Horoskopi ditor – 15 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përpjekja për të fituar qartësi mund të jetë një kauzë e humbur sot. Dielli po sinkronizohet me Neptunin mistik në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare për lidhjen e tyre një herë në vit, duke përzier energjitë e tyre në diçka që nuk mund ta kuptoni plotësisht. Mund të duket sikur dikush po përpiqet t’ju thotë diçka që nuk mund ta kuptoni, ose se po ju mungon diçka e dukshme. Mundësia juaj më e mirë është të shmangni çështjet serioze derisa të merrni më shumë njohuri – nga ana tjetër, pak kreativitet mund të bëjë mrekulli nën këtë energji.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit mund të vijnë dhe të ikin nga jeta juaj aktuale me shpejtësi të papritur. Dielli dhe Neptuni po bëjnë një lidhje të rrallë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale, duke ndikuar në rrjetet tuaja më të gjera. Neptuni mund të shpërbëjë lidhje që nuk duhet të ekzistojnë më, kështu që nëse e gjeni veten duke u ndarë me një grup të caktuar ose duke kaluar në një rreth të ri, dijeni se ky ndryshim synohet të ndodhë. Është më e rëndësishme të gjesh njerëzit e duhur sesa të qëndrosh me të gabuarit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Edhe qëllimet tuaja afatgjata janë subjekt i ndryshimit për momentin, Binjakët. Shtëpia juaj e 10-të e Karrierës po pret lidhjen vjetore Diell-Neptun, i cili mund të turbullojë ujërat tuaja mendore dhe t’ju lërë të bëni pyetje për rrugën tuaj përpara. Është mirë të kesh një moment introspeksioni dhe të tërhiqesh nga gjërat në mënyrë që të fitosh një pamje më të mirë, por përpiqu të mos lejosh që kjo të të hedhë në një lak. Gjërat duhet të jenë shumë më të lehta për t’u menaxhuar pasi planetët të kalojnë në vende me qartësi më të madhe.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Idetë tuaja mund të largohen me ju sot, por nëse ato janë të dobishme diku është një çështje krejtësisht tjetër. Dielli po përafrohet me Neptunin magjik në një lidhje të fuqishme dhe së bashku ata po ndriçojnë Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit. Ky është një sektor shumë entuziast i grafikut tuaj dhe mund t’ju japë shumë frymëzim – por Neptuni nuk funksionon gjithmonë në mënyrat më realiste. Jini të kujdesshëm ndaj ndjekjes së mundshme të diçkaje që rezulton të jetë asgjë më shumë se një mirazh.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Do të ishit të mençur të shmangni zhytjen në tema serioze tani. Dielli është në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, e cila mbulon gjithçka, nga financat tek intimiteti fizik, por lidhja e Diellit me Neptunin e mjegulluar hedh një mjegull mbi këto çështje. Kjo errëson pikëpamjen tuaj për çdo situatë të lidhur – kështu që për momentin, lëvizja juaj më e zgjuar do të ishte t’i mbani gjërat të thjeshta. Duhet ta keni më të lehtë për të hyrë në thelbin e gjërave brenda pak ditësh.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit mund të provojnë se janë paksa të dyshimtë tani. Lidhja marramendëse midis Diellit dhe Neptunit në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve do të ishte mirë, përveç faktit që Neptuni mund të shkaktojë keqkuptime kudo që të shkojë. Nëse mendoni se jeni në të njëjtën faqe me dikë, mund të zbuloni se nuk është kështu në asnjë moment! Mos supozoni asgjë pa kontrolluar më parë. Edhe atëherë, përgjigja që merrni mund të mos jetë e saktë ose e përhershme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta mund të ndihet si tufa e maceve sot. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Diellit dhe Neptunit mistik, i cili do të ketë një efekt të fuqishëm në vendndodhjen e tyre në shtëpinë tuaj të 6-të të organizuar – që nuk është saktësisht vendi më i mirë për të vepruar Neptuni. Ju mund të ndiheni sikur po harroni një detyrë ose takim kyç, ose ndoshta një bashkëpunëtor do të hedhë topin në një projekt të rëndësishëm dhe do t’ju lërë të përzieni. Jini të durueshëm dhe ekstra falës me të gjithë nën këtë energji, dhe kjo përfshin veten tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ka një dridhje shumë kreative që shkon drejt jush! Shtëpia juaj e 5-të ekspresive po shkëlqen ndërsa Dielli vjen në përputhje të saktë me Neptunin magjik, i cili është një planet shumë i frymëzuar dhe shpirtëror. Kjo është dita e përsosur për të lënë punën pas dhe për t’i dhënë vetes leje për t’u fokusuar në diçka artistike, pavarësisht nëse e mendoni apo jo veten në atë mënyrë. Kjo ka të bëjë me procesin, kështu që sa më pak të shqetësoheni për rezultatet, aq më shumë mund t’i doni ato.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një çështje familjare mund t’ju bëjë të ndiheni pak të pasigurt në këtë moment. Shtëpia juaj e 4-të e themeleve po pret një lidhje të fuqishme midis Diellit dhe Neptunit, duke mbuluar gjithçka me një shtresë të trashë mjegull. Ndoshta nuk jeni plotësisht të sigurt për dinamikën e fuqisë në strukturën e familjes suaj, ose ndiheni sikur jeni në harresë ndërsa punoni për të krijuar shtëpinë që dëshironi. Neptuni mund ta bëjë të duket sikur po ndërton kështjella në ajër, por kjo nuk është domosdoshmërisht kështu.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është më e lehtë se normale që fjalët tuaja të tanishme të humbasin shenjën e tyre. Dielli po vjen në një lidhje të saktë me Neptunin misterioz në sektorin tuaj të komunikimit, gjë që është e mrekullueshme nëse doni të nxirrni poezi, por jo aq shumë nëse po përpiqeni të vendosni fakte konkrete. Edhe nëse mendoni se po thoni atë që do të thoni, njerëzit e tjerë mund të mos i interpretojnë fjalët tuaja në të njëjtën mënyrë. Përpiquni të shmangni bisedat serioze për momentin! Ju lejohet të notoni së bashku.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet e parave mund të duken pak të mjegullta sot. Ekziston një bashkim i çuditshëm që ndodh në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave ndërsa Dielli dhe Neptuni bashkohen për lidhjen e tyre një herë në vit, gjë që mund të shkaktojë lehtësisht keqkuptime. Shmangni shpenzimet nëse mundeni, sepse mund të përfundoni duke përdorur fonde që do të shpenzoheshin më mirë diku tjetër. Nëse jeni të shqetësuar se ka diçka që nuk shkon me llogarinë tuaj bankare, sigurohuni që të kontrolloni dy herë matematikën tuaj përpara se të vazhdoni problemin. Mund të ketë një defekt që do të korrigjohet vetë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të përjetoni diçka si një krizë identiteti krejt papritur. Dielli po bashkohet me Neptunin në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, gjë që mund t’ju bëjë të filloni të bëni të gjitha llojet e pyetjeve se kush jeni në të vërtetë – dhe nëse në të vërtetë po projektoni një imazh që përputhet me veten tuaj më të thellë. Është shumë mirë për të reflektuar, por shmangni spirale pa arsye të mirë. Një rregullim i vogël këtu ose atje mund të jetë shumë më i dobishëm sesa një përpjekje e papritur për ndryshim të madh.

Burimi: Tarot