Horoskopi ditor – 16 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Entuziazmi shtesë mund ta bëjë ditën tuaj të shkëlqejë! Mund të ndihet më e lehtë se zakonisht të shijoni gjërat e vogla në jetë ndërsa Venusi udhëton në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë, por kjo energji merr një avantazh shtesë kur planeti i kënaqësisë përplaset me sundimtarin tuaj Mars në shtëpinë tuaj të tretë llafazane. Gjërat mund të lëvizin me një milje në minutë nën një shtrirje të tillë, por kjo definitivisht nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Në vend të kësaj, duhet të ketë një kënaqësi që ju pret në çdo hap.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

T’i mohosh çdo gjë vetes mund të jetë një detyrë e rëndë sot. Ju mund të dëshironi asgjë më shumë se të hiqni këpucët dhe të kërceni në fusha ndërsa Dielli bën turne në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit, por një shesh i vështirë drejt Marsit në sektorin tuaj të sigurisë mund t’ju detyrojë të mbështillni gjërat. Sigurohuni që të mos jeni duke u sjellë me nxitim në kërkimin tuaj për lumturinë. Është mirë t’i kushtosh kujdes erës herë pas here, por mbajtja e tij mund të ketë rezultate të pafat.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju jeni forca lëvizëse e ditës, Binjakët! Është e lehtë të ndihesh mirë me veten ndërsa Venusi udhëton në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, dhe kjo mund t’ju shtyjë edhe më tej kur Afërdita sheshon Marsin në shenjën tuaj. Vazhdoni dhe lërini njerëzit të shohin se sa plane sekrete keni mbajtur, por mbani mend se është ende e mundur që ta teproni. Ju mund të flisni me mburrje për veten ose arritjet tuaja shumë herë para se të gjithë të tjerët të fillojnë të lodhen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Disa devijime mund të bllokojnë përkohësisht rrugën tuaj drejt lumturisë. Ju ndoshta jeni në humor për të dalë dhe për të përshëndetur njerëzit ndërsa Venusi i shoqërueshëm udhëton në shtëpinë tuaj të tretë, por kjo shoqëri merr një kthesë të çuditshme pasi Venusi sheshon Marsin në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm. Diçka për të cilën keni harruar mund të kërkojë vëmendjen tuaj në mënyrë të paqartë, ose ndoshta planet tuaja do të hidhen jashtë rrjedhës nga një mundësi e papritur. Sa më shumë të jeni të hapur për të ndryshuar, aq më i lumtur mund të jeni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Qëllimet tuaja më të mira mund të mbesin në pah nga njerëzit e tjerë në këtë moment. Është më e lehtë se zakonisht të shohësh një shpërblim të shpejtë me Venusin në sektorin e parave, por sado argëtuese të jetë teksa shikoni si rritet llogaria juaj bankare, çdo nxitje profesionale mund të duhet të kalojë në anën e pasme kur Venusi ta shesh Marsin. Marsi në sektorin tuaj të miqësisë mund të sinjalizojë ardhjen e një ftese që nuk mund të refuzohet kur jeni gati të shkoni në punë. Pranojeni – për aq kohë sa puna juaj mund të presë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përshtypjet e mira janë jetike në këtë kohë. Ju jeni mjaft me fat dhe joshës ndërsa Venusi udhëton në shenjën tuaj të përgjegjshme dhe ju jep një apel të pamohueshëm. Një shans për të shkëlqyer në qendër të vëmendjes mund të jetë i juaji, veçanërisht pasi Venusi të lidhet me Marsin në sektorin tuaj të reputacionit. Pavarësisht nëse jeni në orar apo jo, mund të vijë një shans për t’u ekspozuar për t’ju dhënë një shtysë të madhe në shkallët profesionale. Njerëzit me shumë gjasa do t’ju shikojnë, kështu që mos dilni nga shtëpia duke u dukur i shkujdesur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bota po ju ofron diçka të veçantë që ndodh të jetë jashtë rrugës së rrahur për momentin. Jeta mund të duket mjaft ëndërrimtare ndërsa sundimtari juaj Venusi rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj fantastike të 12-të dhe ato ëndrra mund t’ju çojnë në distanca të mëdha ndërsa Venusi sheshon Marsin në sektorin tuaj të zgjerimit. Lëreni mendjen tuaj të endet sa më larg që të jetë e mundur dhe shikoni se çfarë copa kënaqësie mund të zbuloni kur ktheni çdo gur përpara jush. Me siguri do të ketë diçka të veçantë nën njërën prej tyre.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dita e sotme mund të jetë me erë një minutë, pastaj më tepër e nxehtë në minutën tjetër. Ka një ballafaqim në univers pasi Venusi në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet sheshon Marsin në shtëpinë tuaj private të 8-të, duke ju detyruar të vendosni midis vrapimit për të luajtur me të gjithë, ose mbajtjes së gjërave shumë intime dhe të qeta. Nuk ka asnjë arsye që nuk mund t’i bëni të dyja! Nëse e keni të vështirë të vendosni se çfarë është e duhura për ju, përpiquni të bëni plane nga të cilat mund të largoheni lehtësisht pa u ndjerë dikush sikur i keni hequr ato pa lamtumirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund t’ju nxisë tani, pavarësisht nëse keni nevojë apo jo. Afërdita në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të po lidhet në të gjithë qiellin me Marsin në sektorin tuaj të partneritetit, duke nxjerrë njerëz të dobishëm nga puna e drurit. Nëse keni bërë shumë përpjekje kohët e fundit, atëherë më në fund mund të shihni se shpërblimet tuaja fillojnë të vijnë. Plus, nëse jeni ende duke kërkuar një mundësi për të provuar veten, një person i rëndësishëm mund t’jua ofrojë atë. Mos harroni të thoni faleminderit!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është e lehtë të tërhiqesh nën yjet aktuale. Bota po ju bën me shenjë që të vini dhe ta eksploroni atë ndërsa Venusi fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, por ju mund të detyroheni të ktheheni në tokë kur perëndesha e dashurisë të përballet me Marsin në sektorin tuaj të përditshëm të punës. Përpiquni të kujdeseni për çdo detyrë përpara se të niseni në aventurën tuaj të ardhshme, sepse mund të harroni lehtësisht diçka të rëndësishme ndërsa shkoni në perëndim të diellit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kënaqësitë tuaja mund të vijnë shpejt dhe lirshëm sot. Ka një shkëndijë të madhe midis Venusit dhe Marsit, me Venusin në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha dhe Marsin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Së bashku, të dashuruarit kozmikë duan që ju të kënaqeni sa më shumë që të jetë e mundur – ndoshta paksa shumë! Paralajmërimi më i madh është të mos e lini veten të tërhiqet nga asgjë, sepse ka një vijë në rërë kur bëhet fjalë për argëtim dhe do të ishte e mençur të mos e kaloni atë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një çështje familjare mund të duhet të ketë përparësi ndaj diçkaje më emocionuese. Jeni gati të kënaqeni me njerëzit tuaj të preferuar ndërsa Venusi kalon nëpër arenën tuaj të partneritetit, duke ju ofruar shumë momente pozitive, por kur ajo sheshon Marsin në sektorin tuaj të shtëpisë, disa fishekzjarre mund të shpërthejnë nën çatinë tuaj. Një i afërm ose një shok dhome mund të krijojë disa probleme kur ju preferoni të ktheni mbrapsht. Një person tjetër i dashur mund të ketë këshilla të mira se si ta trajtojë këtë, ndaj mos kini frikë të kërkoni ndihmë.

Burimi: Tarot