Horoskopi ditor – 14 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e parave dhe karrierës janë në qendër të vëmendjes sot, dhe do të ishte e mençur ta filloni ditën me një këmbë profesionale. Ju mund të dëshironi të arrini në punë herët, gati për çdo moment të rëndësishëm që do t’ju vijë dhe do t’ju ngrejë në shkallët e karrierës. Shefat mund të jenë duke parë, ndaj mos u largoni nga qendra e vëmendjes! Yjet janë me ju, ndaj nuk ka nevojë të shqetësoheni se nuk do të realizoni diçka fantastike. Ju e keni këtë në xhep!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta ka mundësi të panumërta, por mund të jetë e vështirë t’i marrësh parasysh ose thjesht t’i shohësh të gjitha nëse ngecesh dhe harron se ka mënyra të tjera për t’i bërë gjërat. Sot, shqyrtoni sesi njerëz të ndryshëm i qasen çështjeve dhe shikoni nëse mund të mësosh diçka prej tyre! Metodat e tyre mund t’ju ndihmojnë të ndryshoni rutinën tuaj në mënyra të reja dhe të mahnitshme. Ju dini shumë, por kjo nuk do të thotë se dini gjithçka. Mos lejoni që krenaria të pengojë një përvojë të mirë mësimore.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Rritja kërkon kohë dhe durim – pavarësisht se sa të zgjuar jeni. Sot, të ulesh dhe të reflektosh mund të ketë rezultate më të mira sesa të ndjekësh çdo mundësi që del në pah. Nëse dëshironi të bëni diçka ose të jeni aktiv, përpiquni t’i qaseni jetës ndryshe nga zakonisht. Kur ndryshoni pikëpamjen tuaj për diçka, cilat janë rezultatet? Mos u shqetësoni për të gjetur ndonjë zgjidhje specifike, sepse ato mund të formohen kur të ndaloni së shtyri dhe ta lini mendjen tuaj të rrjedhë natyrshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një dritë të mrekullueshme në yje sot! Jeni thirrur të përfitoni nga kjo dhe të kënaqeni sa më shumë që të jetë e mundur. Ndonëse mund të jetë e lehtë të largohesh dhe të fshihesh brenda vetes kur kohët janë të vështira, kjo nuk është aspak ajo që duhet të bëni tani. Në vend të kësaj, takohuni me disa miq për një vakt të këndshëm ose dilni për të parë disa pamje që ju bëjnë të ndiheni më të lidhur me botën e mrekullueshme që ju rrethon.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni duke bërë përpjekje për të paraqitur versionin më të mirë të vetes në këtë moment, por nëse përpiqeni pak më shumë për të përmirësuar ato pak fusha ku mund të mungojnë, mund të bëheni diçka vërtet mbresëlënëse. Kërkoni opsione dhe mënyra të reja për të përmirësuar veten sot. Pranimi i dobësisë nuk do të thotë se je i dobët – thjesht do të thotë se ka vend për t’u rritur! Pyesni veten se çfarë duhet të bëni për t’u afruar më shumë me diellin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Diçka mund të tërhiqet në shpirtin tuaj sot, si një erë nga një kohë tjetër, duke ju kujtuar diçka që mund të mos e keni përjetuar kurrë më parë. A besoni në jetët e kaluara? Pavarësisht nëse besoni apo jo, disa ndjenja të çuditshme dhe të pazakonta mund t’ju shfaqen sot, ato që nuk shpjegohen lehtë edhe nga dikush me prirjen tuaj logjike. Lëreni veten të paktën të argëtojë idenë e diçkaje të pamundur – nuk e dini kurrë, në fund të fundit mund të dalë e mundur!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nuk ka kuptim të përplasësh një mur dhe të shpresosh se do të kthehet në një derë. Ndërsa ndonjëherë mund të jetë një ide e mirë të këmbëngulësh me diçka, veçanërisht kur e dëshiron shumë, sot do të ishte më e mençur të ndryshoni qasjen tuaj. Uluni në sediljen e pasme në vend që të përpiqeni të jeni shoferi – mund të zbuloni se do të hasni në një derë ku nuk e kishit menduar kurrë të gjenit një të tillë! Lëreni jetën t’ju çojë atje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të dashurit tuaj ndoshta duan vetëm më të mirën për ju, kështu që edhe nëse nuk jeni shenja që beson më shumë për nga natyra, Akrep, është mirë të besoni tek të tjerët për momentin. Vazhdoni dhe ndani mendimet tuaja më të thella me dikë që e keni afër – mund të bëjë mrekulli për t’ju afruar më shumë. Askush nuk është një ishull, veçanërisht në ditët e sotme. Edhe nëse e ndani veten mjaftueshëm për të qenë një gadishull, ju jeni ende i lidhur me pjesën tjetër të njerëzimit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot fryn një efikasitet i këndshëm, i cili mund t’ju ndihmojë të arrini pikërisht aty ku duhet të jeni. Nëse jeni ndjerë sikur nuk jeni në maksimumin tuaj, atëherë përpiquni të përdorni të menduarit pozitiv për të mashtruar mendjen tuaj që të performojë me një kapacitet më të lartë. Në vend që të përqendroheni në të metat tuaja ose në fushat ku ndiheni të cunguar, vendosni të gjithë energjinë tuaj në atë që bëni më mirë dhe lërini të gjithë të tjerët të shohin përpjekjet tuaja të jashtëzakonshme! Ju mund të jeni po aq të impresionuar sa ata.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Normalisht jeni një nga shenjat më të disiplinuara të zodiakut, Bricjap, dhe ndonëse gjithçka është në rregull, aktualisht keni leje kozmike për të lënë punën pas dhe për të bërë si t’ju dojë zemra! Mos i bëni gjërat në të njëjtën mënyrë që i bëni gjithmonë – provoni të ndryshoni jetën tuaj dhe të shihni se çfarë ndodh!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ne jetojmë në një epokë ku nuk kemi nevojë të jemi aq të vetëdijshëm për ritmet e përditshme të Tokës në krahasim me paraardhësit tanë, por mund të kemi humbur disa gjëra në procesin e avancimit teknologjik. Mundohuni të kaloni disa orë në natyrë sot nëse mundeni dhe shikoni se çfarë mund të mësoni nga bota. Rikthimi në kontakt me rrënjët tuaja dhe faktet e jetës që ju lidhin me tokën mund të jetë një përvojë tepër e qëndrueshme dhe edukative.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndonjëherë është shumë e lehtë të lidhesh me një komunitet pa e kuptuar fare, dhe mund të rezultojë se nuk ke aq shumë të përbashkëta me ta sa mendoje dikur. Ndërsa planetët lëvizin nëpër sektorë të ndryshëm shoqërorë të grafikut tuaj në këtë kohë, hidhini një vështrim të ri njerëzve dhe grupeve me të cilët kaloni kohë. Ju mund të dëshironi të kërkoni njerëz që vlerësojnë më mirë cilësitë tuaja të veçanta në mënyrë që të ndiheni më të sigurt në veten tuaj dhe në miqësitë tuaja.

Burimi: Tarot