Horoskopi ditor – 14 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Largimi nga nxehtësia aktualisht mund t’ju ndihmojë të arrini njohuri të rëndësishme. Ndërsa Dielli në shtëpinë tuaj intensive të 8-të shtyn Neptunin ëndërrimtar në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, ju ndoshta jeni në humor për pushim dhe kohë të qetë, veçanërisht nëse një marrëdhënie e rëndësishme kohët e fundit ka qenë rraskapitëse. Ju mund të ndiheni sikur personi tjetër po përdor nevojën e tij për t’ju ngacmuar. Ndërsa mendoni për kontributet tuaja për problemin nuk do t’i rregullojë plotësisht gjërat, të paktën mund t’ju japë disa ide për hapat tuaj të ardhshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Biseda rreth një çështjeje të rëndësishme mund t’ju joshë. Ju mund të ndiheni sikur shumë gjëra nuk janë thënë mes jush dhe miqve tuaj, veçanërisht kur Dielli në shtëpinë tuaj të 7-të të drejtuar nga lidhja arrin te Neptuni me mjegull në sektorin tuaj shoqëror. Ka edhe të mira edhe të këqija në këtë. Ju ndoshta jeni të shqetësuar të tundni varkën duke kërkuar drejtpërdrejt atë që dëshironi. Besimet dhe pritshmëritë tuaja për marrëdhëniet po ju pengojnë në mënyrë të panevojshme, kështu që shikoni atje përpara se të fajësoni të tjerët për shqetësimin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të dëshironi të rimerrni kontrollin e parave tuaja në mënyrë impulsive nga një institucion ose individ që nuk keni besim. Një figurë autoriteti që ju admironi mund t’ju ketë këshilluar ta bëni këtë. Sigurohuni që të pyesni veten se si do të duken detajet e përditshme të qasjes suaj të re. Shpjegimi i planit tuaj dikujt që nuk është i përfshirë në ekuacion mund t’ju ndihmojë të shihni ndonjë vrimë në logjikën tuaj. Nëse thjesht përpjekja për ta përshkruar ndihet shumë konfuze, ndoshta duhet të rimendoni gjërat.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Atmosfera intensive në një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta mund të jetë dërrmuese. Ju mund të dukeni si ai emocionali, por edhe personi tjetër ndoshta po kontribuon në dinamikë. Nëse nevoja juaj për të shprehur nuk plotësohet në mënyrë të shëndetshme, atëherë ajo mund të shfaqet lehtësisht në një dramë të panevojshme. Është e mundur që besimet tuaja idealiste për lidhjet personale po ju verbojnë ndaj strategjive praktike që në fakt do ta zgjidhnin problemin. Shikoni atë që sillni në ekuacion dhe më pas shikoni se çfarë ka mbetur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Stresi mund të kontribuojë në një simptomë fizike që po përjetoni aktualisht. Ndërsa Dielli në sektorin tuaj familjar arrin te Neptuni i paqartë në Shtëpinë tuaj të 8-të të Kufijve, mund të jetë koha për të sqaruar pritshmëritë me një të afërm që po ju shqetëson seriozisht. Ndoshta ata supozuan një gjë, ndërsa ju supozoni një tjetër. Edhe pse të qëndrosh për veten nuk është gjithmonë argëtuese, ju keni mjetet për ta arritur atë! Nëse hyni me një ide të qartë të qëllimeve tuaja, mund t’i arrini ato.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një marrëdhënie e ngushtë me dikë që idealizoni mund të jetë emocionuese në këtë kohë, por mund të pyesni veten nëse ky person është i pajisur për të trajtuar ju të vërtetën. Merrni ditën e sotme për të provuar këto dyshime duke qenë më shumë vetvetja në bisedë me ta se zakonisht. Reagimi i tyre mund t’ju befasojë këndshëm – por sigurohuni që nuk po përpiqeni thjesht të përgënjeshtroni çdo bashkëmoshatar që ju tha se kjo figurë autoriteti nuk do ta kuptonte veten tuaj të vërtetë. Jini të sinqertë nëse jeni apo jo në të njëjtën faqe.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Perspektiva e përfitimit financiar mund t’ju mbajë të motivuar ndërsa punoni. Madje mund të ndiheni të nxitur për të shkuar përtej detyrave tuaja tipike për t’u kujdesur sa më shumë për klientët ose klientët, falë Diellit të ndezur në sektorin tuaj të parave që inkurajon Neptunin sakrifikues në shtëpinë tuaj të 6-të të përgjegjshme. Edhe pse kjo nuk është keq, ju mund t’i shqetësoni njerëzit nëse i merrni gjërat shumë larg. Qëndrimi në tokë dhe zgjidhja e gjërave në mënyrë të ekuilibruar do t’ju shërbejë më mirë si juve ashtu edhe atyre në planin afatgjatë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Perspektiva për të provuar një pamje të re mund të jetë pak frikësuese për ju. Megjithatë, pasi Dielli në shenjën tuaj mbështet Neptunin e turbullt në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, merrni parasysh të bëni një provë përpara se të angazhoheni për ndonjë gjë të përhershme. Çfarëdo ndryshimi që po shqyrtoni ka të ngjarë të ketë një histori ose kuptim më të thellë pas tij, dhe ka të ngjarë të vlerësoni mundësinë për t’ua shpjeguar këtë të tjerëve. Biseda për procesin tuaj ideal madje mund t’ju frymëzojë me mënyra për ta bërë planin tuaj më të mirë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju meritoni një vend ku mund të pushoni tani. Nëse shtëpia juaj nuk është ende në atë standard, është koha të planifikoni të investoni para ose burime të tjera për ta realizuar këtë. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet në shtëpinë tuaj të 12-të të tërheqjes mbështet Plutonin e thellë në sektorin tuaj financiar, ju jeni më në gjendje të identifikoni me mend ndryshimet delikate që do të kenë ndikimin më transformues. Mos harroni se rehatia nuk është një kënaqësi e panevojshme – është baza e nevojshme për të rimbushur energjinë tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të lexoni me sukses dhomën aktuale dhe të thoni se çfarë mendojnë të tjerët në një grup të madh. Sapo Dielli në sektorin tuaj të komunitetit të jep energji Neptunin shpikës në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, njerëzit ka të ngjarë të impresionohen nga sa artikuluar e keni shprehur pozicionin e tyre. Sado e dobishme të jetë kjo, mbani mend se edhe idetë tuaja kanë rëndësi. Nëse zemra juaj është në vendin e duhur, shkoni për të!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bërja e një ndryshimi të paplanifikuar profesional në dukje mund t’ju ndihmojë të sillni vlerat tuaja në vendin tuaj të punës. Megjithatë, ndoshta jeni ende në fazën e mbledhjes së informacionit për filozofinë tuaj në mënyrë private. Në vend që t’i ndryshoni gjërat menjëherë, bëni çmos për të përqendruar energjinë tuaj në kërkimin e asaj se si do të duket jeta juaj ideale e përditshme nëse merrni atë që dëshironi. Pavarësisht se sa të larta janë qëllimet tuaja, përfundimisht do t’ju duhet të vendosni në një rutinë të rregullt. Mbajtja e kësaj në mendje mund t’ju japë perspektivën e nevojshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kush jeni ju si individ mund të jetë pak e lëkundur për momentin. Në vend të kësaj, ju mund të gjeni forcë në bindjet tuaja politike ose shpirtërore. Të qenit pjesë e diçkaje shumë më të madhe se vetja mund t’ju japë ndjenja fuqie që përndryshe nuk do t’i kishit. Mos harroni se me fuqi të madhe vjen përgjegjësi e madhe. Mendoni dy herë përpara se të filloni një përpjekje në mediat sociale për të manipuluar rëndë të tjerët për t’u bashkuar me ekipin tuaj – vetëm sepse mundeni nuk do të thotë se duhet!

Burimi: Tarot