Horoskopi ditor – 17 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një qasje e papritur mund të hapë rrugën drejt suksesit aktual. Mërkuri po fluturon nëpër sektorin tuaj të karrierës, duke pastruar çdo baltë rreth qëllimeve tuaja – përveç kësaj, ai bashkohet me Uranin rebel në sektorin tuaj të të ardhurave për t’ju kujtuar se metoda e provuar dhe e vërtetë nuk është gjithmonë ajo më efektive. Jini të gatshëm të dilni nga kutia në mënyrën se si e bëni punën tuaj, sepse një mashtrim i vogël mund t’ju sjellë rezultate të denja për t’u njohur, ndoshta me shpërblime financiare krahas tyre.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni të tërhequr për t’u bërë një version i ri dhe i përmirësuar i vetes tuaj tani. Ekziston një tribunë e bukur midis Mërkurit në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të dhe Uranit që bën ndryshime në shenjën tuaj. Mërkuri po ju ndihmon të shikoni përtej kufijve dhe kufijve tuaj të zakonshëm, ndërsa Urani po ju tregon se ndryshimi mund të jetë vërtet një gjë e mirë. Vendosni një pikë për të eksploruar mënyra të reja për të qenë dhe për të marrë frymëzim nga njerëz të ndryshëm nga ju. Shpirti juaj i vërtetë mund të lulëzojë nën këto ndikime unike.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mesazhet e papritura mund të hapin rrugën e tyre drejt pragut tuaj në të ardhmen e afërt. Sundimtari juaj Mërkuri po rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 8-të transformuese, duke ju ndihmuar të lexoni midis rreshtave – veçanërisht kur ai koordinohet me Uranin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm. Këta dy planetë po ndezin shkëndija ku nuk mund t’i shihni plotësisht, por mund t’i ndjeni absolutisht. Lëreni veten të ëndërrojë me sy të hapur dhe shikoni se ku ju çojnë mendimet tuaja! Ju kurrë nuk e dini se kur mendja juaj endacake do të kthehet me thesarin e varrosur në tërheqje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit mund të ndryshojnë vende në jetën tuaj për momentin. Mërkuri në sektorin tuaj të marrëdhënieve po krijon një urë të fuqishme drejt Uranit në sektorin tuaj të grupit, kështu që dikush që ka orbitur në skajin e rrethit tuaj mund të bëhet papritmas shumë më i rëndësishëm. Ky person mund të ketë potencial romantik, por mund të jetë gjithashtu një partner i mrekullueshëm biznesi. Nga ana tjetër, kjo mund të sjellë gjithashtu një kontratë në mënyrën tuaj që është shumë në avantazhin tuaj. Duhet të ia vlen të nënshkruhet!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Universi po ju ofron një shans për t’u fokusuar në blloqet e ndërtimit të ambicieve tuaja. Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore po bën një triko të dobishme me Uranin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Objektivave Profesionale, gjë që mund të zbulojë një mënyrë më të zgjuar të punës që ju shtyn drejt vijës së finishit shumë më shpejt se më parë. Po kështu, një VIP mund t’ju ofrojë mundësinë për të ndryshuar orarin ose përgjegjësitë tuaja për diçka shumë më të mirë. Ju duhet të jeni të kënaqur me rezultatet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Nuk ka kufi për të shijuar veten! Sundimtari juaj Mërkuri po kërcen përmes Bricjapit dhe shtëpisë tuaj të 5-të pasionante, duke i lënë të gjitha kohët e mira të kalojnë dhe kjo energji përforcohet ndërsa Mërkuri sinkronizohet me Uranin në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske. Një mundësi argëtuese mund të vijë nga larg dhe fare e paqartë, ose ndoshta dikush me një sfond shumë të ndryshëm do të shfaqet në jetën tuaj. Sa më e pazakontë të jetë përvoja, aq më shumë ndoshta do t’ju pëlqejë. Mundohuni të jeni të hapur ndaj ndryshimeve të mundshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka një rresht të argjendtë për ditën që do të ishit i mençur të përfitonit. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, duke gjeneruar energji të reja kudo që të bëni shtëpinë tuaj. Plus, ai gjithashtu simpatizon Uranin në shtëpinë tuaj ezoterike të 8-të. Kjo mund të nënkuptojë që një i afërm ose shoku i dhomës që vjen në shpëtim papritur. Shtëpia e 8-të merret me para të mëdha, kështu që një fitim i papritur ose hua mund të vijë kur ju nevojitet më shumë, veçanërisht nëse keni planifikuar të bëni ndonjë ndryshim në shtëpinë tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bisedat e papritura janë në tryezë. Mërkuri në sektorin tuaj të komunikimit po sinkronizohet me Uranin në sektorin tuaj të partneritetit, kështu që ka shumë mundësi që dikush i rëndësishëm t’ju tregojë diçka që ju befason. Kjo nuk do të thotë se është një surprizë e keqe! Këndi midis planetëve është pozitiv, por Urani pëlqen të tronditë, kështu që mënyra më e mirë për t’i trajtuar gjërat është të mbash një mendje të hapur. Nëse dikush ju fton të rrini, mos ngurroni të thoni po.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Financat tuaja janë jetike në këtë moment. Universi është kurioz për buxhetin tuaj me Merkurin që po bën turne në sektorin tuaj të të ardhurave dhe ju mund ta përktheni ndikimin e tij në diçka tepër të dobishme, ndërsa planeti lajmëtar trillon Uranin në sektorin tuaj të punës të përditshme. Mundësia për t’u dukur në zyrë mund të vijë papritmas – ndoshta si një punë e minutës së fundit për të cilën mund të kujdeseni vetëm ju ose një klient që kërkon ndihmën tuaj specifike. Sido që të jetë, rezultatet duhet patjetër të jenë në favorin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kufijtë tuaj të zakonshëm nuk mund t’ju mbajnë prapa sot, Bricjap. Ju e keni vendosur kapakun tuaj të të menduarit me Mërkurin e zgjuar të vendosur në shenjën tuaj, por kur ai mbështet Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, mund të ndiheni të thirrur të shkëputeni nga çdo zakon kufizues. Është koha të provoni të jeni një version i ri dhe i përmirësuar i vetes. Pavarësisht nëse tashmë po luanit me idenë e lëkundjes së gjërave, ju keni frymëzim kozmik për t’i dhënë një vorbull këtij transformimi. Ju mund të doni ju të ri!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të duket mjaft e pazakontë tani. Ju mund të ndiheni të larguar nga bota ndërsa Mërkuri viziton sektorin tuaj të nënndërgjegjeshëm të përgjumur, por tribuna e tij e dobishme drejt Uranit në shtëpinë tuaj të 4-të themelore mund t’ju ndihmojë të gjeni disa ide të shkëlqyera, ndërsa pushoni në heshtje rreth vendit tuaj. Thjesht qëndrimi në divan dhe lënia e mendjes suaj të endet duhet të rezultojë në disa mundësi emocionuese që do të vijnë drejt jush, kështu që mos u shqetësoni për aktivitetin e jashtëm. Gjërat më të rëndësishme po ndodhin nga brenda sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Qiejt miqësorë po ju thërrasin të dilni dhe të shihni se çfarë po bëjnë të gjithë. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore po gumëzhin në harmoni me Uranin në sektorin e komunitetit tuaj lokal dhe së bashku ata do të ngjallin shumë eksitim. Të paktën mendoni të telefononi disa miq dhe të shkoni në qytet, mundësisht të provoni diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë. Edhe nëse mendoni se e njihni lagjen tuaj si në fund të dorës, mund të zbuloni disa gurë të çmuar të fshehur që do t’i pëlqeni absolutisht.

Burimi: Tarot