Horoskopi ditor – 14 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të thuash atë që do të thuash dhe të besosh realisht atë që thua nuk do të jetë gjëja më e thjeshtë në botë aktualisht. Sundimtari juaj Marsi po i afrohet fundit të një turneu të zgjatur në sektorin tuaj të komunikimit dhe tani planeti i kuq po largohet nga Neptuni i mjegulluar në shtëpinë tuaj të 12-të nënndërgjegjeshëm, duke përpëlitur sinjale në të gjithë tabelën. Nëse ndiheni sikur nuk mund t’i jepni idetë tuaja, atëherë mos e detyroni veten në një qoshe. Kjo do të ishte një mënyrë e shpejtë për të thënë gjënë e gabuar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jo gjithçka që shkëlqen është ar, Demi – dhe jo çdo bamirësi e meriton dhurimin tuaj, edhe nëse duket si një kauzë e mirë. Ka një shesh konfliktual midis Marsit në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht dhe Neptunit në shtëpinë tuaj të 11-të filantropike, kështu që përpara se të filloni të hidhni paratë tuaja, sigurohuni që po e bëni këtë për arsyet e duhura dhe duke hulumtuar të gjitha opsionet. Bëni kujdesin tuaj të duhur përpara se të pranoni ndonjë ofertë, pavarësisht sa pozitive tingëllon. Kujdes nga çdo agjendë e fshehur!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të shtyni, shtyni dhe shtyni sa të doni, por kjo nuk do të thotë se do të arrini askund. Ky mund të jetë rasti në këtë moment pasi Marsi luftëtar në shenjën tuaj sheshon Neptunin në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të. Pavarësisht se sa fort e goditni një mur, ai thjesht nuk do të kthehet në një derë – të paktën jo sot, gjithsesi. Prisni që qiejt më të kthjellët të ndjekin qëllimet tuaja, pasi ka të ngjarë t’ju shpëtojnë nën këto re. Durimi është çelësi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mos u tronditni nëse asgjë nuk rezulton ashtu siç prisnit! Marsi në shtëpinë tuaj të 12-të nënndërgjegjeshëm po bën një katror të përafërt me Neptunin në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, kështu që do të jetë më e vështirë se zakonisht të sqaroni se ku qëndroni. Merrini gjërat me butësi dhe shmangni të rrëmbyerit me ndonjë fluturim të fantazisë, sepse shfaqja e këtyre dëshirave ka një shans të lartë që të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Kthehuni prapa dhe merrni frymë thellë – ju lejohet të ruani ambiciet tuaja për një ditë tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta aktualisht po fryn nxehtë dhe ftohtë për ju. Për shkak të sheshit konfliktual midis Marsit në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore dhe Neptunit në shtëpinë tuaj private të 8-të, mund të zbuloni se ndiheni sikur jeni të detyruar të ndërveproni me njerëzit e tjerë kur preferoni t’i bëni gjërat vetëm. Pavarësisht nga preferencat tuaja, ndoshta nuk do të jeni në gjendje të shmangni disa shoqërim, kështu që bëni çmos që të ruani një pamje të mirësjelljes. Ju mund ta bëni këtë pa pasur nevojë të zbuloni asgjë personale.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të keni nevojë të jeni “nxitësi i tifozëve” i vetes suaj sot. Marsi në shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës po ju shtyn drejt disa vijave të rëndësishme të përfundimit, por një shesh i tensionuar me Neptunin në sektorin tuaj të partneritetit mund t’ju bëjë të ndiheni sikur duhet të bëni gjithçka vetë. Dikush tek i cili zakonisht mbështeteni mund t’ju zhgënjejë, ose ndoshta do të kuptoni se në pjatën tuaj ka më shumë sesa mund të përballoni, por ndihma do të jetë e pakët. Mos dyshoni në aftësitë tuaja – ju mund ta bëni këtë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju ndoshta jeni shumë të vetëdijshëm për mundësitë që keni në dispozicion, por kjo nuk do të thotë që mund t’i arrini ato aq lehtë. Marsi në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të po ju shtyn të shikoni përtej kufizimeve tuaja të zakonshme dhe të zbuloni se sa larg mund të shkoni në ndjekje të përvojave të reja, por mosmarrëveshja e tij me Neptunin në sektorin tuaj rutinë mund t’ju bëjë të ndiheni sikur keni harruar diçka në sobë. Kujdesuni për çdo çështje që aktualisht është në vapë përpara se të shkoni në perëndim të diellit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ndiheni sikur jeni i vetmi që i merrni gjërat seriozisht në këtë moment. Ju e keni pritur planetin aksion Mars në shtëpinë tuaj të tetë ekstreme për një kohë të gjatë dhe tani ai po përplaset me Neptunin në shtëpinë tuaj të 5-të të lehtë. Së bashku këta dy planetë mund t’ju lënë të ndiheni sikur jeni në një lojë tërheqjeje, me ju në njërën anë dhe të gjithë të tjerët në anën tjetër. Përpiquni të mos hyni në ndonjë debat me njerëzit, sepse përgjigja ka të ngjarë të mos ju pëlqejë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit mund t’ju bëjnë me nerva papritur dhe vendosja e kufijve mund të mos jetë e thjeshtë. Marsi në sektorin tuaj të marrëdhënieve po i bën presion partneriteteve tuaja më të ngushta, dhe për fat të keq, njëri prej tyre mund të vlojë nga stresi, ndërsa Marsi largohet nga Neptuni në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale. Pavarësisht nëse duan apo jo, dikush mund të thotë ose të bëjë diçka që ju largon plotësisht. Nëse duken se kërkojnë falje ose sikur nuk donin të ofendonin, përpiquni të reagoni me drejtësi. Një reagim negativ mund t’i përkeqësojë gjërat shumë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju ka të ngjarë të keni një listë të gjatë për të bërë për momentin, por kjo nuk do të thotë se gjithçka do të bëhet në të vërtetë. Me katrorin e pakëndshëm midis Marsit në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse dhe Neptunit në shtëpinë tuaj të tretë të ngarkuar, disa gjëra mund të kalojnë shpejt nëpër të çara. Mos prisni shumë nga vetja, sepse është e lehtë të humbisni diçka nën këtë energji. Për sa kohë që kontrolloni detyrat më thelbësore, atëherë keni bërë më shumë se sa duhet, për sa i përket planetëve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Për momentin mund të argëtoheni, por mund t’ju duhet të planifikoni me kujdes paraprakisht. Marsi në shtëpinë tuaj të 5-të me fat po ju frymëzon të shijoni jetën dhe të bëni pak më shumë, por këndi i tij i vështirë ndaj Neptunit në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht mund t’ju nxisë të kaloni buxhetin tuaj! Nëse doni të egërsoheni, përpiquni të gjeni mënyra të lira për ta bërë këtë – sepse një kënaqësi e vogël mund të kthehet në një kënaqësi të madhe dhe ju do të jeni ai që do të lini faturën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vënia në kontakt me emocionet tuaja mund të duket si një akt cirku sot. Marsi në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjerë të thellë zgjedh një luftë me Neptunin në shenjën tuaj, e cila krijon një luftë ku dëshironi të veproni menjëherë mbi ndjenjat tuaja, duke mos ditur gjithashtu se cilat janë ndjenjat tuaja në të vërtetë. Mos reagoni ndaj diçkaje vetëm për hir të reagimit, sepse mund të zbuloni se ajo që thoni nuk është aspak ajo që do të thoni. Merrni kohën tuaj në mënyrë që të qëndroni autentikë për veten tuaj.

Burimi: Tarot