Horoskopi ditor – 15 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një ditë për shërim radikal. Marsi i ashpër po vjen në një lidhje të rrallë me Chiron, luftëtarin e plagosur. Ata po sinkronizohen drejtpërdrejt në shenjën tuaj, duke ju bërë përfitues të veçantë të takimit të tyre. Marsi sjell veprim, ndërsa Chiron dëshiron të shërojë plagët e vjetra. Kjo mund t’ju rëndojë përkohësisht, por është gjithashtu një shans i veçantë për të qetësuar dhembjet tuaja. Mos kini frikë të përfshiheni me ndjenja të rënda! Mund t’ju duhet të rrënoni disa mure dhe më pas duhet të ndiheni shumë më të lirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vetëm se ndodhet larg syrit tuaj nuk do të thotë që nuk është në mendjen tuaj tani. Marsi dhe Chiron po takohen në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes, duke ekspozuar gjërat që mund t’i keni varrosur në një përpjekje për të mbrojtur veten. Ky kombinim po ju kërkon të pranoni çdo plagë që keni mbuluar ose shtypur, në mënyrë që të mund t’i çlironi më në fund. Bagazhet e vjetra vetëm do t’ju rëndojnë – do të jeni shumë më të lumtur kur të ndaloni t’i mbani. Lëreni të shkojë, Demi!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të pyesni veten nëse i përkisni apo jo sot. Planeti i veprimit Marsi dhe Chiron shërues po lidhen në mënyrë të vështirë në sektorin tuaj shoqëror, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk jeni jashtëzakonisht të sinkronizuar me njerëzit. Nëse lidhjet tuaja janë tendosur, atëherë shikoni se çfarë mund të bëni për të lehtësuar tensionin, por mund t’ju duhet të pranoni disa probleme përpara se ta bëni këtë. Nëse jeni ju ai që shkakton probleme, jini të gatshëm ta zotëroni atë dhe të bëni paqen tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Diçka për të cilën keni punuar mund të mos ju jepet ashtu siç kishit shpresuar në këtë moment. Marsi po fuqizon në sektorin tuaj të karrierës, duke ju shtyrë të arrini, por sot po lidh Chiron, i cili ekspozon dhimbjet dhe ndjenjat e mungesës. Nën këtë shtrirje, mund të ndiheni sikur të gjitha përpjekjet tuaja janë për asgjë. Për fat të mirë, kjo është në fakt një mundësi më e madhe për të kuptuar pse mund të kishit punuar kaq shumë në radhë të parë. Çfarë ju shtyn? Përgjigja mund t’ju habisë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Vetëbesimi juaj mund të lëkundet papritur sot. Një rreshtim i fuqishëm midis Marsit dhe Chironit në shtëpinë tuaj të 9-të me pamje të jashtme mund t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk jeni aq të botës dhe të mençur sa ju pëlqen të mendoni. Ndoshta dikush vë në dukje një boshllëk në njohuritë tuaja ose mungesën e përvojës, gjë që do t’ju bëjë edhe më të vendosur për të provuar veten. Megjithatë, ky person mund të ketë vërtet të drejtë, ndaj jini të gatshëm të hapni mendjen dhe ta lini botën të hyjë, duke kërkuar rritje në këtë proces.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marsi i djegur dhe Chiron shërues po lidhen në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të të intimitetit, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni shumë të ekspozuar. Dikush në veçanti mund të duket se po mban të gjitha letrat, duke ju lënë pa mundësi për të luajtur. Në vend që të mbani kartat tuaja, përpiquni të pohoni lirinë tuaj pa i shkaktuar telashe askujt. Të flasësh për veten është e rëndësishme, por po ashtu është e rëndësishme të dëgjosh – ka shumë për të fituar, veçanërisht në momente të qeta.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një marrëdhënie mund t’ju shkaktojë pak dhimbje zemre ose dhimbje koke sot – ose edhe të dyja. Shkrirja e fuqishme midis Marsit dhe Chiron në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve dhe Kontratave mund të krijojë një situatë ngjitëse që ju bën të ndiheni sikur dikush të cilit i besoni nuk ju mbështet në fakt. Kjo mund të jetë një lidhje personale ose biznesi, por sido që të jetë, mos u tronditni nëse peshorja duket e pabarabartë. Rikthimi në të njëjtën faqe do të kërkojë përpjekjet tuaja më të mira.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dita e sotme mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të rraskapitur. Luftëtari Marsi dhe Chiron shërues po bashkohen në një ndërthurje të madhe në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Mirëqenies, duke ekspozuar zonat ku keni qenë duke u përpjekur shumë ose jo mjaftueshëm. Pranoni se ku duhet të qetësoheni me veten dhe ku keni qenë shumë të dobët. E vërteta mund të mos jetë e rehatshme, por përballja me të është e nevojshme për të arritur një ritëm më të mirë dhe më realist për veten tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vendosja e vetes përpara dhe në qendër mund të jetë më e lehtë të thuhet se sa të bëhet sot… ose t’ju kushtojë më shumë përpjekje sesa ia vlen. Marsi është në shtëpinë tuaj të 5-të të krijimtarisë, duke ju shtyrë të shpreheni, por planeti luftëtar ka një takim me Chiron-in e thellë në të njëjtin sektor, duke ju bërë potencialisht të ndiheni mjaft të vetmuar atje në skenën qendrore. Ndaloni çdo zbulim të madh ose premierë të ndonjë projekti, sepse nuk ka gjasa të merrni pritjen që prisni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pavarësisht se sa hapësirë personale keni, ka një shans që mund ta gjeni veten të ndiheni mjaft të mbingarkuar sot. Ekziston një lidhje e djegshme dhe e tensionuar midis Marsit dhe Chironit në Shtëpinë tuaj të 4-të të Ndjenjave dhe Familjes, e cila do të vërë në fokus një çështje të ndjeshme. Ndoshta një traumë e vjetër familjare shfaqet dhe ju nuk mund ta kontrolloni përgjigjen tuaj, ose ndoshta është një çështje e re që duhet trajtuar. Sido që të jetë, ju mund ta trajtoni këtë më së miri duke qenë emocionalisht pritës dhe i sinqertë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot, komunikimet kanë një peshë shtesë. Shtëpia juaj e tretë e përqendruar në lidhje po pret një lidhje bindëse midis Marsit agresiv dhe Chiron-it shërues – por në mënyrë që të aksesoni potencialin e tyre për shërim, ju duhet të përballeni me çdo plagë të hapur. Dikush mund të thotë diçka që me të vërtetë i shtyn butonat, ose ndoshta ju e humbisni durimin dhe shtyni dikë tjetër. Jini të gatshëm të kërkoni falje aty ku është e nevojshme. Thënë kjo, nëse dikush ju ka borxh një falje, ju meritoni ta merrni atë. As mos pranoni e as mos jepni asgjë më pak se e vërteta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat tuaja mund të kërkojnë një vëmendje të madhe sot. Ekziston një përafrim midis Marsit dhe Chiron në sektorin tuaj të të ardhurave që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur kurrë nuk keni mjaftueshëm, ose ndoshta thjesht po ia dilni mbanë. Është në rregull të ndihesh kështu, por përpiquni të zbuloni arsyet e sakta pse ndiheni të kufizuar. Çfarë mund të bëni për ta arritur veten në një vend më të mirë materialisht? Nëse keni nevojë për një burim të ri të ardhurash, atëherë filloni të kërkoni sepse një mundësi mund t’ju ndihmojë.

Burimi: Tarot