Horoskopi ditor – 13 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dita e sotme ka potencialin të jetë një aventurë e vërtetë nëse i hapni vetes mundësitë. Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Tokave të Largta dhe Mësimit të Lartë, duke ju dhënë dëshirën për të dalë dhe për të eksploruar botën. Bëhuni gati për një shpërthim fuqie zjarri për t’ju shtyrë përpara ndërsa Luna arrin nëpër qiell drejt sundimtarit tuaj, Marsit, aktualisht në shenjën tuaj. Shfrytëzojeni këtë energji, si kuajt në një karrocë, dhe shkoni të kërkoni diçka emocionuese!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një ndjenjë shpirtërore shfaqetsot – ju mund të mbeteni duke kruar kokën ndërsa përpiqeni të kuptoni se për çfarë bëhet fjalë. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të fshehtë po sinkronizohet në një treshe pozitive me Marsin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ky aspekt vepron si një çelës në një bravë, potencialisht duke lëshuar diçka që është fshehur për një kohë të gjatë. Jini të gatshëm të vishni kapelën e detektivit tuaj dhe të lexoni midis rreshtave. Ajo që gjeni atje mund të ndikojë thellë tek ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo është një ditë e përkryer për të bërë disa shoqëri. Hëna po lundron në sektorin tuaj të partneritetit, duke ju inkurajuar të lidheni me dikë tashmë afër jush ose dikë të ri. Opsionet tuaja sociale do të rriten dhjetëfish kur Luna të trikojë Marsin e fortë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve dhe Lidhjeve Globale. Ju do të jeni në elementin tuaj duke kërcyer me miqtë, qofshin ata të vjetër apo të rinj. Plus, një nga ato njohjet e reja potencialisht do të luajë një rol të madh në të ardhmen tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo javë nis me një notë shumë të fortë, duke u kthyer sot në një moment fantastik për përparim të madh profesional. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës dhe përgjegjësisë, duke ju ndihmuar të kuptoni me të vërtetë atë që duhet të arrini. Ju mund ta përktheni këtë në sukses afatgjatë kur ajo trillon Marsin në sektorin tuaj të karrierës. Jini të gatshëm për t’u dukur kur të shfaqet rasti, sepse një figurë autoriteti mund të vendosë që ju meritoni të kaloni në nivelin tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kufijtë mund të duket se nuk ekzistojnë sot, të paktën jo kur jeni të shqetësuar! Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, duke ju dhënë një shpërthim pozitiviteti. Ky humor duhet të ngrihet edhe më i lartë kur ajo sprovon Marsin në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, duke ju treguar të gjitha mundësitë që keni në dispozicion. Hyni në qendër të vëmendjes, edhe nëse duhet ta bëni vetë, dhe lërini njerëzit të shohin se për çfarë jeni. Kurseni punën për një ditë tjetër – detyra juaj e vetme është të argëtoheni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mos u tronditni nëse e gjeni veten thellë në ndjenjat tuaja sot, Virgjëresha. Hëna është e zhytur në shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Emocioneve, kështu që ju mund të jeni të prirur t’i mbani gjërat në nivele të ulëta. Hëna do të sinkronizohet me Marsin në shtëpinë tuaj të 8-të private, kështu që ju mund ta gjeni veten duke u marrë me disa çështje mjaft intensive. Nëse një anëtar i familjes ose shoku i dhomës ju trajton në mënyrë të vrazhdë, me qëllim ose jo, mund të mos jeni në gjendje të reagoni lehtë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju dhe një partner mund të keni shumë gjëra për të diskutuar sot. Hëna në sektorin tuaj të komunikimit po përafrohet me Marsin luftëtar në shtëpinë tuaj të marrëdhënies, duke shënuar një moment të fuqishëm kur mund të kaloni çështjet e vjetra dhe të arrini në një vend ku të kuptoni më mirë. Nëse ky person është një partner në biznes, romancë ose thjesht një mik i ngushtë, nuk ka shumë rëndësi – ka të bëjë më shumë me arritjen e një vendi ku si dyshe punoni më mirë së bashku.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është një ditë e shkëlqyer për t’u siguruar që po fitoni paratë tuaja, pavarësisht nëse jeni në punë apo jo. Hëna është në sektorin tuaj të të ardhurave, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek financat dhe siguria që ato sjellin. Ju nuk do të dëshironi të humbni kohën tuaj me detyra joserioze kur Hëna të trikojë Marsin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Shëndetit, dhe ndoshta do të përqendroheni në kompensimin e duhur për punën që bëni. Nëse ndiheni të nënvlerësuar, ndërmerrni hapat e nevojshëm për të korrigjuar çdo gabim të perceptuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të bësh si të duash është emri i lojës sot. Hëna është në shenjën tuaj, duke ju vënë më shumë në kontakt me emocionet dhe nevojat tuaja, dhe ato do të përforcohen kur Hëna trikoton Marsin pasionant në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit dhe Famës. Përqendrohuni në idetë dhe frymëzimet tuaja, ndoshta duke u angazhuar në ndonjë shprehje artistike që lejon muzën tuaj të luajë. Mos u shqetësoni për ngjyrosjen në vija, fjalë për fjalë ose metaforikisht. Rregullat tuaja janë të vetmet që kanë rëndësi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Emocionet shumë të ngarkuara mund të pushtojnë mendjen dhe zemrën tuaj në një moment sot. Hëna është në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që ju mund të ndiheni pak nga ajo – të paktën derisa Luna të trembë Marsin e nxehtë në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjeshme! Ndjenjat mund të shpërthejnë pasi këta planetë ekspozojnë disa lëndime të mundshme ose madje i shkaktojnë ato. Nëse nuk mund të shmangni konfrontimet apo shpërthimet, mund të përballeni edhe me to. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të shëruar veten dhe të tjerët.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Qëndrimi i zënë ndoshta do të jetë jashtëzakonisht i lehtë sot – për fat të mirë, universi gjithashtu dëshiron t’ju ndihmojë të kaloni një kohë të mirë. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të me fat po arrin nëpër qiell drejt Marsit energjik në Shtëpinë tuaj të tretë të Miqësisë dhe Komuniteteve Lokale, kështu që është dita e përsosur për të dalë në qytet me disa miq. Pavarësisht nëse keni apo jo punë nesër, përpiquni të kënaqeni sonte! Ju nuk keni nevojë të çmendeni për të kaluar një kohë të mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një mundësi përrallore në planin e punës duke pritur që ju të vini dhe ta merrni atë, Peshq! Hëna në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve Afatgjata po krijon një kënd pozitiv për ta bërë atë të ndodhë Marsi në shtëpinë tuaj të dytë të parave dhe pasurisë materiale. Ky kënd mund të jetë i dobishëm për t’u siguruar që ambiciet tuaja janë në të vërtetë në sinkron me përpjekjet tuaja dhe se po kontrolloni kutitë e duhura për të arritur atje ku dëshironi të jeni. Çdo mospërputhje do të bëhet e qartë shpejt.

Burimi: Tarot