Horoskopi ditor – 13 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Keqkuptimet duhet të jenë vetëm pengesa të përkohshme në këtë moment. Vëllezërit e motrat ose miqtë tuaj të ngushtë mund t’ju sjellin tema të mira dhe argëtuese. Megjithatë, dikush që ju intereson mund t’ju befasojë dhe mund të përfundojë duke prekur një temë që ju bën të ndiheni të pasigurt. Mundohuni të mos lejoni që ajo të marrë më të mirën nga ju – mbani mend se ata ndoshta kishin menduar mirë! Të gjithë ndonjëherë thonë gjënë e gabuar, por lënia e tyre të dëshmojnë gatishmërinë e tyre për të mësuar do të jetë çelësi për t’u përmirësuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund t’ju sfidojnë kur shohin se si keni ndryshuar kohët e fundit për mirë. Ndërsa ata që janë normalisht në këndin tuaj duhet të vazhdojnë t’ju mbështesin, të tjerët rreth jush mund të mos kenë ndjenja aq pozitive ndaj vetes suaj të re. Ata mund të përpiqen t’ju tundojnë përsëri në mënyrat tuaja të vjetra, të kritikojnë zgjedhjet tuaja ose madje të pohojnë se nuk jeni në gjendje të ndryshoni. Mos u ndjeni sikur duhet t’u përgjigjeni atyre, sepse nuk keni pse t’u tregoni atyre asgjë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjekja e pasionit tuaj mund të jetë sfiduese. Ju mund të keni menduar se si të zgjeroni rrjetin tuaj dhe të takoni më shumë njerëz në mënyrë që të krijoni lidhje të mira dhe të rrisni opsionet e disponueshme për ju. Kreativiteti gjithashtu mund t’ju ndihmojë, duke e përgatitur mendjen tuaj për të dalë me ide imagjinative. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të bëni punë shtesë dhe të zbuloni se çfarë niveli përpjekjesh duhet të bëni për të marrë rezultatet që dëshironi. Puna e vështirë shpërblehet – veçanërisht sot.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ruajtja e gjakftohtësisë mund t’ju ndihmojë të përmirësoni reputacionin tuaj. Ju mund të përfundoni në një mosmarrëveshje të vogël – edhe nëse supozohet se nuk është problemi juaj, mund të jeni ju ai që mund ta zgjidhë më së miri atë. Ndërsa ndoshta do të jetë e vështirë për të gjetur përgjigjen, duke marrë një qasje të kuptueshme ndaj komentit të vrazhdë të dikujt tjetër mund të bëjë një botë ndryshimi. Përdorni ofendimin ose zemërimin e tyre si një moment mësimor. Të qenit i sjellshëm duhet t’i ndihmojë të gjithë të përfshirët t’i kthejnë gjërat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Miqtë tani mund t’ju mbështesin në ndjekjen e ëndrrave tuaja. Ata ka të ngjarë të duan të shoqërohen me ju – kjo mund të përfshijë një udhëtim të shkurtër spontan që bëni së bashku. Megjithatë, ky udhëtim mund të ketë disa vonesa ose ndryshime planesh që ju vendosin në një aventurë krejtësisht të ndryshme nga ajo që mendonit se do të ishit. Mundohuni të ecni me rrjedhën dhe jini të hapur për të bërë diçka tjetër nga ajo që është në itinerar. Ndryshimet mund t’i bëjnë gjërat edhe më argëtuese!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të gjeni një mundësi nga karriera juaj ose një strukturë tjetër e rëndësishme në jetën tuaj që ju lejon të udhëtoni ose të studioni një lëndë të re, dhe ju jeni të mbyllur dhe të ngarkuar për të shkuar! Megjithatë, financat ose mungesa e kohës mund t’ju pengojë, gjë që mund të jetë mjaft zhgënjyese. Ka të ngjarë të mos ketë arsye pse nuk mund t’ju frymëzojë ende. Filloni të përgatiteni për mundësinë e radhës!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ana juaj e mësimdhënies mund të shfaqet për të ndihmuar dikë tjetër. Ju mund të keni më shumë përvojë në një situatë të vështirë ose njohuri më të thella të botës që tani jeni në gjendje t’ia kaloni dikujt tjetër. Kjo mund të përmirësojë besimin e tyre si dhe tuajin – plus, gjërat që po u mësoni mund t’i ndihmojnë për një kohë të gjatë në vazhdim. Mund të jetë joshëse të mbani njohuritë tuaja për veten tuaj si një avantazh sekret, por të paktën merrni parasysh të ndani atë që dini në mënyrë që të gjithë të rriten.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ajo që nuk e dini mund të kthehet për t’ju kafshuar pa paralajmërim. Mund të jetë e vështirë të përgatiteni për përgjegjësitë që keni – veçanërisht nëse keni anashkaluar një tutorial ose ndoshta nuk ju është dhënë asnjë udhëzim në radhë të parë. Një partner ose miku juaj i ngushtë ka të ngjarë të jetë në gjendje të plotësojë boshllëqet në njohuritë tuaja dhe t’ju ndihmojë të përfundoni punën tuaj. Është e lehtë të keqkuptosh udhëzimet që të janë dhënë nga njerëzit e tjerë tani, prandaj kushtojini vëmendje!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund të mos ketë qëllimet më të mira për ju në këtë moment. Edhe nëse jeni në qendër të vëmendjes ose keni një grup miqsh në dukje solide, dhe pavarësisht se sa emocionuese është të ndjesh dashurinë, një person në turmë që ju bën lajka mund të mos ketë qëllimet më të mira! Një mik i rremë mund të jetë mjaft xheloz për suksesin tuaj krijues sa të përpiqet të vendosë një pengesë në rrugën tuaj. Jini të vetëdijshëm se kush mund t’ju përgëzojë në mënyrë të pasaktë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Zakonet e mira mund t’ju tregojnë rezultate të mira sot. Ju mund të keni filluar një rutinë pozitive në të kaluarën e afërt, e cila më në fund po shpërblehet, jo vetëm për ju, por ka të ngjarë edhe për familjen tuaj ose për shokët e mundshëm të shtëpisë. Shtëpia juaj mund të jetë më e rregullt pasi keni krijuar një rrotë të përditshme, ose mund të ndiheni më mirë në trupin tuaj pasi të keni bërë më shumë ushtrime. Kur Venusi tolerues dhe Urani rebel përleshen, kini kujdes nga tundimi në çdo cep! Qëndroni të fortë – nuk keni pse të dorëzoheni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Aktualisht mund të jetë më e lehtë të flasësh në mënyrë indirekte sesa të dalësh dhe të thuash diçka qartë. Dikush afër jush mund të ketë një problem për të cilin dëshiron të flasë me ju, por mund të përfundojë duke e sjellë atë tek ju dhe duke e përshkruar atë si situatën e dikujt tjetër. Fshehurazi, ata ndoshta po kërkojnë reagimin tuaj ndaj kësaj historie për të parë se si do të ndiheshit nëse do t’ju thoshin të vërtetën. Mendoni se për kë mund të jenë realisht historitë që po dëgjoni përpara se të flisni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Familja juaj mund të jetë gati t’ju sjellë fatin që ju nevojitet. Një ndihmë nga një i afërm ose shoku i dhomës mund t’ju mbështesë në mënyrat e nevojshme, ndërsa njerëzit që zakonisht ju ndihmojnë në përpjekjet tuaja mund të mos gjenden askund. Kjo mund të jetë për shkak të keqkuptimit midis Venusit dhe Uranit, kështu që përpiquni të jeni të durueshëm me çdo shok që nuk po ju ndihmon. Në vend që të mendoni negativisht ndaj atyre që nuk janë këtu, tregoni dashuri për ata që u shfaqën.

Burimi: Tarot