Horoskopi ditor – 14 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Komplimentet aktualisht mund të rrjedhin lirshëm për ju. Shumë njerëz mund të vërejnë kontributet pozitive që keni dhënë në jetën e të tjerëve dhe gatishmëria juaj për të ndihmuar të tjerët ju ndriçon një qendër pozitive, madje edhe në një turmë. Kjo nga ana tjetër inkurajon njerëzit përreth jush që të japin mbrapsht, por mund të ketë ende një problem me negativitetin që prish disa nga atmosferat e mira të ditës. Pasi të keni marrë të gjitha brohoritjet, mos lejoni që një boo t’i mbyt ato.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një botë mundësish po ju ofrohet! Puna juaj e palodhur dhe zakonet tuaja pozitive së bashku duhet t’ju bëjnë një kandidat tërheqës për një promovim të ri apo edhe për një punë të re, që mund t’i përshtatet më mirë rutinës suaj. Pavarësisht se sa i sigurt ndiheni gjatë kësaj kohe, dikush mund të lëkundë besimin tuaj duke futur disa dyshime që nuk i kishit menduar. Dyshimi mund të jetë i shëndetshëm, por në këtë rast, ju ndoshta jeni tashmë më të përgatitur nga sa mendoni. Kini besim në veten tuaj!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shprehja e ndjenjave tani mund të çojë në lidhje të mrekullueshme. Ju mund të kërkoni dashuri të re ose miqësi të reja që ishin të pakapshme më parë. Vendosja e vetes dhe të qenit i sinqertë për atë që po kërkoni nga çdo shtesë e re në jetën tuaj mund t’ju ndihmojë të manifestoni atë që po kërkoni. Shqetësimi për atë që mund të mendojnë prindërit tuaj ose autoritete të tjera në jetën tuaj mund t’ju vendosë në disavantazh, prandaj përqendrohuni në atë që dëshironi vetë për të marrë rezultatet më të mira.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është në rregull të shijoni vetminë! Ju mund të ndiheni pak të mërzitur kur bëhet fjalë për të qenë një flutur shoqërore dhe bateria juaj e brendshme mund të jetë e varfëruar. Jepini vetes lirinë për të pushuar dhe për t’u rikuperuar pasi të keni mbaruar çdo përgjegjësi të nevojshme për ditën – mos u ndjeni sikur duhet të nxitoni dhe të kaloni kohë me miqtë sapo të përfundoni detyrat tuaja. Një natë komode në shtëpi ka të ngjarë të jetë veprimi më shërues që mund të bëni tani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një mik ose bashkëpunëtor më i vjetër mund të ketë një urtësi të rëndësishme për ju në këtë moment. Ju mund të jeni të shqetësuar për një ngjarje për të cilën nuk ndiheni të përgatitur, por ky mik mund t’ju tregojë për një kohë që ata kaluan diçka të ngjashme dhe se si i mbijetuan. Dëgjimi i tyre duhet të rinovojë besimin tuaj dhe t’ju japë disa fjalë mençurie që mund t’i vini në praktikë në jetën tuaj. Lëreni që dëgjimi i përvojave të të tjerëve të pakësojë frikën tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Siguria merr një rol kryesor në jetën tuaj sot. Një themel i fortë i zakoneve pozitive do të thotë shumë për jetën tuaj, dhe aftësia juaj për të planifikuar në mënyrë logjike dhe për të qenë të disiplinuar ka të ngjarë të ju ndihmojë të ngriheni atje ku jeni. Ju mund të ndiheni sikur i keni kuptuar të gjitha, por kini kujdes mos dikush të mbjellë farat e dyshimit dhe të sugjerojë se po i bëni të gjitha gabim. Ju mund të shikoni atë që ata kanë thënë, për çdo rast, por besoni vetëm një pjesë të saj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të bëni një përshtypje të fortë! Pavarësisht nëse jeni të veshur mirë, duke stiluar një prerje të re flokësh ose thjesht duke shfaqur një qëndrim të ri, të tjerët ka të ngjarë të vënë re pamjen tuaj aktuale. Ju mund të keni më shumë gravitacion për praninë tuaj, por ndërsa shumë njerëz ka të ngjarë t’ju mbështesin, mund të jetë dikush që nuk dëshiron t’ju shohë të shkëlqeni. Ata mund të përpiqen t’ju bëjnë të ndiheni në siklet – thjesht injorojini dhe pranoni komplimentet që keni fituar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ana juaj shpirtërore mund të jetë duke marrë një nxitje të menjëhershme të energjisë. Ju mund të jeni ndier të shtypur ose më pak energjik shpirtërisht gjatë ditëve të fundit, gjë që mund të jetë për shkak të lodhjes ose shqetësimit. Dikush afër jush mund t’ju fuqizojë dhe t’ju mbështesë duke ju kujtuar të gjitha rastet që keni kapërcyer vështirësitë në të kaluarën tuaj. Ndonëse mund të jetë e vështirë të shihni veten ndonjëherë, jeni shumë më të fortë nga sa mendoni. Lëreni fuqinë tuaj të brendshme të shkëlqejë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një paraqitje publike ose një bisedë kuptimplotë mund të jetë afër – ose ndoshta ju keni një ese jetike për të shkruar. Pavarësisht nga situata juaj e saktë, ndoshta duhet të planifikoni deklaratat tuaja me kujdes. Fjalët mund të mos ju vijnë menjëherë, por një bashkëpunim i vogël me miqtë dhe të dashurit tuaj mund t’ju frymëzojë të gjeni gjërat e duhura për të thënë. Kur hapeni me ata që ju njohin më mirë, ata mund t’ju japin një urtësi të madhe.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rrjeti juaj mund të ndihmojë për të ngritur profilin tuaj publik tani. Një figurë e respektuar e autoritetit ose ndikimi publik mund t’ju ndihmojë të bëni një hap përpara në botë, por vetëm nëse flisni dhe pyesni. Mund të jetë shqetësuese të merrni përsipër një detyrim më të madh dhe stili juaj i jetesës do të duhet të pasqyrojë nivelin e përgjegjësisë që dëshironi të arrini. Mos i ekzagjeroni aftësitë tuaja dhe jini të sinqertë për atë që mund të bëni për të shmangur marrjen e përgjegjësive që nuk mund t’i përballoni. Do t’ja dilni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Rreziqet e llogaritura mund t’ju ndihmojnë të gjeni atë që po kërkoni. Ju mund të jeni tashmë jashtë zonës suaj të rehatisë, ose duke udhëtuar vullnetarisht diku në një të ri ose duke u hedhur në një situatë të panjohur. Ju keni zgjuarsinë për ta kapërcyer këtë vetë, por pasiguria mund t’ju bëjë të dyshoni në veten tuaj dhe të bëni një hap të gabuar. Është në rregull t’i besoni vetes dhe të lejoni njohuritë dhe besimin tuaj të së kaluarës t’ju çojnë përpara. Të paktën do të keni kënaqësinë të dini se keni dhënë më të mirën tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Familja juaj mund të ofrojë mbështetje sot. Ju mund të keni kafshuar më shumë se sa mund të përtypni kur bëhet fjalë për një projekt kreativ dhe përmasa e tij mund të jetë dekurajuese për ju. Pavarësisht se sa joshëse është të hiqni dorë, të paktën merrni parasysh t’u drejtoheni anëtarëve të familjes ose shokëve të dhomës! Ju mund të zbuloni se në të vërtetë keni fuqi punëtore të mjaftueshme për të përfunduar projektin. Ju mund t’u përgjigjeni atyre më vonë – gjë që mund të jetë argëtuese edhe për ju.

Burimi: Tarot