Horoskopi ditor – 13 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të dëshironi të largoheni nga të gjitha dhe të pushoni sot, edhe nëse e dini se ka përgjegjësi që duhet të adresoni. Megjithatë, disa nga këto detyrime ndoshta nuk janë aq urgjente sa mendoni se janë. Për ata që duhet të trajtohen, merrni parasysh idenë se shpenzimi i parave për të transferuar detyra të caktuara mund të rezultojë të jetë më i lirë sesa të bëni gjithçka vetë. Koha dhe energjia juaj janë gjithashtu burime! Ata gjithashtu kanë kufijtë e tyre, dhe kjo është në rregull.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Miqtë tuaj mund të duken të mbingarkuar emocionalisht sot, ndoshta duke ju frymëzuar të përpiqeni t’i ndihmoni ata të gërmojnë deri në fund të çdo gjëje që i shqetëson. Edhe pse me siguri e thoni mirë, ata mund të mos jenë gati për atë nivel analize logjike. Bëni një përpjekje për të dalluar dëshirat tuaja për paqe dhe qetësi nga ajo që të tjerët kanë vërtet nevojë në këtë moment. Ka të ngjarë që ata janë në kërkim të dikujt që thjesht mund t’i dëgjojë – dhe ju është më mirë të jeni të sinqertë nëse jeni apo jo ai person.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Marrja me detajet e vogla në shtëpi mund të jetë joshëse sot. Nëse jeni duke e çmendur veten ose të tjerët rreth jush, mund t’ju duhet të shikoni se çfarë po e motivon potencialisht qasjen tuaj të furishme. Ndoshta ju ende po i përgjigjeni zërit në kokën tuaj të një prindi ose autoriteti tjetër që ju ka bindur se detyrat shtëpiake duheshin kryer në një mënyrë shumë të veçantë. Ky person ndoshta nuk po ju shikon fizikisht tani, ndaj mos ngurroni të eksperimentoni me një stil më të relaksuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Filozofia juaj mbi jetën mund t’ju japë shumë rehati tani. Megjithatë, nëse dikush ju kërkon të shpjegoni detajet, mund të mbyteni. E vërteta mund të jetë se ajo që aktualisht ju pëlqen më shumë në pikëpamjen tuaj për botën është komuniteti që keni gjetur me të tjerët që e ndajnë atë. Është më mirë të transmetoni përvojat tuaja me ndershmëri sesa të përpiqeni të bëni bllof në rrugën tuaj përmes një shpjegimi më të thellë. Pikat më të holla duhet të vijnë tek ju kur të jeni gati për to.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni një fillim të fortë në mbajtjen e rregullt të financave tuaja, por një kërkesë nga dikush tjetër mund t’i largojë përpjekjet tuaja. Për fat të mirë, dorëzimi mund të mos jetë fare i nevojshëm. Personi tjetër ndoshta do t’i përgjigjet më mirë sesa do të mendonit për çdo kufi që vendosni, kështu që ky provokim mund të jetë një sfidë e dobishme për të kërkuar autoritetin tuaj. Nëse, pasi t’i përpunoni gjërat, përfundimisht vendosni t’u jepni atyre atë që duan, kjo të paktën do të jetë zgjedhja juaj e fuqizuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Stili juaj hiper-racional mund të jetë i tepërt për dikë afër jush sot. Edhe pse mund të jeni me nxitim për të zgjidhur një problem për të cilin ata kanë qenë të mërzitur, ndoshta ata thjesht duhet të shfryhen pak pa i vënë re ju. Të jesh i durueshëm me procesin e tyre dhe t’i shikosh ata të punojnë përmes tensionit me ritmin e tyre, mund t’ju inkurajojë të relaksoni këndvështrimin tuaj për jetën. Jo çdo zhgënjim kërkon një përgjigje të plotë, kështu që kurseni energjinë tuaj për atë që ka vërtet rëndësi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një qasje dalluese ndaj botës suaj të brendshme mund të jetë e frytshme në këtë kohë. Ndërsa humbja e vetes në rrjedhën e detyrave tuaja rutinë mund të ndihet më e sigurt se përballja me ndonjë çështje të brendshme, nuk duhet domosdoshmërisht të jetë gjithçka ose asgjë. Shprehja tek dikush që keni besim për atë që keni menduar kohët e fundit mund t’ju ndihmojë të transformoni çdo detaj të çuditshëm në të cilin keni ngecur në një rrugë praktike dhe fuqizuese përpara, pasi ata mund të shohin një anë të saj që ju nuk e shihni. Le të fillojë alkimia!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta juaj sociale tani mund të jetë paksa e ngarkuar për rehatinë tuaj. Në vend që të humbisni në një stuhi aktivitetesh, merrni parasysh të identifikoni një person me të cilin do të dëshironit të lidheni më ngushtë si individ dhe të planifikoni një takim më të ulët me ta. Energjia juaj perceptuese ka të ngjarë të mbingarkohet në një mjedis grupi të zhurmshëm. Në një situatë ku jeni në gjendje të përqendroheni, do të jeni më në gjendje të arrini njohuri domethënëse me një ritëm elektrik. Jepini vetes një avantazh!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush në shtëpi mund të duket sikur po ju pengon të ndiqni ambiciet tuaja të fundit. Nevojat e tyre emocionale mund të ndihen dërrmuese dhe t’ju bëjnë të ndjeheni të paaftë për t’u dhënë atyre gjithçka që duan. Ndoshta ka rregullime praktike që mund të adresojnë disa nga shqetësimet e tyre pa ju rënduar. Një ripërpunim i kujdesshëm i rutinave tuaja të përbashkëta mund t’ju ndihmojë t’i bëni gjërat në mënyrë efikase dhe t’i tregoni personit tjetër se ai ende ka një vend të rëndësishëm në jetën tuaj. Vetëm duke bërë këtë përpjekje ka të ngjarë të lehtësojë çdo tension.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të keni një zotërim të mirë të detajeve të pasioneve tuaja intelektuale për momentin. Njerëzit përreth jush, megjithatë, mund të mos jenë shumë të interesuar. Ju mund të duhet të vendosni nëse ia vlen vërtet mundimi për t’i bërë ata të kujdesen. Ka të ngjarë të keni fat më të mirë nëse ndërthurni interesat tuaja në një histori për jetën tuaj. Kultivimi i interesit njerëzor të lidhur mund të jetë bindës – ndoshta mjaftueshëm që ata do të qëndrojnë për pjesën tjetër të asaj që keni për të thënë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një blerje impulsive mund t’ju tundojë aktualisht, por dikush tjetër mund të ulë këmbën. Edhe nëse ata kanë të drejtë saktësisht se si supozohet të përdoren çdo burim që ndani, ndoshta ky incident flet për një çështje më të madhe në dinamikën e marrëdhënies suaj që duhet adresuar. Ndërsa është e rëndësishme që çdo person në një partneritet të ndihet i sigurt, një marrëveshje e bazuar në fuqinë e njërit mbi një tjetër nuk ka gjasa të mbetet e qëndrueshme për një kohë të gjatë. Respektimi i autonomisë së arsyeshme mund të zbusë dramën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të flasësh për gjërat mund të jetë thelbësore për të lehtësuar tensionin aktual në një marrëdhënie të ngushtë. Me Hënën e butë në shenjën tuaj, ju mund të jeni të ndjeshëm ndaj fjalëve të dikujt tjetër që nuk synonin domosdoshmërisht të ishin nxitëse. Personi tjetër thjesht mund të përfshihet aq shumë në një kërkim për të mbledhur informacion ose për të kënaqur kureshtjen e tij, saqë nuk e kuptojnë se si ia dalin. Të flisni dhe t’u bëni të ditur se si ndiheni mund të rivendosë ekuilibrin mes jush për mirë.

Burimi: Tarot