Horoskopi ditor – 14 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Humbja përgjatë rrugës drejt aventurës suaj të ardhshme është shumë e lehtë. Dielli në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme po e kthen vëmendjen tuaj drejt horizonteve të largëta, por kjo energji dalëse do të hidhet jashtë kursit ndërsa Dielli sheshon Neptunin mistik në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ju mund të mendoni se e dini se ku po shkoni kur mjegullat errësojnë rrugën tuaj pa paralajmërim. Lëvizni më ngadalë tani, sepse mund të përfundoni duke shkuar në drejtimin e gabuar nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çështjet e besimit, veçanërisht njerëzit që ju besoni, mund të jenë për t’u inspektuar. Dielli po nxit dramë në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private – plus, sot Dielli po ngjall edhe Neptunin jo të besueshëm në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Kjo ngatërresë mund t’ju bëjë të pyesni nëse mund të mbështeteni apo jo në rrjetin tuaj më të gjerë dhe nëse jeni të sigurt për të ndarë mendimet tuaja më intime me ta. Mos e vendosni veten për zhgënjim duke i zbuluar informacione private një individi të padenjë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Qëllimet tuaja aktualisht mund të jenë më shumë një pengesë sesa një ndihmë. Pavarësisht se sa shumë dëshironi të përqendroheni te të dashurit tuaj me Diellin duke festuar në sektorin tuaj të marrëdhënieve, mund t’ju duhet ta ktheni vëmendjen në karrierën tuaj pasi Dielli bie ndesh me Neptunin në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Një çështje pune mund t’ju shqetësojë vazhdimisht, duke e bërë të vështirë të kaloni kohë me dikë. Gjetja e një zgjidhjeje nuk ka të ngjarë të jetë një proces i qartë, kështu që ndoshta duhet të filloni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jetë mjaft e vështirë të përqendroheni në punën tuaj sot. Ekziston një shesh konfuz midis Diellit në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë dhe Neptunit magjik në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, kështu që të largoheni dhe të eksploroni ndoshta tingëllon shumë më argëtuese sesa të kontrolloni ndonjë kuti të rëndësishme. Jini të durueshëm me veten nëse e shihni se mendja juaj vazhdon të endet dhe përpiquni të mos prisni shumë nga dita. Nëse mund të shmangni çështje të rëndësishme, atëherë keni lejen e universit për ta bërë këtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjenjat e fuqishme mund t’ju kapin në çdo moment. Jeni të lirë të përqendroheni në shijimin e jetës dhe gjithçkaje që ajo ka për të ofruar ndërsa Dielli rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, por gjërat mund të marrin një kthesë kur Dielli të shqetësojë Neptunin misterioz në shtëpinë tuaj të 8-të intensive. Ju mund të pësoni një reagim të fortë emocional të papritur ndaj diçkaje ose dikujt dhe mund të mos e dini pse ndiheni kështu. Përpjekja për të detyruar një shpjegim nuk do të sigurojë domosdoshmërisht një të tillë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit mund t’ju lënë paksa të pasigurt për veten sot. Ju mund të jeni në kërkim të sigurisë dhe në këtë mënyrë më shumë në kontakt me nevojat tuaja se zakonisht me Diellin duke vizituar Shtëpinë tuaj të 4-të të Ndjenjave, por dikush mund ta pengojë këtë kur Dielli të pengohet në Neptun në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Dikush të cilit i besoni mund të thotë fjalë të pakëndshme ose të veprojë në mënyrë impulsive në një mënyrë që ju lë të ndiheni të pakëndshëm. Për fat, ky është ndoshta një keqkuptim i thjeshtë. Duhet të sqarohet së shpejti!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Orët mund të fluturojnë pa shumë për të treguar për to. Ju jeni një bletë e zënë ndërsa Dielli rrotullohet nëpër Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve, duke mbushur kalendarin tuaj dhe duke ju dhënë shumë gjëra për të bërë. Fatkeqësisht, kur Dielli rrënqethet ndaj Neptunit iluziv në Shtëpinë tuaj të 6-të të Përgjegjësisë, të gjitha përpjekjet tuaja mund të mos rezultojnë në shumë ndryshime. Mos u mërzitni nëse dukeni se nuk jeni në gjendje të bëni një pengesë në detyrat tuaja – ka një bllok kozmik në rrugë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Qëllimet tuaja më të mira mund të mos jenë të mjaftueshme për momentin. Dielli po kalon rrugën e tij në sektorin tuaj të të ardhurave, kështu që ju jeni gati dhe i gatshëm të përveshni mëngët, por katrori i tij me Neptunin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese mund të pengojë. Pavarësisht nëse preferoni ta kaloni ditën duke mashtruar me miqtë ose të ndiheni sikur puna juaj nuk është mjaft ekspresive, ka të ngjarë të ndiheni të tërhequr për të kërkuar gëzim të plotë. Është në rregull të bësh diçka që sjell një buzëqeshje në fytyrën tënde!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Universi mund t’ju ofrojë disa emocione të thella për t’i përjetuar. Edhe me Diellin më të madh se jeta që fuqizon shenjën tuaj, fuqia juaj e zjarrit mund të goditet ndërsa Dielli grindet me Neptunin në shtëpinë tuaj të katërt. Mos u habitni nëse ndiheni më të ndjeshëm se normalisht, veçanërisht nëse nuk e keni idenë se nga vijnë këto ndjenja. Hidhini një sy rrënjëve tuaja – mund të kuptoni se është koha që disa çështje të thella të lihen më në fund.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund ta keni shumë të lehtë të thoni diçka turpëruese fusni këmbën në gojë tani. Ekziston një shesh i ndërlikuar midis Diellit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm dhe Neptunit me mjegull në sektorin tuaj të komunikimit, duke turbulluar ujërat e çfarëdo mesazhi që dëshironi të ndani. Shmangni çdo bisedë apo prezantim të rëndësishëm, sepse mund të humbisni shenjën! Do të ishte gjithashtu e mençur të ndaloni nënshkrimin e ndonjë kontrate të madhe nëse mundeni, pasi shanset janë të larta që të merrni një marrëveshje të papërpunuar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund ta gjeni veten duke vënë në dyshim bindjet tuaja për arsye që nuk mund t’i kuptoni plotësisht. Dielli po ndriçon shtëpinë tuaj të 9-të që kërkon të vërtetën, duke ju shtyrë të zhyteni në misteret e jetës dhe të shihni se çfarë mund të zbuloni. Megjithatë, katrori i përafërt i Diellit me Neptunin mistik në shtëpinë tuaj të 12-të shpirtërore mund t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk mund të arrini në thelbin e çështjes, ose sikur thjesht nuk dini se çfarë të besoni më. Një kërkim i vogël shpirtëror nuk ka lënduar kurrë askënd.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ambiciet tuaja mund të duhet të vendosen në akull për momentin. Dielli po kalon rrugën e tij në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, duke shënuar një kohë përparimi dhe arritjesh për ju, por këto synime mbresëlënëse mund të mënjanohen pasi Dielli e sheshon Neptunin në shenjën tuaj. Gjithçka që keni menduar se dinit mund të duket se kthehet në drejtim të gabuar, ose ju jeni të goditur me dyshim për veprimet tuaja. Mos lejoni që një ditë lëkundjeje të ndryshojë kursin tuaj – do të ktheheni në rrugën e duhur shumë shpejt.

Burimi: Tarot