Horoskopi ditor – 14 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jeni shumë të mirë në të menduarit, të folurit dhe madje edhe të shkruani ditar për një ndryshim të rëndësishëm që dëshironi të bëni në jetën tuaj tani. Ndoshta ju tashmë ua keni shpjeguar planin tuaj disa njerëzve përreth jush me entuziazëm. Megjithatë, sot më në fund mund t’ju duhet të bëni hapin dhe ta bëni atë. Ndërsa përpjekjet tuaja të menduara ndoshta ju kanë ndihmuar të përgatiteni, strategjia më e rëndësishme në këtë pikë mund të jetë pranimi se asgjë nuk mund t’ju përgatisë plotësisht për disa lloje transformimesh.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të diskutosh problemet e parave në një marrëdhënie të ngushtë mund të jetë e nevojshme sot, sepse mund të ketë një boshllëk përkatës në njohuritë tuaja. Ndoshta dikush tjetër thjesht po supozon se pjesë të caktuara të informacionit janë shpërndarë tashmë, ndërsa në të vërtetë nuk janë shpërndarë. Bëni pyetje për çdo paragjykim që keni, madje edhe ato që mendoni se janë shumë të çuditshme për t’i shpërndarë – dhe gjithashtu dëgjoni me vëmendje çdo gjë që thotë personi tjetër. E vërteta mund të jetë më e mirë nga sa keni pritur ndonjëherë, ndaj mos hezitoni të gërmoni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mburrja për një ide të madhe për miqtë tuaj ka të ngjarë të jetë e lehtë sot, por ndoshta është koha për të bërë disa përpjekje praktike për të realizuar vizionin tuaj. Ndërsa kjo mund të jetë frikësuese se nuk do të funksionojë ashtu siç prisni, çdo siklet ose zhgënjim që përjetoni ia vlen për atë që mësoni. Të kesh guximin për të testuar planin tënd mund t’ju tregojë mënyrën më të mirë për ta ndjekur më tej – veçanërisht nëse disa rregullime mund ta bëjnë atë edhe më të mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të shihesh si një person serioz në vendin e punës ose në një kontekst tjetër publik mund të jetë i rëndësishëm për ju tani. Sidoqoftë, ky përqendrim në anën tuaj solemne mund të heqë diçka thelbësore. Ndërsa të qenit i ndjeshëm ndaj standardeve të mjedisit tuaj është i mirë, mos supozoni se këto rregulla janë më të rrepta se sa janë në të vërtetë, sepse njerëzit mund të përfitojnë nga perspektiva juaj unike. Shprehni gjithçka që mendoni se duhet thënë me të vërtetë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shokët tuaj mund t’ju kërkojnë të bëni diçka aventureske tani, por ndoshta ju duhet vetëm të pushoni – dhe kjo është në rregull. Edhe pse mund të keni frikë se nuk do të keni kurrë një mundësi tjetër si kjo nëse thoni jo sot, kjo ndoshta nuk është e vërtetë. Ju gjithashtu nuk duhet të shkoni me çdo ide që kanë miqtë tuaj në mënyrë që të jeni një mik i mirë. Ndërsa pushoni, mund të mendoni me kujdes se çfarë lloj aventure do të shijoni më shumë kur jeni në humor.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Gjetja e dikujt me të cilin mund të flisni mund të jetë e nevojshme sot, në mënyrë që të lëshohen disa mendime që qarkullojnë në kokën tuaj rreth dinamikave intensive të fuqisë. Ju mund të pyesni veten nëse duhet të pranoni një dhuratë bujare që mund të ketë fije të lidhura. Ky lloj provokimi i pazakontë nuk ndodh çdo ditë dhe mund të shtypë butona që as nuk e dinit se i kishit. Para se të përgjigjeni, merrni parasysh të merrni këndvështrimin e një personi jashtë situatës, i cili mund t’ju ndihmojë të përcaktoni se çfarë është e shëndetshme dhe çfarë jo.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mik i ngushtë mund t’ju shtyjë të injoroni frenimet tuaja për paratë dhe në vend të kësaj, të planifikoni një udhëtim potencialisht të shtrenjtë ose përvojë mësimi. Cilado qoftë përgjigja juaj për këtë sfidë në fund të fundit, ajo duhet të jetë përgjigja juaj e vërtetë – jo diçka në të cilën ndiheni të shtyrë kundër vullnetit tuaj. Thënë kështu, mos u poshtëroni shumë me këdo që ju shtyn. Ata thjesht mund të jenë pak të pavëmendshëm, në vend që të kenë qëllime të këqija. Një korrigjim i butë duhet t’i kthejë gjërat në rrugën e duhur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vënia në punë praktike drejt përgjegjësive të përbashkëta mund të jetë e rëndësishme për ju tani, por mund të jetë shumë e lehtë për ta tejkaluar veten. Ka të ngjarë të keni nevojë të mbani një sy për çdo njohuri nga natyra juaj e fuqishme emocionale. Mos e injoroni se si ndiheni! Kur zbuloni se po rritet pakënaqësia, ndoshta është koha që ju ta quani një ditë – ose, nëse problemi duket më i thellë se kaq, riorganizoni detyrat e të gjithëve për t’i bërë ata më të drejtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Argëtimi me dikë të afërt mund t’ju lërë të ndjeni nevojën për pushim dhe kohë vetëm. Ajo që mund t’ju kursejë energjinë tuaj më shumë se çfarëdo aktiviteti që keni bërë së bashku është të ndjeheni sikur nuk mund të ndani pjesë të caktuara të vetes në këtë marrëdhënie. Thënë kjo, kjo mund të mos jetë aq serioze sa supozoni se është! Bëni atë që duhet të bëni, por hapja me personin tjetër ka potencialin të ringjallë lidhjen tuaj të ndërsjellë dhe qëndrueshmërinë tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Projektet e shtëpisë ose çështjet familjare mund të konsumojnë mendimet tuaja tani, por të dalin në dritë edhe nëse nuk mendoni se është e nevojshme. Ju ndoshta nuk jeni plotësisht të vetëdijshëm se sa të stresuar jeni, por duke marrë kohë për t’u lidhur me miqtë tuaj mund t’ju kujtojë se jeni një njeri me natyrë emocionale. Biseda për situatën tuaj me të tjerët mund t’ju ndihmojë të arrini njohuri rreth saj që përndryshe do t’i neglizhonit në nxitimin tuaj për të përfunduar gjërat, kështu që përqafoni mundësinë për të mësuar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bisedat e mëdha mund t’ju zënë vende në karrierën tuaj sot. Ka të ngjarë të keni një besim ngjitës në atë që thoni, dhe gjithashtu mund të jeni mjaft të artikuluar se si ajo që po propozoni frymëzohet nga diçka shumë domethënëse për ju personalisht. Megjithatë, mbani mend se do t’ju duhet ta realizoni më vonë idenë tuaj madhështore nëse arrini t’ua shisni atë të tjerëve. Ndërsa detajet mund të mos jenë pjesa më e rëndësishme e monologut tuaj tani për tani, nuk është e mençur t’i anashkaloni plotësisht ato.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të ndihesh i sigurt financiarisht për momentin mund t’ju japë hapësirë për të ëndërruar pak më shumë. Është një kohë e mirë për të kujtuar se ku keni dashur gjithmonë të shkoni ose çfarë keni dashur gjithmonë të mësoni, sepse më në fund mund të jeni në gjendje të bëni diçka për këtë tani. Megjithatë, ky lloj besimi nuk vjen vetëm nga çfarëdo numrash në llogarinë tuaj bankare. Duke parë rolin që luan qëndrimi juaj në përcaktimin e asaj që është e mundur, mund të jetë mësimi më i madh nga të gjithë!

Burimi: Tarot