Horoskopi ditor – 16 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përparimi në karrierën tuaj mund të jetë shpërblyese për ju në këtë kohë, por mund të filloni të kuptoni se çorganizimi në shtëpi po ju pengon të bëni edhe më mirë. Ndërsa blerja për metodat më të fundit të ruajtjes mund t’ju tundojë, shikoni atë që keni tashmë përpara se të filloni të shpenzoni. Ju tashmë mund të jeni në gjendje t’i rregulloni gjërat që zotëroni aktualisht në një mënyrë më efikase. Përqendrimi në qëllimet tuaja kryesore të jetës mund t’ju ndihmojë të përmirësoni përpjekjet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dobësia dhe fuqia ekzistojnë në të njëjtën kohë brenda jush, dhe sot mund të ndjeni që të dyja këto cilësi ndikojnë në jetën tuaj. Edhe pse mund të jeni të vetëdijshëm për të mirën që mund të bëjnë pikëpamjet tuaja politike ose shpirtërore kur zbatohen në botë, edhe ju mund të jeni pak të frikësuar nga sa fort bindjet tuaja mund të tronditin jetën tuaj. Nëse mund të jeni të sinqertë në lidhje me këtë tension që mund të përjetoni, njerëzit me të cilët flisni mund ta kenë perspektivën tuaj më të afërt.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të ndjerit të pambrojtur për financat tuaja mund t’ju provokojë të kërkoni ndihmë në këtë moment. Ju mund të merrni në të vërtetë ndihmën që dëshironi, por përpiquni të jeni të vetëdijshëm për atë që do të përfitojë përfituesi juaj i mundshëm nga marrëveshja. Nuk ka pse të ketë asgjë të keqe me një transaksion ku të gjithë përfitojnë – megjithatë, sigurohuni që të mund të jetoni me vargjet e bashkangjitura përpara se të pranoni ndonjë gjë. Ju mund të dëshironi privatësi për situatën tuaj, por dijeni ndryshimin midis diskrecionit të duhur dhe sekretit jo të shëndetshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëdhënie e ngushtë mund të jetë stresuese për ju tani, pasi mund të ndiheni sikur duhet të zgjidhni midis ndjekjes së zemrës suaj dhe të qenit të sigurt emocionalisht. Mund të duket sikur mënyra e vetme për të qëndruar në një nivel rreziku që ju e shihni të pranueshëm është të ndaheni nga ky mik apo i dashur. Megjithatë, dikush tjetër me të cilin keni një marrëdhënie më pak intensive mund të jetë në gjendje t’ju japë një këndvështrim tjetër për situatën. Një zgjidhje më e mirë mund të jetë e dukshme nga jashtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të ndiheni krenarë për të kontrolluar gjërat nga lista e detyrave tuaja sot, por puna e vështirë mund t’ju lodhë ende pas një kohe. Në vend që ta detyroni veten të ecni përpara pavarësisht se çfarë, shikoni nëse keni apo jo leje për të bërë një pushim. Nëse rezulton se i vetmi person që ka problem me ju që të pushoni jeni ju, mund t’ju duhet të rivendosni pritshmëritë tuaja!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni të etur për t’u bërë përshtypje miqve tuaj me atë që keni bërë kohët e fundit, veçanërisht nëse keni bërë diçka argëtuese dhe krijuese. Reagimi i tyre mund të mos jetë saktësisht ai që prisni, por përpiquni t’i rezistoni dëshirës për t’i shtyrë ata t’i shohin gjërat sipas mënyrës suaj. Nëse u jepni atyre hapësirë për të ndarë këndvështrimin e tyre unik, mund të mësoni se u kujtoni atyre një autor ose krijues tjetër për të cilin nuk kishit dëgjuar më parë. Ndjekja e atij rekomandimi mund të jetë mirë për ju!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta në shtëpi mund t’ju zhgënjejë për momentin, pasi mund të ndiheni sikur duhet të vendosni midis t’i keni gjërat ashtu siç dëshironi dhe të keni paqe me të gjithë të tjerët. Nëse u jepni të tjerëve më shumë hapësirë për të ecur në rrugën e tyre, në fakt mund të befasoheni këndshëm me rezultatet! Nuk ka garanci, pavarësisht nëse jeni apo jo në krye të gjërave në shtëpi, por të dini se njerëzit po punojnë me ju sepse duan të jenë atje, mund të rrisë ndjenjat tuaja të sigurisë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të keni shumë në mendje këto ditë – për fat të mirë, ndarja e disa prej tyre me dikë afër jush mund të jetë e mirë për marrëdhënien tuaj. Megjithëse mund të shqetësoheni se si do të reagojnë ata ndaj mendimeve tuaja për një temë apo situatë të diskutueshme, mund të jeni në gjendje t’i mbani gjërat të qeta duke qenë të sinqertë për atë që nuk dini. Në atë lloj atmosfere besimi, personi tjetër mund të ndihet mjaftueshëm rehat për të mbushur disa nga boshllëqet në njohuritë tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të ndiheni sikur keni shumë para tani, gjë që mund t’ju bëjë paksa të rrezikshëm. Nëse dikush vjen tek ju duke kërkuar ndihmë financiare, mund të shihni se si borxhi i tyre ndaj jush do të funksiononte në favorin tuaj. Megjithatë, ndjekja e këtij impulsi mund të çojë në dramë poshtë linjës. Ndoshta është më mirë të kufizoni veten në shkëmbime që janë të balancuara për momentin, por mund të qëndroni ende të hapur ndaj mundësisë së transaksioneve krijuese si favore tregtare ose shërbime për fonde.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të përpiqeni të portretizoni një imazh serioz dhe dinjitoz sot, por dikush i afërt me ju mund të prishë atmosferën tuaj duke u sjellë mjaft i papjekur. Në vend që t’i bëni presion që të përshtaten me formën tuaj, reflektoni pse ky person është në jetën tuaj. Ndonjëherë të kundërtat tërhiqen sepse kanë nevojë për njëri-tjetrin! Ndërsa ata mund të tërhiqen nga stabiliteti juaj, ndonjëherë ndjenja e tyre e argëtimit është ndoshta e mirë për ju. Kjo mund të jetë një nga ato raste, kështu që ju mund të dëshironi të ndiqni drejtimin e tyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mbajtja e një sekreti mund të jetë më e vështirë nga sa prisnit sot. Edhe pse mund të jetë një sekret përgjithësisht i lumtur, si planet tuaja për një festë surprizë për dikë afër jush, disa punë të papritura të vështira mund të jenë të nevojshme për të parandaluar që e vërteta të dalë përpara afatit. Ndryshimi i aktiviteteve tuaja bazë në shtëpi mund të zbulojë më shumë të dhëna nga sa mendoni për të tjerët që janë të njohur me rutinën tuaj, kështu që mund të jetë më mirë të gjeni një arsye për të lënë shtëpinë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Energjia e një komuniteti të cilit i përkisni mund të jetë mjaft intensive në këtë kohë. Ndërsa përfshirja në këtë grup mund të duket se rrit statusin tuaj shoqëror, dëgjoni intuitën tuaj nëse ndiheni vërtet të sigurt atje. Nëse mund të flisni me siguri me një anëtar të grupit për shqetësimet tuaja, kjo mund të jetë një shenjë se gjërat janë përgjithësisht në rrugën e duhur. Nga ana tjetër, nëse pyetjet nuk janë të mirëpritura, ato mund të mos kenë në zemër interesat tuaja më të mira.

Burimi: Tarot