Horoskopi ditor – 16 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Gjetja e një rrugëdaljeje për ndjenjat tuaja intensive është më e rëndësishme se zakonisht. Kur Dielli optimist dhe Saturni produktiv bashkohen në sektorin tuaj shoqëror, miqtë tuaj mund t’ju këshillojnë për një rrugë përpara. Edhe nëse nuk jeni në një humor të orientuar drejt qëllimit, ka të ngjarë të zbuloni se pak drejtim ju ndihmon t’i bëni emocionet tuaja më pak dërrmuese. Disa pjesë të rëndësishme të asaj që po përtypni ndoshta do të humbasin në përkthim dhe kjo mund të jetë zhgënjyese. Megjithatë, është më mirë të filloni diku!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni sikur duhet t’i paraqisni botës një imazh të ashpër në këtë moment. Mund të ketë një avantazh për të dhënë përshtypjen e respektimit të rreptë të rregullave. Megjithatë, në mënyrë private, ka të ngjarë të jeni të vetëdijshëm se jeta ndonjëherë është më e ndërlikuar se kaq! Tensioni i balancimit të dhembshurisë për situatën e vështirë të dikujt tjetër ndaj nevojës për të zbatuar udhëzime të qëndrueshme mund të rëndojë mbi ju. Nëse është e nevojshme, mbani mend se drejtësia e administruar në fshehtësi është më mirë se mos drejtësia fare.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Në çdo moment mund të shpërthejë tension në rrjetin tuaj social. Me Diellin e pasionuar dhe Saturnin logjik të bashkuar në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, mund të jeni të bindur se pikëpamjet tuaja politike ose shpirtërore janë të rëndësishme dhe të sakta – dhe mund të kritikoni ashpër çdo mik apo të njohur që nuk i ndan ato. Mbajtja e marrëdhënieve ka të ngjarë të kërkojë t’u jepet njerëzve më shumë hapësirë. Ju lejohet të matni intensitetin e një lidhjeje me dikë që nuk është në përputhje me ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani mund të jetë e nevojshme të merreni seriozisht në lidhje me një çështje burokratike që keni shmangur. Pavarësisht nëse janë taksat apo sigurimet, ndoshta duhet të flisni me dikë që e njeh çështjen më mirë se ju. Ndoshta keni frikë se një individ i tillë do t’ju gjykojë për hapat e gabuar që keni bërë deri në këtë pikë. Mos harroni – ju nuk mund të jeni i vetmi person që jeni përballur ndonjëherë me sfida të ngjashme. Zgjidhja e problemit praktik mund të jetë një detyrë e ndryshme (dhe më pak konfliktuale) sesa shërimi i plagëve emocionale rreth tij.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Etika juaj e punës ka të ngjarë të jetë në konflikt me një dëshirë të kohëve të fundit për aventura. Mund të jetë e lehtë të fajësoni dikë tjetër në jetën tuaj që ju shtyn drejt përgjegjësive me të cilat nuk do të donit të mbërthenit. Ndërsa ata mund të jenë më të zëshëm se ju për rëndësinë e detyrës, pjesa e vështirë ndoshta nuk është t’u thuash jo atyre – është t’u thuash jo pjesës së vetes që pajtohet me ta. Pranimi se po zgjidhni opsionin më pak të keq, mund t’ju ndihmojë të gjeni paqen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja juaj për të përfunduar gjërat ka të ngjarë në një pikë të lartë tani. Pjesa e vështirë mund të jetë negocimi i përgjegjësive që ndani me të tjerët. Ata mund të thonë se do t’ju ndihmojnë dhe më pas do të tërhiqen pikërisht kur të keni nevojë, pasi e kanë rezervuar veten. Në të kundërt, ju jeni në gjendje të vlerësoni me saktësi se çfarë mund të kontribuoni në këtë kohë. Bëni më të mirën për t’u përqendruar në detyrat mbi të cilat keni kontroll të plotë, në mënyrë që të mos keni askënd tjetër që ju pengon.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush i veçantë mund të dëshirojë të kalojë kohë duke u lidhur me ju sot, por ju mund të hezitoni të braktisni përgjegjësitë tuaja për aq kohë sa për ta realizuar. A jeni vërtet aq i zënë sa pretendoni se jeni? Është e mundur që ju tërhiqni këmbët tuaja, sepse ky person duket se ka nevojë. Nëse e merrni pronësinë e ndërveprimit në vend që të ndiqni drejtimin e tyre, mund të jeni në gjendje ta drejtoni atë në një drejtim që do t’ju duket më argëtues. Gjeni skenarin më të mirë dhe kërkoni atë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Aktualisht mund të ndiheni të ngarkuar nga kërkesat e jetës tuaj në shtëpi. Megjithëse ndihma mund të jetë e disponueshme, mënyra se si e kërkoni mund të përcaktojë se çfarë merrni. Ju keni arritur potencialisht një nivel pakënaqësie që shkon përtej provokimit aktual. A kërkon vërtet të bësh dikë tjetër që të tërheqë peshën e tij me punët këtu dhe tani? Dëshira juaj për t’u kuptuar nuk është domosdoshmërisht e gabuar, por jini të sinqertë me veten në lidhje me qëllimin e asaj që po kërkoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hedhja e parave mund të duket si mënyra më e mirë për të dërguar një mesazh sot. Pavarësisht nëse doni të mbani fondet ose të blini dhurata ekstravagante, personi tjetër mund të mos jetë në disponim për të lexuar me kujdes vendimin tuaj – ai thjesht mund ta pranojë atë dhe të vazhdojë! Nëse ka diçka që vërtet dëshironi që ata të dinë, ndoshta duhet të përdorni fjalët tuaja. Edhe nëse kjo ju hap drejt gjykimit të mundshëm, të paktën do të keni një shans për t’u kuptuar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të dëshironi të shiheni si në kontroll dhe të disiplinuar nga ana fiskale për momentin. Megjithatë, familja juaj ndoshta e di saktësisht se si ta lokalizojë vendin tuaj të butë. Të thuash jo në mënyrë refleksive për çdo kërkesë që ata bëjnë për para ose sende të tjera nuk është e vetmja përgjigje e saktë. Të mendosh për pyetjet e tyre dhe t’u kthehesh atyre është një mënyrë më e mirë për të gjetur zgjidhjen më konstruktive. Bëni një përpjekje për të ndarë dëshirat tuaja që duhen dhe vlerësohen nga çdo faktor tjetër i përfshirë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Menaxhimi i imazhit tuaj mund të jetë një prioritet i lartë për ju tani. Megjithatë, është pothuajse e pamundur të fshehësh ndonjë sekret të pakëndshëm përgjithmonë. Kur kontrolloni mënyrën se si del informacioni, të paktën keni një mundësi për ta paraqitur atë në avantazhin tuaj. Zgjedhja për të ndarë njohuritë që keni fituar nga një përvojë e vështirë ka të ngjarë t’u lërë përshtypje të tjerëve – dhe të jetë një lehtësim për ju! Mos harroni se një gabim nuk duhet të jetë një dështim nëse keni mësuar diçka prej tij.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Rrjetet sociale mund t’ju stresojnë. Ju mund të ndiheni sikur keni nevojë të shpenzoni para që nuk i keni në mënyrë që të vazhdoni me atë që po bëjnë bashkëmoshatarët tuaj. Pyesni veten nëse jeni më i ashpër me veten se kushdo tjetër! Ndërsa Dielli i fuqishëm dhe Saturni i zymtë takohen në shtëpinë tuaj të 12-të ruminuese, ju mund të vini re gjithçka që është e gabuar në jetën tuaj – dhe asgjë që është e drejtë. Mos merrni asnjë vendim të qëndrueshëm bazuar në një humor të keq që përfundimisht duhet të kalojë.

Burimi: Tarot