Horoskopi ditor – 15 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tani mund ta gjeni veten gati duke ikur nga këmbët tuaja. Quicksilver Mercury po zmadhon sektorin tuaj të karrierës, kështu që ju jeni të përqendruar në përparimin, por këndi i tij i pazakontë ndaj Marsit, retrograde në sektorin tuaj të komunikimit, mund të pengojë çdo arritje. Ky tranzit mund të ndikojë në nervin tuaj të fundit, duke ju lënë të ndiheni sikur duhet të shuani një milion zjarre në mënyrë që të bëni sado pak përparim. Konsideroni këtë leje kozmike për t’i dhënë vetes një pushim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Paratë mund t’ju çojnë aq larg vetëm në rrethanat aktuale. Ekziston një rreshtim mjaft i çuditshëm midis lajmëtarit Merkur në sektorin tuaj të udhëtimit dhe luftëtarit Mars, i cili është retrogradë në sektorin tuaj të të ardhurave në këtë kohë. Portofoli juaj mund të ndihet pak i mbërthyer nën këtë transport, sikur thjesht nuk mund t’i realizoni ëndrrat tuaja me një buxhet kaq të ngushtë. Shikoni përreth për zgjidhje kreative për problemet tuaja! Kur e vendosni mendjen në të, me siguri mund të gjeni mënyra për t’i rrethuar.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Reagimet tuaja mund të jenë mjaft ekstreme sot. Sundimtari juaj Mërkuri aktualisht po kalon nëpër shtëpinë tuaj të fshehtë të 8-të, gjë që mund t’ju japë mendjen e një detektivi që kërkon të dhëna. Fatkeqësisht, mund të shihni diçka që nuk është plotësisht aty kur Mërkuri lidhet me Marsin, pasi Marsi është retrogradë në shenjën tuaj. Ju mund ta lexoni gabim një situatë dhe të reagoni plotësisht, ose të keqinterpretoni shenjat që në të vërtetë nuk janë aty. Mundohuni të mos bëheni shumë dyshues ndaj shokëve tuaj, në mënyrë që të mos largoni askënd duke bërë akuza të pasakta.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund t’ju ndihmojë të krijoni pjesën që mungon nga një enigmë – pavarësisht nëse dëshironi apo jo. Jeni më të prirur për të krijuar partneritet ndërsa Mërkuri viziton sektorin tuaj të marrëdhënieve, por mund të duket sikur bashkëmoshatari juaj po i kapërcen kufijtë kur Mërkuri udhëton mbi Marsin luftëtar në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Është një gjë të ndihmosh dhe një gjë tjetër të të bëjë të ndihesh budalla në këtë proces. Ju mund të pranoni qëllimet e tyre të mira duke shmangur këdo që ju bën të ndiheni të pakëndshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përgjegjësitë tuaja mund të zbehen nga mundësitë më emocionuese nëse nuk jeni të kujdesshëm. Ka një energji të veçantë sipër, ndërsa Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës arrin te Marsi në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, kështu që mundësia për të bërë qejf me miqtë mund të shfaqet kur supozohet se jeni duke përfunduar punët. Sado joshëse që tingëllon kjo, përpiquni të përmbushni çdo detyrë të nevojshme para jush përpara se të kontrolloni për ta jetuar atë me miqtë tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një zgjidhje krijuese mund të jetë qasja më e mirë për çdo çështje që ju paraqitet tani. Një përafrim i pazakontë midis sundimtarit tuaj Mërkurit në shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të dhe Marsit në sektorin tuaj të karrierës po ju inkurajon të ngatërroni dhe ju frymëzon që ta përdorni atë energji të lehtë si një nxitje për të arritur atje ku dëshironi. Mendoni jashtë kutisë – dhe mos kini frikë të dilni në skenën qendrore për t’u siguruar që idetë tuaja të dëgjohen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Tensioni mund t’ju tërheqë midis qëndrimit afër shtëpisë dhe fluturimit larg. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 4-të përpiqet t’ju mbajë në shtëpi, por lidhja e Mërkurit me Marsin në sektorin tuaj të udhëtimit mund t’ju japë një rast të etheve të kabinës. Nëse ndjeni nevojën të dilni nga një rrëmujë, atëherë vazhdoni dhe bëni diçka për të shtrirë mendjen dhe trupin tuaj – por nuk keni nevojë të rezervoni një lundrim në mbarë botën. Disa ndryshime të vogla duhet t’ju lehtësojnë mendjen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund ta gjeni veten duke kërcyer përpara dhe me radhë midis disponimit të rastësishëm dhe atij serioz për momentin. Ndërkohë që mund të goditni qytetin dhe të shihni se çfarë po bëjnë të gjithë me lajmëtarin Mercury që rrotullohet nëpër sektorin tuaj të komunitetit, mënyra se si Mërkuri shkon në Mars në shtëpinë tuaj të tetë private intensive mund t’ju bëjë të ndiheni si një vullkan gati për të fryrë. Nëse vëreni se po reagoni më fort ndaj të tjerëve, jini jashtëzakonisht të kujdesshëm në lidhje me mënyrën se si i trajtoni ata. Njerëzit do të mbajnë mend çdo fjalë të ashpër, të menduar apo jo.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund t’ju tërheqë nga puna juaj e fundit. Mërkuri është në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të përqendroheni në çështjet financiare, por këndi i çuditshëm që i bën Marsit në sektorin tuaj të partneritetit mund t’i shkundë gjërat. Ndoshta dikush me të cilin punoni nxit pak dramë ose ju hedh një projekt të ri kompleks në prehrin tuaj. Nga ana tjetër, një partner personal mund të ketë nevojë që ju t’i ndihmoni financiarisht. Ndihmoni ku të mundeni, por jo kur ndiheni të detyruar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Programi juaj personal mund të pengohet nga çështje më pak emocionuese. Falë Mërkurit në shenjën tuaj, ju keni një dritë jeshile kozmike për të bërë si të doni – të paktën derisa Mërkuri të pengohet mbi Mars në sektorin tuaj të punës të përditshme. Opinionet ose ndjenjat tuaja mund të duhet të vendosen në akull ndërsa ju priren të kryeni detyrat para jush, por kjo nuk do të thotë se ato nuk kanë rëndësi! Kontrolloni çdo punë urgjente, atëherë mund t’i ktheheni planeve tuaja të preferuara.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vazhdo dhe lëre veten të ecësh sot, Ujori. Ju lejohet të lëvizni me një ritëm më të ngadaltë ndërsa Mërkuri udhëton në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju bërë më të interesuar për ëndrrat sesa për realitetin. Lidhja e rrallë e Mërkurit me Marsin në sektorin tuaj të krijimtarisë mund të sjellë disa momente të paparashikuara gëzimi në rrugën tuaj, kështu që sa më pak të përpiqeni dhe t’i detyroni gjërat të ndodhin, aq më të lumtur do të jeni ndoshta me rezultatet. Nëse është e mundur, lërini çështjet serioze për një ditë tjetër dhe merrni këtë kohë për t’u rimbushur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund ta gjeni veten duke u ndjerë mjaft i mërzitur. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, duke ju dhënë shumë mundësi për të qarkulluar dhe lidhur. Fatkeqësisht, kur Mërkuri dhe Marsi nuk pajtohen, ju mund të përfundoni të përçarë mes goditjes së qytetit dhe qëndrimit të vendosur. Nëse tashmë nuk jeni në humor për t’u larguar nga shtëpia, atëherë si të ftoni disa – ose shumë – njerëz për një mbrëmje argëtuese? Në këtë mënyrë ju mund të angazhoheni me të tjerët ndërkohë që qëndroni ende në divanin e rehatshëm.

Burimi: Tarot