Horoskopi ditor – 17 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndjekja e zemrës suaj mund t’ju udhëheqë gjatë gjithë ditës. Ju mund të ndiheni sikur një dorë e padukshme po ju drejton dhe intuita juaj mund të jetë duke bërtitur udhëzime që nuk kanë plotësisht kuptim për ju. Edhe pse mund ta keni hartuar tashmë ditën tuaj, intuita juaj mund të këmbëngulë që të braktisni listën tuaj të detyrave. Spontaniteti mund të jetë shpërblyes nëse i lejoni vetes t’u besoni ndjenjave që lindin brenda jush, ndaj mos jini shumë të ngurtë me veprimet tuaja. Kur ju troket mundësia, hapeni derën!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përpjekja për të shkuar vetëm mund të jetë e vështirë aktualisht. Pavarësisht nëse dëshironi apo jo të jeni një lojtar ekipi, ka të ngjarë të vini re mungesë progresi në projektet ku jeni duke fluturuar vetëm. Përndryshe, puna me të tjerët mund të ecë më shpejt se zakonisht, ose mund të ketë burime në të cilat do të keni akses nëpërmjet njerëzve të tjerë që nuk do t’i kishit vetëm. Bëhuni pjesë e komunitetit që ju rrethon dhe jini të hapur për ndihmën që ata mund t’ju japin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenja juaj e sigurisë mund të forcohet sot. Financat tuaja mund të përmirësohen me një bonus nga një burim që nuk e kishit planifikuar, një dhuratë nga dikush që nuk e prisnit ose një rritje të besimit personal në atë që jeni. Nga cilido kanal buron bekimi juaj, krijoni hapësirë në jetën tuaj për ta pranuar atë. Asnjë situatë nuk është e përhershme! Përpiquni të lironi gjithçka që nuk dëshironi më në jetën tuaj, në mënyrë që ajo që dëshironi me të vërtetë të mund të zërë vendin e saj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Në këtë kohë ju shkëlqen drita e vëmendjes kozmike. Ju mund të keni qenë duke u përpjekur t’i bëni njerëzit të vënë re diçka që dëshironi të ndani me botën dhe një mundësi mund t’ju shfaqet kur nuk e prisnit. Mund të shqetësoheni papritmas se nuk jeni gati, por ka të ngjarë të jeni më të përgatitur nga sa mendoni. Dëgjoni shpirtin tuaj dhe shprehuni lirshëm. Kur të gjithë sytë janë mbi ju, mos u përmbani – tregojuni atyre se çfarë keni për të ofruar!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Universi ka një thesar të fshehur që tani mund ta gjeni! Ky thesar mund të jetë dhurata aktuale materiale ose perla metaforike të urtësisë që mund të informojnë këndvështrimin tuaj dhe t’ju udhëheqin në rrugën tuaj të jetës. Vëruani veshin të dashurve tuaj më të vjetër dhe atyre miqve që kanë qenë atje për një kohë të gjatë. Njerëzit që janë të sprovuar dhe të vërtetë ka të ngjarë të jenë ata që do t’ju ndihmojnë më shumë sot, kështu që dëgjojini ata.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lidhja ideale mund të jetë gati të formohet për ju. Kjo mund të jetë një marrëdhënie e sapogjetur familjare, platonike ose romantike – pavarësisht se çfarë lloj partneriteti është, ka të ngjarë të lidheni në mënyra që nuk i prisnit. Mund të ndahen përvoja shumë specifike nga e kaluara juaj, ose mund të punoni drejt një qëllimi të përbashkët që të dy nuk e ndani me shumë njerëz të tjerë. Jini të hapur për të krijuar lidhje të reja, ose mund të humbisni krijimin e një lidhjeje të qëndrueshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna e palodhur do të vihet në pah sot. Ju mund të keni punuar larg në hije, ose emri juaj mund të mos ketë qenë fillimisht në një projekt, por universi dëshiron të përhapë fjalën për ndikimin tuaj të vërtetë. Nëse të tjerët grumbullojnë lëvdata mbi ju, do të jetë shumë e lehtë të lini egon tuaj të fryhet – kështu që bëni çmos që të qëndroni të përulur! Mbajtja e një koke të nivelit do t’i inkurajojë të tjerët të punojnë përsëri me ju ose edhe t’ju ndihmojë të përparoni në karrierën tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një kalim kohe i re mund të rezonojë menjëherë me ju. Ju mund të ndiheni sikur diçka mungon në jetën tuaj kur bëhet fjalë për aktivitetet që ju pëlqejnë, filmat që ju pëlqejnë ose lojërat që luani. Ndoshta nuk keni ndjerë një shkëndijë të këndshme për një kohë, por kjo ka të ngjarë të ndryshojë. Jini të hapur ndaj çdo eksperience unike dhe hobi të freskët që ju tërheq vëmendjen. Shanset janë të larta që të ndjeni një lidhje të menjëhershme krijuese që është edhe frymëzuese dhe argëtuese.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Familja mund të luajë një rol të madh sot në jetën tuaj. Kjo mund të mos jetë familja juaj biologjike, por më tepër sistemi mbështetës të cilit i drejtoheni kur keni nevojë për një shpatull për të qarë. Mendoni për njerëzit me të cilët keni lidhje të thella emocionale, të cilët ndihen si në shtëpinë tuaj kur flisni me ta. Pavarësisht nëse është një darkë e kaluar duke kujtuar dhe duke qeshur ose një festë ku ju dhe të dashurit tuaj luani lojëra së bashku, lidheni me familjen tuaj për të përfituar sa më shumë nga e sotmja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të njiheni më mirë me dikë për momentin. Dikush me të cilin potencialisht jeni përpjekur të afroheni mund të jetë i disponueshëm për të kaluar kohë duke biseduar me ju dhe tani nuk është koha për t’iu shmangur komunikimit. Biseda mund të variojë nga sekretet tuaja të thella deri te gjërat e thjeshta që ju bëjnë të qeshni, njerëzit që doni te njerëzit për të cilët nuk ju intereson dhe gjithçka në mes. Ju mund të keni një person tjetër për ta thirrur shokun tuaj para se të mbarojë dita!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një shpërblim mund t’ju shfaqet – por vetëm pas një pune të vështirë. Nëse jeni duke u përgatitur për diçka për një kohë të gjatë, pavarësisht nëse e dinit apo jo se do të kishte një shpërblim për përpjekjet tuaja, mund të jetë befasuese që më në fund ta merrni atë. Nga ana tjetër, mund të filloni një projekt krejtësisht të ri të denjë. Kjo mund t’ju frymëzojë pasi jeni bllokuar në ndonjë situatë të pafat. Ndjeni dritën e ëndrrave tuaja që shkëlqejnë brenda jush dhe më pas ndiqni atë shkëndijë pa frikë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një person i rëndësishëm ka të ngjarë t’ju kushtojë vëmendje tani. Ju mund të dëshironi të bëni disa përpjekje shtesë kur visheni sot, pasi mundësitë mund të shfaqen bazuar në përshtypjen që po jepni. Sjellja juaj, pamja juaj dhe biseda juaj mund të ndikojnë në mënyrën se si të tjerët ju perceptojnë, kështu që imagjinoni mënyrën se si do të vepronit nëse do të jetonit në potencialin tuaj më të lartë dhe përpiquni ta jepni atë energji. Të qenit vetvetja juaj më e mirë mund të lartësojë vërtet jetën tuaj aktuale.

Burimi: Tarot