Horoskopi ditor – 16 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bëhuni gati të mbushni xhepat! Afërdita Bujare po mbërrin në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe për javët e ardhshme, ajo do të bëjë gjithçka që mundet për t’ju ndihmuar të rritni rrjedhën tuaj të të ardhurave. Megjithatë, ndërsa Afërdita dëshiron që ju të fitoni, ajo gjithashtu ju thërret të shpenzoni, kështu që mund ta keni të vështirë t’i mohoni vetes diçka gjatë këtij cikli. Disa spërkatje ose ëmbëlsira janë të mira, por përqendrohuni në blerjen e pjesëve përgjithmonë në vend të objekteve që do të humbasin shpejt shkëlqimin e tyre.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të gjithë sytë janë tek ju, Demi. Sundimtari juaj Afërdita sapo ka hyrë në shenjën tuaj për vizitën e saj vjetore, duke ju bërë ju marrësin numër një të të gjitha dhuratave të saj të mrekullueshme. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të bërë disa përditësime në pamjen tuaj, ndoshta me një stil flokësh të ri ose disa shtesa të veçanta në gardërobën tuaj. Ju gjithashtu mund të tërhiqni më shumë admirues gjatë këtij cikli, kështu që përdorni fuqitë tuaja të reja për mirë – ose përndryshe mund të lini një gjurmë të zemrave të thyera pas vetes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta po merr një kthesë për fantastiken. Afërdita po rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke i dhënë prekjen e saj të butë aspekteve të padukshme të jetës suaj. Gjatë dy javëve të ardhshme, mund të jetë pothuajse e pamundur të mos vendosni një palë syze ngjyrë rozë dhe të shihni se çfarë mundësish paraqiten. Nuk ka asgjë të keqe të lejosh që zemra të të udhëheqë për momentin, por ki kujdes të mos verbosh veten ndaj ndonjë flamuri të kuq që duhet të kesh parasysh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Universi po ju nxit! Venusi po kërcen në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit Global, duke nxjerrë shumë njerëz nga punimet e drurit, të cilët të gjithë kërkojnë vëmendjen tuaj. Ky është një cikël i mrekullueshëm për të njohur këdo që ka qenë në skajet e rrethit tuaj shoqëror, sepse ata mund të rezultojnë të jenë lidhje shumë të vlefshme në linjë. Mënyra e vetme për të humbur çdo mundësi do të ishte të fshihni dhuratat tuaja duke qenë antisociale.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është radha juaj për të zënë vendin tuaj në qendër të skenës! Reputacioni juaj po shkëlqen më shumë se kurrë ndërsa Venusi rrotullohet në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës për tre javët e ardhshme. Planeti i hirit do të bëjë gjithçka që mundet për t’ju shpërblyer për përpjekjet e mëparshme dhe gjithashtu do të sjellë shumë mundësi të reja në rrugën tuaj për t’ju ndihmuar të arrini shkallën tjetër në shkallët profesionale. Shifrat e autoritetit mund të jenë veçanërisht të etur për t’ju ndihmuar gjatë këtij cikli.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bota po përhapet para jush si një shuplakë e pasur. Afërdita Bujare sapo ka mbërritur në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke ju treguar se sa bukuri dhe emocione po ju pret jashtë në të gjithë botën. Duke filluar nga sot, ju keni pak më shumë se tre javë për të eksploruar të gjitha këto perspektiva të bukura. Ju keni shanse të mëdha për të gjetur shumë mundësi për të arritur kënaqësinë personale apo edhe për të marrë disa mundësi financiare. Afërdita do të bëjë gjithçka që mundet që përpjekjet tuaja t’ia vlejnë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të duken intensive sot, por në fakt ka një arsye shumë të mirë për këtë. Sundimtari juaj, Venusi, sapo ka hyrë në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, e cila rregullon të gjitha lidhjet që ju ngjitin ju dhe njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj së bashku. Ndërsa ky sektor mund të sjellë vështirësi, Venusi dëshiron të bëjë të kundërtën, duke lehtësuar çdo tension rreth këtyre çështjeve. Ju mund të prisni më shumë përfitime financiare dhe ndërveprime pozitive personale në javët në vijim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrëdhëniet tuaja janë duke u mbushur me hirin kozmik. Afërdita e dashur po mbërrin në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve për vizitën e saj vjetore, e cila mund t’ju ndihmojë të pastroni ajrin rreth çdo problemi që po përjetoni me një person në veçanti. Ky tranzit mund të tërheqë gjithashtu partnerë të rinj në jetën tuaj, qofshin ata romantikë apo profesionistë, kështu që nëse keni shpresuar të bashkoheni me një bashkëmoshatar, së shpejti do të keni shumë opsione të mira në dispozicion. Dy koka janë vërtet më mirë se një tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta juaj do të bëhet pak më e thjeshtë – ndoshta edhe pak më e këndshme. Shtëpia juaj e 6-të e punës dhe rutinës është ndriçuar bukur ndërsa Venusi që e do kënaqësinë mbërrin për vizitën e saj vjetore. Gjatë javëve të ardhshme, perëndeshë e dashurisë do të bëjë gjithçka që mundet për të lehtësuar çdo tension që mund të keni ndjerë, veçanërisht ato në lidhje me zakonet tuaja të përditshme ose jetën profesionale. Bashkëpunëtorët dhe vullnetarët mund të jenë më të përshtatshëm, duke ju ndihmuar të shijoni punën ose detyrat e tjera në përgjithësi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Veçanërisht për ju mund të vijnë në çdo moment disa lajme shumë të mira. Afërdita, planeti i kënaqësisë dhe bujarisë, sapo ka hyrë në zonën tuaj të argëtimit, duke ofruar gati një muaj të tërë kur mund të bëni sa të doni sa më shpesh të jetë e mundur. Kjo nuk do të thotë se nuk do t’ju duhet të prireni fare për çështje të tjera, por universi po bën pjesën e tij për t’u siguruar që ju të argëtoheni më shumë në përgjithësi, duke vendosur pasionet tuaja personale përpara dhe në qendër. Shko kënaquni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mos u tronditni nëse mjedisi juaj me shpejtësi fillon të duket i dobët ose i vjetëruar. Afërdita estetike po vlerëson shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë, duke e kthyer syrin e saj zbukurues drejt vendbanimit tuaj. Është e mundur që të shtoni disa vepra arti të freskëta ose disa jastëkë të rinj hedhjeje — ose mund të vendosni të ribërni të gjithë vendin nga lart poshtë. Një dekorues profesionist mund të ndihmojë nëse doni të bëni ndryshime të mëdha, dhe nëse kjo është jashtë buxhetit tuaj, merrni parasysh të kërkoni këshilla nga një mik me shije të mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Qendra e vëmendjes kozmike është aktualisht e juaja, Peshqit! Afërdita po fillon festën e saj në shtëpinë tuaj të tretë shoqërore, duke frymëzuar njerëzit që t’ju thërrasin me shpresën se do ta zbukuroni praninë e tyre me veten tuaj magjepsëse. Ndërsa jeni kaq i zënë duke biseduar me të tjerët, mos harroni të eksploroni edhe lagjen tuaj. Afërdita mund të krijojë disa mundësi për të qëndruar e zënë këtu ose atje, potencialisht duke ju ofruar një koncert të ri me kohë të pjesshme ose edhe duke treguar një lidhje të re të mundshme sociale në një vendstrehim lokal.

Burimi: Tarot