Horoskopi ditor – 16 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndjeni një dëshirë të re për të shmangur shfaqjen e ndjenjave tuaja ndaj të tjerëve. Dikush mund të ketë vënë re mënyrën se si ndiheni, veçanërisht nëse emocionet tuaja bazohen rreth tyre ose veprimeve të tyre. Edhe nëse nuk janë, ju mund të mos dëshironi të flisni me ta për këtë. Pranimi i ndjenjave tuaja dhe të kuptuarit pse ato kanë lindur në vend që të përpiqeni t’i shpërfillni ato ka të ngjarë të jetë mënyra më e mirë e veprimit këtu. Emocionet nuk duhet t’ju kontrollojnë, por ato shpesh janë aty për një arsye.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përpjekja për t’i kënaqur të gjithë mund të mos shkojë mirë sot. Mund të ketë shumë njerëz që po përpiqeni t’u shërbeni, me gjasë nga nevoja, por ju nuk jeni një oktapod, as nuk jeni një ekip i plotë i kamarierëve. Në fund të fundit, ju mund të bëni vetëm shumë. Pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira, mund të mos jeni në gjendje t’i bëni të gjithë të lumtur menjëherë. Për sa kohë që qëllimet tuaja të mira janë atje, njerëzit që nuk jeni në gjendje t’i kënaqni ka të ngjarë të kapërcejnë zhgënjimin e tyre me kohë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nuk mund të jetë e lehtë për t’u larguar tani nga zona juaj e rehatisë. Dikush mund t’ju inkurajojë të dilni nga vendi juaj i zakonshëm i qëndrimit ose të lini një punë që e ka tejkaluar mirëpritjen e saj, por ju nuk jeni të gatshëm t’i jepni një shans nga frika. Shkundja e gjërave mund të prishë ekuilibrin tuaj dhe është mirë nëse nuk jeni në vendin e duhur për të bërë një ndryshim të tillë tani. Sido që të jetë, sigurohuni që po merrni një vendim të sigurt dhe jo të frikshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndarja mund t’ju duket e vështirë tani. Ndjenjat zotëruese mund të shfaqen për dikë ose diçka me rëndësi të madhe në jetën tuaj – ndoshta për shkak të dikujt që ju kërkon t’i lini ta ndajnë atë për pak kohë. Përvojat tuaja të kaluara mund t’ju kenë lënë të frikësoheni për të liruar kontrollin tuaj dhe në fund të fundit, nuk keni pse t’i ndani ato. Megjithatë, mbani mend se një ditë në të ardhmen ju mund të dëshironi të ndani diçka që ata kanë, dhe ata mund të mos jenë të gatshëm ta bëjnë nëse ju jeni të shtrënguar tani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ajo që nuk dini mund t’ju lëndojë për momentin. Ndërsa ka të ngjarë të mos ju dëmtojë shumë keq, injoranca juaj për një temë mund të bëhet e njohur dhe të kthehet në një situatë të sikletshme për ju dhe dikë tjetër. Mund të jetë e pashmangshme të jepni mendimin ose njohuritë tuaja për një temë me të cilën nuk jeni të njohur, por veproni me përulësi kur i përgjigjeni çdo pyetjeje të pasigurt. Përpjekja për t’u dukur inteligjent dhe i ditur duke përdorur fjalë që tingëllojnë të sigurta ka të ngjarë të rezultojë e kundërta, prandaj mbajeni atë të shkurtër, të sinqertë dhe të përulur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Argëtimi pa bërë shumë punë sot mund t’ju joshë. Ndërsa kaloni menjëherë pas çdo hapi të mërzitshëm përgatitor për të arritur në pjesën më të këndshme të një aktiviteti, mund të duket e lehtë. Fatkeqësisht, ndoshta do t’ju duhet t’i përvetësoni ato hapa dhe t’i kuptoni ato përpara se të jeni në gjendje të arrini në aktivitetin për të cilin jeni kaq të ngazëllyer. Në vend që të përpiqeni t’i kaloni gjërat me nxitim, merrini të gjitha hap pas hapi, në mënyrë që të mos jeni në humbje kur është koha për t’u argëtuar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Planet për t’u argëtuar mund të prishen nga përgjegjësitë në çdo moment. Pavarësisht se sa të emocionuar keni qenë për një kohë të këndshme me dikë të veçantë, një krizë që kërkon ndihmën tuaj mund të shfaqet përpara se të arrini atje. Kjo mund t’ju bllokojë midis një guri dhe një vendi të vështirë, duke ju detyruar potencialisht të vendosni midis zhgënjimit të personit me të cilin keni pasur plane ose zhgënjimit të personit që ka nevojë për ndihmën tuaj. Përdorni intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të vendosni se cilin drejtim të merrni këtu.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Liria tani mund të duket sikur është e paarritshme. Ju mund të dëshironi të shpëtoni nga situata juaj aktuale dhe rregullat dhe rregulloret e saj, por nuk mund të shihni një mënyrë për të dalë nga detyrimet tuaja. Ju mund ta gjeni veten duke dëshiruar që të mos ishit përkushtuar ndaj asaj që ju bën presion, por ndoshta ka pasur një arsye që e keni bërë këtë! Megjithatë, ka të ngjarë që të ndiqni rrugën e duhur. Kujtojini vetes qëllimet tuaja dhe mos u lëkundni tani!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sekretet vetëm nën sipërfaqe mund të krijojnë tension sot. Ju mund të dini disa informacione interesante për dikë tjetër, por ka të ngjarë të mos jeni të lirë t’i ndani ato lirshëm. Pavarësisht se sa e lëngshme apo e dëshiruar mund të jetë, thashethemet për të nuk ka gjasa të shkojnë mirë për ju. Sidomos nëse e gjeni veten nën presion nga dikush tjetër për të ndarë, mbani mend se ata mund të fshehin qëllimet e tyre të vërteta për informacionin. Luajini letrat afër gjoksit për të mos u luajtur nga të tjerët.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Themelet në jetën tuaj personale mund të ndjehen të lëkundura tani. Një dallim mendimi mund të destabilizojë atë që ju kishit menduar se ishte një lidhje e qëndrueshme me një mik të ngushtë. Ju mund t’ju duhet t’u shpjegoni atyre procesin tuaj të mendimit në mënyrë që të lidheni përsëri, ose përndryshe ju të dy mund të krijoni një përçarje gjatë një mosmarrëveshjeje të thjeshtë ose një keqkuptimi aksidental. Tregoni anën tuaj të historisë dhe dëgjoni të tyren përpara se të merrni një vendim për vendin e tyre në jetën tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vetëkontrolli mund të duhet të punojë jashtë orarit sot! Pavarësisht se sa të disiplinuar mendërisht jeni, mund të jetë e vështirë për ju që ta zbatoni këtë në këtë moment. Shikoni jetën tuaj dhe pyesni veten nëse ndonjë përgjegjësi e tepruar po ju pengon të keni kohë ose energji për t’u fokusuar dhe për të ndjekur qëllimet tuaja. Nëse po, përpiquni të siguroheni që këto përgjegjësi të jenë vetëm të përkohshme. Ka vetëm kaq shumë kohë në ditë dhe jeta është shumë e shkurtër për të shtyrë ambiciet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të mos jeni në gjendje t’i fshehni ndjenjat tuaja në këtë moment. Dikush ndoshta mund të zbulojë ende ndjenjat tuaja të vërteta edhe nëse përpiqeni t’i mashtroni, kështu që është më mirë të jeni të sinqertë – ose të mos thoni asgjë nëse nuk keni asgjë të mirë për të thënë. Ka të ngjarë të mos ia vlejë rreziku për të gënjyer në të vërtetë, kështu që përpiquni t’i shmangni pyetjeve shumë të ndjeshme sa më shumë që keni mundësi. Marrja e një qasjeje të matur dhe të arsyeshme ndaj çdo pyetjeje që ju bëhet do të ishte qasja më e mirë.

Burimi: Tarot