Horoskopi ditor – 15 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Lëreni dritën e agimit t’ju fuqizojë këtë mëngjes! Nëse nuk keni një plan ditor të përcaktuar tashmë, merrni minutat e para të ditës për të shkruar një listë të gjërave që duhet të arrini, mundësisht duke përfshirë diçka që e keni shtyrë për më shumë seç duhet. As mos i jepni vetes kohë për të vënë në dyshim këtë plan veprimi – thjesht bëjeni. Mund të habiteni këndshëm se sa shumë mund të arrini kur fikni trurin dhe përveshni mëngët!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një nevojë e thellë për të dalë nga çdo kufi ose pritshmëri që njerëzit kanë vendosur në derën tuaj mund t’ju kapërcejë sot. Edhe nëse zakonisht preferoni të ndiqni metoda të provuara dhe të vërteta, pak rebelim dhe befasi mund të bëjnë mrekulli për kënaqësinë tuaj të brendshme. Sado të mrekullueshme që mund të jenë komunitetet, ndonjëherë ju duhet të qëndroni vetëm në mënyrë që të gjeni paqen tuaj mendore.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të duket sikur ka zëra kaotikë në kokën tuaj sot. Në vend që të përpiqeni t’i kuptoni të gjitha, mbështetuni në atmosferat unike dhe lëreni veten të kaloni ditën duke qëndruar në korsinë e ngadaltë. Ndërsa uleni me emocionet dhe idetë që mund të shpërthejnë nga një territor i padukshëm, lejoni që çdo mesazh mistik të zhytet me të vërtetë. Mund të zbuloni diçka vërtet magjike!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Argëtimi është i mirë për zemrën tuaj, pavarësisht sa vjeç jeni – veçanërisht sot! Këtu nuk bëhet fjalë për të shkuar në një klub me miqtë, por për llojin e argëtimit të lehtë që fëmijët bëjnë kur rrokullisen poshtë një kodre me bar. Jepini vetes leje që të hallakateni sërish si fëmijë. Kjo mund t’i bëjë shpirtit tuaj një botë të mirë dhe ju mund t’i ktheheni përgjegjësive tuaja më vonë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Merrni parasysh reputacionin tuaj midis kolegëve tuaj dhe pyesni veten nëse jeni të kënaqur me mënyrën se si njerëzit ju shohin. Nëse nuk jeni të kënaqur, mund të ndërmerrni hapa për ta rregulluar atë, si për shembull të bëni përpjekje për t’u siguruar që njerëzit të dinë se për çfarë jeni dhe që nuk i keni lënë pas në pluhur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të dëshironi të dilni nga zona juaj e rehatisë, dhe për fat të mirë për ju, procesi nuk duhet të jetë i pakëndshëm! Shikoni përtej përvojave tuaja të zakonshme dhe asaj që keni tendencë të bëni në baza ditore. A ka vend për të përkulur rregullat tuaja të brendshme? Nëse ndiqni të njëjtat modele, çdo ndryshim ka shumë pak gjasa. Megjithatë, tani për tani, universi inkurajon fuqishëm ndryshimin! Merrni shenjat tuaja nga vende të largëta dhe kultura të ndryshme – provimi i diçkaje të panjohur për ju mund të ketë rezultate të mahnitshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka një shkëndijë frymëzimi që udhëton nëpër qiej sot, dhe ju mund të ndiheni sikur po rezonon thellë brenda jush në një nivel që njerëzit e tjerë nuk arrijnë ta shohin shumë shpesh. Merrni parasysh të merrni kohë nga të gjithë për të bërë një kërkim shpirtëror. A ka disa sjellje që mund të duroni t’i lini? Përpiquni t’u tregoni të tjerëve se sa shumë mund të ndryshoni nga brenda!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një surprizë mund t’ju vijë sot! Mund të vijë nga një person shumë specifik në jetën tuaj, me shumë mundësi nga një shok me të cilin qëndroni në pozitë të barabartë. Ky person mund të jetë një mik, një bashkëpunëtor, apo edhe një njeri i dashur, por ata mund të shkojnë vërtet kundër pritshmërive tuaja. Nuk ka asgjë të keqe me këtë – surpriza në fakt mund të jetë ajo që ju pëlqen pa masë! Megjithatë, është më mirë të përgatiteni për çdo situatë të mundshme. Prisni të papriturën!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të ketë disa male profesionale në rrugën tuaj sot, kështu që do të ishte një ide e mirë të bëni disa shtriqje përpara se të filloni të ngjiteni. Konsideroni të shkoni për një vrapim këtë mëngjes ose të pastroni një hapësirë në shtëpinë tuaj për të bërë disa ushtrime të lehta. Kur gjëja e parë që bëni gjatë ditës është të zgjoni trupin dhe mendjen tuaj, kjo do t’ju ndihmojë të merrni përgjegjësinë për pjesën tjetër të ditës shumë më tepër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bukuria fluturon në ajër sot dhe po ju jep lejen të bëni si të doni dhe të lini punën ose detyrimet tuaja të tjera duke pritur që t’u ktheheni atyre nën qiej më pak të këndshëm. Ndërkohë, është mirë që të kaloni disa minuta shtesë duke u veshur këtë mëngjes, duke veshur disa nga rrobat tuaja të preferuara ose duke kaluar pak më shumë përpara pasqyrës. Pastaj, bëni diçka ekspresive për ta lënë shkëndijën e këtij mëngjesi të bëhet diçka e prekshme. Tregojuni njerëzve talentin tuaj!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shtëpia juaj mund të duket paksa e vogël sot! Për fat të mirë, nëse jeni të lodhur duke parë të njëjtat katër mure, mund ta gërvishtni atë kruarje pa thirrur lëvizësit. Konsideroni thjesht të kaloni pak kohë duke shfletuar faqet e dizajnit të brendshëm dhe faqet e internetit të mobiljeve, ndoshta edhe duke parë disa ngjyra të reja boje. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni kodet postare për të marrë një ndjenjë të freskët në hapësirën tuaj. Disa përditësime të vogla mund të përmirësojnë shumë ndjenjën tuaj për të qenë me të vërtetë të bazuar në shtëpi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka të ngjarë të ketë shumë shpërqendrime teknologjike në jetën tuaj të përditshme, por përdorimi i mjeteve të thjeshta si stilolaps dhe letra për të provuar të shkruani mendimet tuaja mund të zhbllokojë disa ndjenja mrekullisht të thella brenda jush. Përpiquni të gjeni kohë për të shkruar sot, duke shkruar gjithçka që ju vjen në mendje. Mos prisni shumë për sa i përket prodhimit – thjesht jepini vetes leje për të shkruar dhe shikoni se çfarë do të dalë. Qoftë një poezi, një histori, apo thjesht mendimet tuaja, jepini mendjes suaj hapësirë për t’i shënuar ato.

Burimi: Tarot