Horoskopi ditor – 14 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rrjeti juaj social mund të duket tepër i ashpër dhe kritik për momentin, duke ju bërë të keni frikë të shpreheni. Megjithatë, sa më shumë të përpiqeni të përmbaheni, aq më emocionalisht mund të shpërtheheni pasi Hëna e paqëndrueshme të hyjë në shenjën tuaj pasionante. Nëse ka një figurë autoriteti të respektuar në anën tuaj, vënia në dukje e kësaj mund t’ju ndihmojë të krijoni një perspetivë të arsyeshme për pikëpamjet tuaja përpara se të arrini pikën tuaj të thyer. Ju nuk mund të fitoni çdo luftë, por mund të përmirësoni shanset tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni krenarë për drejtimin e shtëpisë tuaj ose të jetës familjare në mënyrën që ju aktualisht mendoni se është më e mira, kështu që kritikat për këtë nga një i huaj mund t’ju irritojnë vërtet. Ky person ndoshta nuk e di të gjithë historinë, megjithatë – dhe pamja e tij e kufizuar nuk duhet të prekë të gjithë familjen tuaj. Rruga juaj më premtuese përpara me stres minimal është të shikoni bindjet tuaja lidhur me atë se kush ka të drejtë t’ju gjykojë dhe t’i modifikojë ato nëse është e nevojshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të flisni rreth atyre çka janë në mendjen tuajmund të jetë një sfidë në këtë kohë. Ndërsa Dielli i pasionuar në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit has në telashe me Saturnin e lagur në shtëpinë tuaj të 9-të ideologjike, mënyra se si flisni natyrshëm mund të mos përmbushë një standard që ju e konsideroni të rëndësishëm. Nëse miqtë tuaj e kuptojnë gjithsesi se çfarë do të thoni dhe e shohin atë të lidhur, ka të ngjarë të keni më pak për t’u shqetësuar sesa mund të mendoni. Identifikimi dhe transformimi i frenimeve tuaja mund t’ju çlirojë të thoni atë që ka rëndësi me më pak frikë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një blerje e vrullshme mund të jetë më e ndërlikuar sesa ia vlen për momentin. Para se të hapni portofolin tuaj, sigurohuni që po mbani mend të gjitha detyrimet tuaja – një faturë tatimore ose pagesa e borxhit që është jashtë rutinës suaj normale mund të mos përfshihet në llogaritjet tuaja mendore se çfarë mund të përballoni. Pavarësisht, rrjeti juaj social është një vend i fuqishëm për momentin. Nëse vështrimi juaj në financat tuaja ju bën të kërkoni mënyra për të fituar para shtesë, ndoshta njihni dikë që di diçka.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ambicia juaj në lidhje me çështjet personale dhe profesionale mund të mbingarkohet sot. Të kesh idenë se marrëdhëniet profesionale kërkojnë një qasje solemne mund të ngërthejë stilin tuaj natyrshëm shprehës. Megjithëse nuk mund t’i shpëtoni nevojës për kufij bazë, aftësia juaj krijuese është pjesë e asaj që e bën kompaninë tuaj të dëshirueshme në çdo kontekst. Gjetja e një mënyre për të lënë qëllimisht anën tuaj artistike të shkëlqejë në një masë të menaxhueshme, mund t’ju ndihmojë të krijoni një rast që mahnit këdo që po përpiqeni të bëni përshtypje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni të përhumbur nga shqetësimi se ka më shumë në jetë sesa lista juaj e detyrave sot. Kur Dielli i ndritshëm në shtëpinë tuaj të 12-të soditëse përballet me Saturnin e kujdesshëm në shtëpinë tuaj të 6-të të punës, mund të zhgënjeheni kur zbuloni se zemra juaj nuk është në disa detyra praktike që kishit planifikuar t’i hiqnit. Marrja e një pushimi është ndoshta alternativa juaj më e mirë. Ndjekja e interesave më pak të dukshme produktive për momentin mund t’ju ndihmojë të ktheheni në përgjegjësitë tuaja të rifreskuara kur të jeni gati.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta juaj shoqërore mund të mos jetë e pajisur për të trajtuar gjithçka me të cilën po merreni tani, veçanërisht nëse po punoni me çështje të thella që lidhen me intimitetin dhe sigurinë. Ndërsa Dielli i mprehtë në shtëpinë tuaj të 11-të të miqësisë sfidon Saturnin e zymtë në shtëpinë tuaj të 5-të më personale, ndoshta gjëja e fundit që dëshironi të bëni është t’i përgjigjeni një ftese për t’u çlodhur. Mundohuni t’i tregoni të paktën një anëtari të posedimit tuaj versionin e shkurtër të asaj që po ndodh, në mënyrë që ata të mos mendojnë se është faji i tyre.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një anëtar i familjes mund të duket se bllokon ndjekjen tuaj të qëllimeve tuaja aktuale personale dhe injorimi i problemit nuk ka të ngjarë ta largojë atë. Ata në fakt mund të lehtësohen nëse i pyesni drejtpërdrejt se çfarë është çështja, pasi ata ndoshta nuk duan ta sjellin vetë. Pasi të filloni të flisni, jeni të pajisur për të paraqitur një rast të fortë për anën tuaj. Nëse mund t’i shisni se si do t’u sjellë dobi nga ajo që dëshironi të arrini, ndoshta ata do të binden.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni të emocionuar për një plan tuajin të madh, ndoshta që përfshin udhëtimin ose diçka që dëshironi të mësoni. Megjithatë, përshkrimi i kësaj ideje për njerëzit përreth jush mund të jetë zhgënjyese, pasi ata mund të mos e kuptojnë pse është e rëndësishme për ju. Ju ndoshta është më mirë thjesht të ndërmerrni veprime praktike për ta bërë atë të ndodhë pa përfshirë ende të tjerët. Ndërsa detajet financiare ka të ngjarë të kërkojnë një buxhet të aftë, rrënjosja e burimeve të fshehura të parave mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndarja e burimeve me të tjerët mund të duket logjike në këtë moment, por ju gjithashtu mund të jeni shumë të vetëdijshëm për kufizimet e marrëveshjes. Nëse ndiheni sikur dikush tjetër po përfiton prej jush, është në rregull të ngriheni për veten tuaj! Edhe pse ndoshta jeni të shqetësuar se transmetimi i ankesave tuaja do t’ua prishë festën të gjithëve, tashmë nuk është festë kur nuk ndiheni rehat. Ju meritoni të shijoni një kohë të mirë po aq sa kushdo tjetër tani, kështu që bëjeni atë të ndodhë në mënyrën e duhur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Pohimi i kufijve tuaj mund t’ju bëjë të dukeni si zuzar sot. Pavarësisht se sa i paarsyeshëm është me të vërtetë personi me të cilin jeni në konflikt, ndoshta ata janë në gjendje t’ia paraqesin rastin e tyre shikuesve më bindshëm se ju. Nëse përpiqeni të përgjigjeni, ka të ngjarë të akuzoheni se dukeni shumë emocional. Mund të mos ketë një mënyrë për t’i kënaqur të gjithë, por siguria e të diturit se jeni vërtet në të drejtën mund t’ju kalojë në pjesën më të ashpër të çdo mosmiratimi me të cilin përballeni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Eksplorimi i botës suaj të brendshme tani mund të duket si një detyrë e frikshme dhe ndoshta nuk jeni të sigurt se ku të filloni. Përqendrimi obsesiv në punët e dukshme produktive mund të duket si një zëvendësues më i lehtë. Sidoqoftë, mund të habiteni kur zbuloni se çfarë ndodh kur futeni në punën tuaj mjaftueshëm për të arritur një gjendje rrjedhëse. Ana juaj shpirtërore nuk duhet të jetë plotësisht e shkëputur nga pjesa tjetër e jetës suaj, ajo mund të gërshetohet edhe në detajet e zakonshme të ekzistencës suaj të përditshme.

Burimi: Tarot