Horoskopi ditor – 13 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jetë koha për një pastrim të improvizuar veror. Anëtarët e familjes ose miqtë që kanë qenë në jetën tuaj për shumë vite mund të kenë pak kohë të lirë sot dhe ju mund të jeni në gjendje t’i bindni ata që t’ju ndihmojnë të rregulloni gjërat, apo edhe thjesht të sjellin disa ushqime dhe t’ju bëjnë shoqëri ndërsa riorganizoheni. Mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të gjuajtur në shtëpi nëse po kërkoni një vendbanim të ri. Mos flisni vetëm për planet tuaja për shtëpinë tuaj të ëndrrave, bëni atë përparim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Qëllimet shëndetësore mund të jenë në mendjen tuaj tani. Sistemi juaj i mbështetjes mund të jetë duke planifikuar një shëtitje ose një seancë stërvitjeje, dhe etiketimi së bashku me to mund t’ju ndihmojë të zhvilloni një zakon të ri pozitiv për ju. Dieta juaj gjithashtu mund të ketë përmirësime tani, dhe ju jeni në gjendje të ushqeni trupin tuaj në mënyra që ju bëjnë të ndiheni më energjikë. Të tjerët mund t’ju shohin si më të vendosur se më parë, dhe kjo mund t’i frikësojë ata ose mund të admirojnë këmbënguljen tuaj. Kushtojini vëmendje kësaj të fundit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kujdesi për veten dhe meditimi mund t’ju përqendrojnë sot. Kohët e fundit mund të keni qenë gjithnjë e më aktivë ose të mbingarkuar dhe keni nevojë për një shans për t’u ulur me çdo informacion të ri që keni marrë. Rimbushja e baterive mund të jetë në fund të listës suaj të detyrave, pavarësisht se sa i rëndësishëm është pushimi. Merrni pak kohë për veten tuaj, edhe nëse janë vetëm 20 minuta, për të renditur mendimet dhe ndjenjat tuaja në vend që të hidheni menjëherë te gjëja tjetër. Të lëvizësh me një ritëm më të ngadaltë do të ishte e mençur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vizioni për të ardhmen tuaj mund të ndryshojë. Dëshira për diçka që keni dashur për një kohë të gjatë mund të shuhet, vetëm për t’u zëvendësuar nga një ëndërr e re. Ju mund të frymëzoheni nga dikush në grupin tuaj të miqve pasi të shihni lumturinë e tyre nga ndjekja e ëndrrës së tyre të veçantë ose zhgënjimin e tyre nga ndjekja e ëndrrës suaj të përbashkët, mund të filloni të redaktoni qëllimet tuaja për t’iu përshtatur kësaj perspektive të re. Nuk është turp të kuptosh se je gati të rrotullosh!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Popullariteti juaj mund të rritet sot. Disa lajme të mira që reflektojnë pozitivisht tek ju mund të qarkullojnë me kolegët tuaj, shokët e shkollës apo edhe ndjekësit e rrjeteve sociale. Në vend që të përpiqeni të jeni tepër të përulur dhe të minimizoni arritjet ose lavdërimet tuaja, lejoni njerëzit që ju duan të festojnë personin që jeni. Ju ndoshta keni punuar shumë për të arritur në këtë vend, kështu që pranoni disa fjalë inkurajimi. Lërini t’ju frymëzojnë që të vazhdoni të bëni edhe më shumë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të jesh një bletë e zënë ka shumë të ngjarë në këtë kohë. Ju mund të keni disa vende për të shkuar ose një listë të gjatë aktivitetesh në bankë dhe ky orar i vrullshëm ndoshta do t’ju mbajë në këmbë. Mos harroni se nuk keni për qëllim ta bëni veten më të vogël dhe të përzieni ju duhet të shkoni përtej dhe përtej, në mënyrë që të gjithë të shohin se çfarë jeni në gjendje të bëni! Mendoni shpejt dhe mos lejoni që shqetësimet tuaja t’ju pengojnë të bëni gjithçka që dëshironi të realizoni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të dëshironi të ndani një ide tuajën të rëndësishme me të tjerët sot. Ju mund të jeni duke folur në emër të një çështjeje për zemrën tuaj, ose para një turme të madhe ose vetëm një personi. Pavarësisht nga madhësia e grupit me të cilin po flisni, ata kanë potencialin të dëgjojnë diçka domethënëse në fjalët tuaja. Flisni me mirësi dhe qartësi dhe mund t’i ndryshoni mendjen dikujt ose t’i bëni të vetëdijshëm për një çështje të rëndësishme. Kuptoni fuqinë e zërit tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrëdhëniet mund të marrin një kthesë për mirë. Pavarësisht nëse keni miqësi ose romanca që kanë nevojë për një kujdes të vogël dashurie, ka të ngjarë që një çështje që kërkon përmirësim ose shërim. Mund të jetë më e lehtë t’i komunikoni ndjenjat tuaja të vërteta një personi të dashur në jetën tuaj sot, kur normalisht mund të jetë e vështirë të arrini një marrëveshje për këtë çështje të veçantë. Me qasjen e duhur, ju mund të krijoni lidhje më të thella dhe më të forta që ju ndihmojnë të kapërceni dallimet tuaja sot.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bashkëpunimi me një bashkëmoshatar frymëzues mund të jetë në planin e lojës së sotme. Tani ka të ngjarë të jetë një kohë pozitive për ju kur bëhet fjalë për dashurinë ose miqësinë, dhe dikush mund të jetë i gatshëm të kalojë një natë të qetë me ju, duke ju lejuar të dyve të lini pas shqetësimet e jetës së përditshme dhe të mendoni lirisht. Kërcimi i hapave nga njëri-tjetri mund të çojë në të gjitha llojet e ideve të shkëlqyera! Lëreni veten të jeni të hapur për diskutim një bisedë gjallëruese mund të ndezë diçka të pabesueshme për të gjithë të përfshirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Energjia e lartë mund t’ju çojë gjatë gjithë ditës. Ju mund të keni pushuar më mirë mbrëmë ose keni marrë një dozë kafeinë këtë mëngjes, por sido që të jetë, ka të ngjarë të ketë një efekt pozitiv në produktivitetin dhe kreativitetin tuaj. Zgjidhja e problemeve që ju pengonin më parë, tani mund t’ju vijnë lehtësisht dhe shpejt. Ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të zgjidhni një problem për dikë në jetën tuaj, por sigurohuni që ai të kërkojë ndihmën tuaj përpara se t’ia jepni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është e mundur të kryeni disa punë vetë për momentin. Ju mund të gjeni se jeni më i izoluar tani, por kjo nuk është një gjë e keqe. Kjo nuk do të thotë që të gjithë ju kanë braktisur ju thjesht po merrni një mundësi të qetë për të menduar për atë që po ndodh në jetën tuaj pa u futur kaosi i botës së jashtme. Qëllimet e të tjerëve mund të ishin vënë përpara tuajave kohët e fundit, kështu që kushtojini pak vëmendje ambicieve që janë të rëndësishme për ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të mos jesh ekspert mund t’ju ndihmojë të kurseni ditën! Dikush mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj dhe aftësia juaj për të menduar jashtë kutisë mund të jetë çelësi për t’i larguar ata nga një majë. Kjo mund të jetë gjithashtu diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë, kështu që qasja juaj inovative mund t’u japë atyre një mënyrë të re të të menduarit që ata kurrë nuk e kanë konsideruar më parë. Perspektiva juaj e freskët dhe të menduarit e shpejtë janë pasuritë tuaja më të mira këtu, ndaj mos kini frikë të thoni gjënë e gabuar ose të mos keni përvojë.

Burimi: Tarot