në tokë të fortë. Hëna dëshiron t’ju ndihmojë të relaksoheni në sektorin e ëndrrave tuaja, por ju do të duhet të zgjoheni dhe të përballeni me realitetin kur ajo kundërshton Saturnin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse. Një klient ose bashkëpunëtor mund të kërkojë ndihmën tuaj, ose ju mund të kuptoni se lista juaj e detyrave është thjesht shumë e gjatë për ju për të marrë një ditë pushimi. Përveshni mëngët dhe bëni atë që duhet!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Edhe pse shenja juaj zakonisht ka të bëjë me ekuilibrin, mund të jetë e vështirë ta mbani mend këtë në këtë kohë. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet po ju jep shumë arsye për të dalë dhe për t’u argëtuar, por mosmarrëveshja e saj me Saturnin e ashpër në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante mund të ngrejë mure në rrugën tuaj. Kjo mund t’ju japë një rast të rrallë egoizmi, kështu që ju dëshironi të ndiqni vetëm planet tuaja dhe të askujt tjetër. Gjetja e një kompromisi duhet të jetë e vlefshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pavarësisht se sa lart ngjiteni, diçka mund të vazhdojë t’ju tërheqë përsëri në tokë për momentin. Edhe nëse jeni gati të merrni pronësinë e ditës ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, diçka afër shtëpisë mund të kërkojë vëmendjen tuaj kur Hëna kundërshton Saturnin në shtëpinë tuaj të 4-të themelore. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të ketë nevojë për kontributin tuaj, ose ndoshta shtëpia juaj e mirëfilltë ka nevojë për një punë të rëndësishme të bërë që nuk mund të shtyhet më. Mundohuni të keni durim.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Gropat mund të dëmtojnë sipërfaqen e rrugës suaj të tanishme përpara. Ka të ngjarë të jeni të etur për të eksploruar mundësitë e botës ndërsa Hëna fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, por shumë shpejt, Luna do të mbyllet në një shesh të vështirë me Saturnin në qendrën tuaj të komunitetit, duke kufizuar qëllimin tuaj. Shumë gjëra të vogla që duken si punë e zënë ose humbje kohe mund t’ju pengojnë, por mund të zbuloni diçka domethënëse gjatë rrugës. Shpërblimi është në detaje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Më shumë kërkesa mund t’ju zvarriten sesa ato tipiket për jetën tuaj. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, kështu që ju mund të hasni probleme të asaj që është e juaja kundrejt asaj që është e jona. Kur Hëna nuk pajtohet me Saturnin në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara, kjo mund t’ju bëjë të ndiheni sikur keni bërë më shumë sesa pjesa juaj e drejtë. Nëse e keni tërhequr peshën ndërsa njerëzit e tjerë ju lënë të varur, është mirë të tërhiqeni dhe të ndaloni së toleruari çdo mosrespektim të mundshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mos u tronditni nëse aktualisht ndiheni si një shkop në baltë pa ndonjë arsye të mirë. Njerëz të rëndësishëm janë në fokus të mprehtë teksa Hëna udhëton në sektorin tuaj të marrëdhënieve, por sot ajo kundërshton Saturnin e akullt, në shenjën tuaj për një turne të zgjatur. Mund të mos e dini as pse, por njerëzit e tjerë ndoshta nuk do të jenë në gjendje të kalojnë muret tuaja të jashtme – por kjo nuk do të thotë që ju nuk do të shkriheni brenda një ose dy ditësh. Mos ngurroni të fluturoni vetëm për pak kohë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të anashkaloheni lehtësisht pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë, duke ju dhënë zjarrin e brendshëm për të vënë më të mirën përpara dhe për të përfunduar detyrat tuaja, por kundërshtimi i saj i ashpër ndaj Saturnit në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju lërë të ndiheni pak larg tij. Nëse keni një rast serioz të mjegullës së trurit ose thjesht nuk mbani mend gjithçka që duhet të bënit, jini të butë me veten. Ju jeni një njeri, jo një robot.

Burimi: Tarot