Horoskopi ditor – 13 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dëshira për të kënaqur të tjerët mund të rezultojë mbrapsht. Ju mund të ndiheni sikur duhet të jeni plotësisht të sinqertë me dikë tjetër për t’i bërë të lumtur, por kur shprehni atë që keni në zemrën tuaj, ata mund të mos reagojnë në mënyrën se si prisni. Identifikimi i tepërt me emocionet e tyre mund t’ju çojë në konfuzion. Për të mos u lëkundur shumë lehtë nga ndjenjat e të tjerëve, vendosni kufij të fortë dhe qëndroni në to. Nuk mund t’i kënaqësh të gjithë dhe ndershmëria e hapur nuk është gjithmonë politika më e mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjenjat e fshehura vihen në pah. Sekretet e vjetra që nuk i kishit thënë askujt në atë kohë, tani mund të duken sikur duhen nxjerrë në shesh. Njerëzit rreth jush kanë më shumë gjasa të kuptojnë se për çfarë po flisni dhe janë të gatshëm të ndjejnë empati me ju dhe me betejat tuaja të së kaluarës. Fatkeqësisht, mund të përfundoni duke qenë armiku juaj më i keq nëse flisni me negativitet të pajustifikuar për veten tuaj. Mos e pranoni barrën e fajit kur nuk duhet ta mbani mbi supe.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Miqtë mund të bëhen diçka më shumë sot. Ju mund të keni pasur dikë në rrethin tuaj që e keni menduar vetëm si të njohur, por mendja juaj mund të ndryshojë! Disa gjëra në lidhje me mënyrën se si ata flasin me ju ose ju trajtojnë ndryshe nga pjesa tjetër e grupit të miqve mund të bien në sy, duke e bërë më të dukshëm interesin e tyre për ju. Sidoqoftë, mund ta përfundoni këtë përpara se të fillojë duke reaguar shumë fuqishëm, prandaj sigurohuni që ta luani mirë nëse jeni gjithashtu të interesuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sekretet familjare mund të dalin në dritë. Mënyra e vërtetë që disa anëtarë të familjes ndihen për ju, ose anasjelltas, mund të zbehet pa paralajmërim. Të mësosh diçka që nuk do ta kishit pritur kurrë për dikë që e keni njohur për kaq shumë kohë mund të jetë e bezdisshme, por duhet të ketë kuptim pasi zbulohen më shumë informacione. Lëreni ndjeshmërinë t’ju udhëheqë përmes kësaj lidhjeje emocionale dhe t’ju tregojë se si të përvetësoni informacionin e ri. Vetëm mos u mundoni të ndryshoni personin tjetër!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Miqtë ose vëllezërit e motrat tuaj mund të zbulojnë ndjenjat e tyre të vërteta në çdo moment. Ndoshta ata janë përpjekur të shmangin rëndimin e tyre me betejat e tyre personale të kohëve të fundit, por sapo të mësoni detajet e çdo gjëje që ata kanë mbajtur, mund të ndiheni në konflikt. Mund të ndiheni të grabitur nga mundësia për të qenë aty për ta, por, njëkohësisht, kuptoni se ka të ngjarë të ishte e vështirë të ishe i sinqertë me ju për këtë. Mundohuni ta pranoni rrëfimin, sepse ka të ngjarë të vijë nga një vend i mirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mungesa e vetëkontrollit mund t’ju pengojë, duke ju detyruar të tërhiqeni. Ju mund të jeni të egër kur bëhet fjalë për të shpenzuar para sot – kini kujdes për marrëveshjet ose shitjet që duken shumë të mira për të qenë të vërteta! Ju gjithashtu mund të ndiheni sikur duhet të shpenzoni dhurata të bollshme për njerëzit e tjerë në jetën tuaj për t’u ngritur shpirtin, por në fakt, kjo mund të mos jetë ajo që ata po kërkojnë nga ju. Sigurohuni që po i shërbeni në gjuhën e tyre të dashurisë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vetë bota mund të duket se është kundër jush. Besimi me dikë që menduat se do t’i mbante sekret informacionet tuaja, mund t’ju kishte bërë në qendër të thashethemeve! Ndërsa mund të ketë qenë një gabim i pafajshëm nga ana e mikut tuaj, ju gjithashtu mund të jeni të prirur t’i lini të tjerët të përfitojnë nga mirësia juaj. Një shpërthim emocional mund t’ju japë motivimin që ju nevojitet për të rivlerësuar grupin tuaj të miqve. Nëse dikush po sillet shumë xheloz, është koha të mendoni të ecni përpara.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vetëm një person, por shumë për të bërë! Një bollëk detyrash në listën tuaj të detyrave me siguri po ju ftojnë stresin dhe ju bëjnë të ndiheni sikur duhet të bëni shumë detyra. Ju gjithashtu mund të merrni përsipër detyrat e të tjerëve, veçanërisht vëllezërve e motrave dhe fëmijëve – kjo është shumë për një person për t’u menaxhuar. Një tendencë për të fajësuar veten mbi të gjitha këto mund të bëjë që gjërat të bëhen të pakontrollueshme, ndaj flisni me mirësi me veten. Në fund të fundit, ju jeni vërtet duke bërë përpjekje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Argëtimi i tepërt mund të çojë në rrëfime të papritura. Mund të ketë kohë argëtuese për të kaluar, gjë që është një gjë e mirë – derisa ta teproni dhe ta gjeni veten duke thënë gjëra që nuk do të dëshironit t’i thoshit esëll. Ju gjithashtu mund të ndjeni një lidhje më të fortë farefisnore me njerëzit e tjerë rreth jush kur jeni duke u argëtuar, gjë që mund të mos jetë ende aty pasi të përfundojë festa. Në vend që të tejkaloni, përpiquni të gjeni një ekuilibër midis argëtimit dhe të qenit me këmbë në tokë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Anëtarët e familjes mund të hapen me ju më në fund. Shokët e dhomës ose të afërmit mund të ndihen më të hapur për emocionet e tyre, veçanërisht ata që mund të mos flasin shumë për veten normalisht. Mund të jetë befasuese të dëgjosh kaq shumë pasi kanë dëgjuar kaq pak për kaq shumë kohë, por për fat të mirë, aftësia e tyre e sapogjetur për të ndarë duhet të jetë freskuese. Thënë kështu, ju mund të shqetësoheni se nuk e njihni personin siç keni menduar se e njihni, por ajo që ka vërtet rëndësi është se ai po hapet tani.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fjala po përhapet shpejt! Disa thashetheme të shijshme mund të përhapen në komunitetin tuaj, dhe ndonëse ju mund të mos jeni të përfshirë, mund të kthehen përsëri për t’ju kafshuar nëse vendosni t’i përhapni më tej. Vetëm për shkak se diçka e turpshme po i ndodh dikujt në mesin tuaj, nuk do të thotë se ai nuk e meriton privatësinë, ose që ju duhet të merrni pjesë për ta bërë atë edhe më poshtëruese për ta. Zgjidhni të dalloheni nga turma duke qenë një zë i mirësisë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një person i dashur mund të përgatitet të ndajë ndjenjat e tij të vërteta me ju. Ky ka të ngjarë të jetë dikush që e keni njohur për një kohë të gjatë, pavarësisht nga natyra specifike e marrëdhënies tuaj me të. Ata mund të kenë qëllim t’ju tregojnë diçka që e kanë fshehur për një kohë dhe të detajojnë se si kanë menduar me kujdes për ta ngritur atë. Pavarësisht nëse është një lajm i mirë apo i keq, përpiquni të jeni të hapur për të kuptuar atë që ata kanë për të thënë, sepse ka të ngjarë të jetë shumë e rëndësishme për ta.

Burimi: Tarot