Horoskopi ditor – 13 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm se sa shumë keni ndryshuar kohët e fundit, por dikush i afërt me ju mund ta vërë në dukje më në fund. Ata mund të kenë vështirësi nëse është bërë e qartë se ajo që ju vlerësoni është paksa e ndryshme nga ideja e tyre se si duhet të duket një jetë. Megjithatë, nëse jeni në gjendje t’u tregoni atyre se jeni brenda një game të arsyeshme të çfarëdolloj komuniteti juaj më i madh është në këto ditë, kjo ndoshta do t’u japë atyre hapësirë për t’i parë gjërat më bujarisht.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Marrja e ideve nga kolegët ose rrjeti juaj social mund t’ju ndihmojë të krijoni risi në punë sot. Ndërsa mund të shqetësoheni për t’u parë si shkatërrues, mënyra se si e paraqisni idenë tuaj duhet të bëjë një ndryshim në mënyrën se si jeni pritur. Nëse jeni në gjendje t’i tregoni shefit tuaj se qasja juaj e re merr rezultate, ai ka të ngjarë të jetë i hapur për të paktën një ndryshim të vogël. Mund të mos merrni miratimin e tyre për gjithçka që propozoni, por përqendrohuni në përparimin që mund të bëni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Planifikimi i menduar për një udhëtim argëtues mund të jetë thjesht lehtësimi që ju nevojitet sot. Megjithëse mund të kënaqeni duke ndjekur me pasion qëllimet kryesore, ndoshta jeni më të stresuar nga sa e kuptoni. Duke marrë kohë për t’u rilidhur me atë që ju bën ai që jeni, mund t’jua kthejë energjinë – edhe nëse alternativa më e mirë rezulton të jetë një qëndrim i qetë me një grumbull librash në shtëpi. Madje mund t’ju japë hapësirën që ju nevojitet për të bërë përparimin tuaj të radhës, kështu që mos u ndjeni në faj që dëshironi të çlodheni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Stresi i të qenit shumë larg botëve tuaja mund të rëndojë mbi ju tani. Ndoshta është koha për të sjellë disa nga njohuritë që keni marrë nga ndonjë eksplorim personal – si udhëtimi, studimi ose koha me miqtë – në jetën tuaj familjare. Megjithatë, mund t’ju duhet të keni pritshmëri të arsyeshme për këtë seancë të mundshme të ndarjes. Të afërmit tuaj mund të mos jenë aq të interesuar për pasionet tuaja sa ju jeni menjëherë, por ju kurrë nuk e dini se si do të dalë përfundimisht mbjellja e një fare!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një dinamikë intensive e fuqisë në jetën tuaj mund të shkaktojë problemet tuaja me autoritetin aktualisht. Megjithatë, ndoshta ju keni një tendencë për të parë trazirat e sotme përmes lenteve të përvojave që keni pasur kohë më parë, dhe kjo mund t’i përkeqësojë gjërat. Biseda me një palë të tretë neutrale mund t’ju ndihmojë të zgjidhni në mënyrë racionale se cilat janë shqetësimet tuaja dhe cilat prej tyre janë të bazuara në momentin aktual. Heqja dorë e supozimeve që nuk janë më të rëndësishme mund të jetë tërësisht çliruese për ju!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të ndiheni nën presion nga dikush me të cilin jeni afër për të bërë diçka aventureske që nuk është në buxhetin tuaj. Megjithëse ju mund të reagoni në mënyrë të kuptueshme në mënyrë mbrojtëse nëse kuptoni se jeni duke u shtyrë, personi tjetër mund të ketë një farë të drejte! Të shikoni në mënyrë kritike disa nga supozimet tuaja për paratë do të ishte mirë për ju. Shqyrtimi me kujdes i detajeve mund të zbulojë se jeni në gjendje të përballoni më shumë sesa mendoni. Mësoni ndryshimin midis dëshirave tuaja të vërteta dhe një justifikimi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna së bashku mund të bëhet intensive sot. Megjithëse mund të duket se e keni gishtin në pulsin e të gjithë grupit ndërsa koordinoni një përpjekje të përbashkët për të arritur një përfundim praktik, vëmendja juaj mund të drejtohet përfundimisht te roli juaj në situatë. Ndërsa largimi nga ritmi juaj mund t’ju detyrojë të shikoni gjërat që ju bëjnë të ndiheni të pakëndshëm, si tensioni që zakonisht përpiqeni ta kaloni, njohja e kufijve tuaj në fakt mund t’ju ndihmojë të ndihmoni të tjerët në mënyrë më efektive.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Balancimi i intensitetit që dëshironi me pushimin dhe relaksimin e nevojshëm për ta ushqyer atë mund të jetë sfiduese sot. Ndërsa jeni të tërhequr për t’u argëtuar me të tjerët, niveli juaj i energjisë ndoshta ka kufij. Megjithëse të tjerët mund t’ju kërkojnë të vazhdoni të kaloni një kohë të mirë, ju do të duhet të gjeni ekuilibrin vetë. Kërkesat e shtëpisë mund t’ju japin një justifikim për të zënë hapësirën që ju nevojitet nëse nuk ndiheni plotësisht rehat duke qëndruar në këmbë për veten tuaj, kështu që bëni atë që duhet të bëni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përgjegjësitë tuaja në shtëpi dhe në punë mund të kërkojnë shumë nga ju tani, ndoshta në një mënyrë zhgënjyese të paparashikueshme. Gdhendja e kohës për ta kaluar me miqtë tuaj mund të jetë thjesht rindezja që ju nevojitet! Situata juaj ideale sociale për momentin është ndoshta diçka e qetë dhe jo një festë e zhurmshme. Ndërsa mund të shqetësoheni për kthimin nga ata ndaj të cilëve keni detyrime për të bërë një pushim, nevojat tuaja duhet të kuptohen nëse qëndroni të niveluar dhe mbani të tjerët të përditësuar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shprehja e vetes mund t’ju shtyjë përpara në karrierën tuaj tani. Kur e dini se çfarë vërtet ka rëndësi për ju dhe mund ta përshkruani atë në mënyrë të artikuluar, ka të ngjarë të arrini rezultatet që dëshironi – edhe nëse duhet të rrezikoni për të arritur atje. Fitimi dramatik financiar mund të mos jetë një rezultat i menjëhershëm në këtë pikë, megjithëse ndoshta nuk do të jeni as më keq. Ju thjesht mund t’ju duhet të besoni se, nëse punoni shumë në atë që doni, paratë do të vijnë përfundimisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zgjidhja e parave dhe e çështjeve familjare mund të jetë e rëndësishme për ju tani, pasi një situatë që ndryshon me shpejtësi mund t’ju ketë në këmbë. Megjithatë, ndoshta do të ishte më mirë të tërhiqeni dhe të shikoni pamjen e madhe. Përsosja e rolit tuaj në atë që po ndodh mund t’ju ndihmojë të mendoni për hapat e ardhshëm që ka të ngjarë të sjellin një përfitim të qëndrueshëm. Ju ndoshta nuk jeni personi i parë që përballeni me sfida si kjo, kështu që leximi se si të tjerët kanë trajtuar probleme të ngjashme mund të ndihmojë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Durimi juaj për biseda të vogla mund të jetë i kufizuar sot. Ndërsa i fuqizon ndërveprimet tuaja rutinë me njerëzit rreth jush, mund ta gjeni veten duke shkuar thellë në dukje nga askund. Ndërkohë që ende do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje nivelit të rehatisë së të tjerëve, komunikimi për diçka intensive mund të jetë ajo që ju nevojitet për të ecur përpara në jetën tuaj. Ndoshta dikush tjetër në jetën tuaj ka nevojë gjithashtu për këtë lloj bisede, prandaj jini vigjilentë për mundësitë për të bërë një ndryshim pozitiv.

Burimi: Tarot