Horoskopi ditor – 14 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Diçka po ju bën shenjë nga larg, Dashi. Hëna e Plotë e sotme në Shigjetar po ndriçon Shtëpinë tuaj të 9-të të Aventurave, duke hapur një autostradë të mundësive – një të cilën mund ta çoni deri në fazën tjetër të jetës suaj. Nëse jeni ndjerë të zhytur në një kuti të vetme, tani është koha e përkryer për të kërkuar mënyra për të zgjeruar jetën tuaj. Universi po ju dërgon më shumë mundësi mahnitëse sesa keni përjetuar për një kohë. Bëhuni gati të fluturoni!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një energji e fuqishme po fryn sot. Ka një Hënë të Plotë që shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të Seksit dhe të Sekreteve, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur jeni duke u përballur me një zile mjaft ekstreme – edhe pse kjo nuk vjen pa kënaqësi. Ka shumë për të fituar nga kjo ngjarje, por ju mund të gjeni se kërkon pak transformim në emrin tuaj. Nëse lini diçka të vjetër pas, diçka e re dhe përrallore mund të jetë e juaja për ta marrë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Partneritetet e të gjitha llojeve po vijnë në fokus më të qartë për ju. Një Hënë e Plotë po ngrihet në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve dhe Kontratave, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek pluset më të rëndësishme. Kjo mund të rezultojë në një bashkim të madh me një partner biznesi, ose ndoshta një marrëdhënie personale do të bëjë një hap të rëndësishëm përpara. Nëse ndiheni sikur keni ecur së bashku pa askënd duke ju ndihmuar, atëherë së shpejti mund të shfaqet një dorë ndihmëse për t’ju dhënë një nxitje shumë të nevojshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Po ju jepet mundësia të bëheni vetvetja juaj më e mirë, Gaforre. Hëna e Plotë e sotme sjell fokusin në Shtëpinë tuaj të 6-të të pakuptimtë, duke ju ndihmuar të zbuloni vendet ku mund të performoni më mirë. Kjo mund t’ju ndikojë në zyrë, ose kudo që kaloni kohë produktive, ndoshta duke ju sjellë një klient të ri të gatshëm për të shpenzuar ose një projekt të ri me shumë potencial. Kjo është gjithashtu koha kryesore për të qenë në formë! Nëse e keni lëshuar pak më shumë, bëhuni gati për t’u formësuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Keni një arsye të mirë për të festuar – një shishe shampanjë mund të jetë në rregull. Një Hënë e Plotë e shkëlqyer po shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasionit dhe Kreativitetit, e cila është zona më emocionuese dhe argëtuese e grafikut tuaj. Nën këtë energji ju mund të vendosni dëshirat tuaja përpara dhe në qendër, kështu që bëni gjithçka që mundeni për të shijuar këtë kohë! Kjo është pikërisht ajo që universi dëshiron që ju të bëni. Ndiqni dëshirat tuaja, dhe ata do t’ju ndjekin në këmbim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot ka diçka të veçantë nën çatinë tuaj. Hëna e Plotë e Shigjetarit po ndriçon shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes, duke ju ndihmuar të gjeni një shkallë të re rehatie brenda katër mureve tuaja. Marrëdhëniet me një anëtar të familjes ose shokun e dhomës mund të jenë veçanërisht të rëndësishme tani – kjo është gjithashtu një kohë e mirë për t’u prirur për detyrat rreth shtëpisë. Pavarësisht nëse është vetëm një ridekorim ose kërkimi i një vendbanimi krejt të ri, mbajini sytë hapur për ndryshime dhe përmirësime të mundshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta është gati për të rritur ritmin! Jeni duke pritur Hënën e Plotë të mrekullueshme të sotme në Shtëpinë tuaj të tretë emocionuese të Komunitetit dhe Komunikimeve, duke ju ndihmuar të shfrytëzoni energjinë elektrike që shkëlqen në të gjithë universin. Mund të vëreni një fluks ftesash ose më shumë takime, ndaj bëni çmos për të mbajtur shënim çdo detyrim ndërsa numri i tyre rritet. Fjala e shkruar është gjithashtu e theksuar, kështu që nëse keni diçka për të thënë ose diçka për të hedhur në letër, tani është koha e përsosur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Financat mund të jenë në mendjen tuaj për momentin. Hëna e Plotë ndriçon Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë Materiale, duke ju treguar se sa keni fituar – dhe se si mund të arrini të fitoni edhe më shumë. Nëse ndiheni rehat me statusin tuaj aktual, ndoshta duhet të kërkoni mënyra për të investuar paratë për të cilat keni punuar shumë për t’i fituar. Megjithatë, nëse ndiheni të shtrënguar, filloni të kërkoni mundësi të reja për të fituar para.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të gjithë sytë janë tek ju, Shigjetar. Ju jeni në zemër të Hënës së Plotë të sotme në Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit dhe Vetë-Shprehjes, duke e bërë këtë një moment tepër të rëndësishëm për ju. Ju mund të përqendroheni në qëllimet dhe ambiciet tuaja përfundimtare – mos hezitoni t’i ndiqni ato pa asnjë frikë. Kjo është gjithashtu një periudhë e madhe manifestimi. Nëse keni qenë duke kërkuar një projekt personal, atëherë është koha për të korrur frytin e farave që keni mbjellë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka një theks në çlirimin emocional në këtë kohë. Shtëpia juaj e 12-të e Përfundimeve dhe Nënndërgjegjja është qendra e Hënës së Plotë të sotme, duke i dhënë fund çdo çështjeje të pazgjidhur që kanë pritur të trajtohen. Përdoreni këtë si një mundësi për të pastruar çdo sjellje toksike ose bagazh të vjetër që nuk ju shërben më, sepse do të jeni në gjendje të ecni përpara shumë më lehtë pa ju rënduar. Diçka e re ju pret, por së pari duhet të kujdeseni për të vjetrën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Grupet me të cilat jeni rrethuar marrin një rëndësi të re sot. Ka një Hënë të Plotë që shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 11-të të Shoqërimit dhe Komuniteteve Globale, duke ndriçuar në qendër të vëmendjes njerëzit që i quani miqtë tuaj, madje edhe ata që janë thjesht në territorin e “njohjes”. Kjo do të ishte një kohë e mrekullueshme për t’i mbledhur njerëzit së bashku për argëtim dhe lojëra! Merrni parasysh hapjen e lajmit për eventin dhe për ata që nuk i njihni aq thellë. Dikush me të cilin jeni pak të njohur mund të bëhet dikush që ia vlen të njihet shumë më tepër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vendi juaj është në krye të linjës tani! Mundësitë magjike po shkëlqejnë ndërsa Hëna e Plotë e sotme arrin kulmin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve dhe Arritjeve Afatgjata, duke ju ndihmuar të korrni shpërblimet e të gjitha përpjekjeve tuaja. Një VIP ose mbikëqyrës mund të heqë disa burokraci që ju kanë penguar dhe t’ju ndihmojnë të ngjiteni në shkallët e shkëlqyera të jetës. Kjo është gjithashtu koha e përsosur për t’u treguar njerëzve se çfarë keni punuar në prapaskenë, kështu që bëni zbulimin tuaj të madh.

Burimi: Tarot