Horoskopi ditor – 17 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fjalët tuaja ka të ngjarë të fluturojnë shpejt dhe të lirshme sot, pavarësisht nëse dëshironi apo jo. Mërkuuri Mesazher në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm është në kuadrat me Marsin në sektorin tuaj të komunikimit, kështu që do ta keni të lehtë të thoni gjëra që nuk i keni me të vërtetë qëllim. Është e vështirë t’i marrësh parasysh fjalët e tua para se të largohen nga goja. Jini tepër të zellshëm në lidhje me këtë detyrë në ndërveprimet tuaja – përndryshe, mund të përfundoni duke pasur shumë keqardhje deri në fund të ditës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të dëshironi të shkoni të argëtoheni, por nuk do të jetë domosdoshmërisht e lehtë. Ju jeni në një kornizë mendore shoqërore ndërsa Mërkuri fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, por kjo energji tronditet kur komunikuesi kozmik sheshon Marsin në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht. Të gjithë të tjerët nuk bëjnë atë që duan, por duket se do t’ju duhet të përveshni mëngët dhe të filloni punën. Nëse ndiheni pak ziliqar, prisni kënaqësinë që do të ndjeni më pas.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të shtysh shumë fort do të ketë një ndikim negativ sot. Jeni më shumë se gati për të ngjitur shkallët, ndërsa sundimtari juaj vendas Mërkuri viziton Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, por një shesh drejt Marsit në shenjën tuaj do t’ju bëjë të ecni përpara me një forcë të tillë që të largojë njerëzit e tjerë. Është mirë të jesh ambicioz dhe të dish se çfarë dëshiron, por mbani mend: ndonjëherë është më mirë ta mbani zjarrin tuaj të brendshëm për vete, përveç nëse dëshironi që njerëzit të frikësohen nga ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Idetë tuaja do të jenë më të mëdha se jeta sot, por heqja e tyre nga toka është një histori tjetër. Ju po mendoni shumë thellë për mundësitë ndërsa Mërkuri bën vizitën e tij vjetore në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të lartë, por mund të ndiheni çuditërisht të kufizuar pasi ky planet i shpejtë bën një shesh të përafërt me Marsin. Ndoshta disa ndjenja të vjetra pasigurie do t’ju kërcënojnë t’ju ngadalësojnë, ose ndoshta do të ndiheni sikur nuk jeni të pajisur siç duhet për një shfrytëzim të ri. Mbajini kuajt tuaj – aventurat mund të presin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sot mund të ndiheni sikur po jetoni në një roman misterioz, ndërsa të gjithë të tjerët janë në një komedi të krisur. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 8-të po ju jep një perspektivë mjaft serioze, e cila është e mirë për t’u marrë me punë dhe për të bërë ndryshime të mëdha, por është gjithashtu sfidues i planetit të veprimit Mars në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, kështu që miqtë tuaj mund të duan që ju të dilni dhe të luani. Ju mund ta gjeni këtë budallallëk ose të tepërt, por pak argëtim nuk do të dëmtojë. Kthehuni dhe kënaquni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund të thotë diçka ose të bëjë diçka që të pengon punën sot, Virgjëresha. Njerëzit po marrin një rëndësi shtesë ndërsa sundimtari juaj vendas Mërkuri lëviz në sektorin tuaj të marrëdhënieve, por një shesh i vështirë drejt Marsit në shtëpinë tuaj të 10-të të fokusuar në karrierë mund të bëjë që dikush të ankohet se nuk jeni të fokusuar mjaftueshëm tek ata. Nëse e keni kushtuar gjithë vëmendjen tuaj në punën tuaj, atëherë ndoshta ata kanë të drejtë, por nëse tregohen egoistë ose budallenj, merreni fjalët e tyre me pak kripë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju jeni të përqendruar këtu dhe tani derisa diçka jashtë botës të tërheqë fokusin. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 6-të të tokëzuar, duke ju ndihmuar të përballoni të gjitha detyrat e vogla para jush, por një rreshtim i djegshëm me Marsin në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të do të përpiqet t’ju tërheqë larg me perspektiva më emocionuese. Është një gjë nëse këto hipoteza të largëta ia vlejnë në të vërtetë kohën tuaj, por mos shkoni pas një mirazhi që do të zbehet shpejt ndërsa përgjegjësitë tuaja aktuale mbeten pa kryer.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vetë-shprehja mund të duket si një temë e pabesueshme serioze sot. Jeni gati të vendosni veten atje ku njerëzit mund t’ju shohin ndërsa Mërkuri udhëton në shtëpinë tuaj të 5-të që e do famën, por një shesh i pakëndshëm drejt Marsit në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë mund t’ju bëjë paksa shumë të fortë në dëshirën tuaj për njohje. Mos u mundoni të forconi askënd për t’ju mbështetur, sepse kjo sigurisht nuk do të lërë askënd të impresionuar. Në vend të kësaj, përqendrohuni të bëni gjërat tuaja – rezultatet do të flasin vetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vetëm për shkak se ju dëshironi të mbani diçka për veten tuaj nuk do të thotë që njerëzit e tjerë do t’ju lejojnë. Jeni thellë në ndjenjat tuaja ndërsa Mërkuri viziton shtëpinë tuaj emocionale të 4-të, por një kënd i ashpër ndaj Marsit në sektorin tuaj të marrëdhënieve mund të rezultojë që dikush të hutojë në çështjet tuaja personale ose të shtypë butonat tuaj, edhe nëse nuk e ka ndërmend. Mundohuni të jeni të qartë për kufijtë tuaj dhe jepini vetes hir nëse keni një reagim tepër emocional kur thjesht po përpiqeni të jeni të sinqertë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bërja e gjërave mund të duket si të shkulni dhëmbët sot. Ekziston një shesh i fuqishëm, por i padobishëm midis Mërkurit në shtëpinë tuaj të 3-të të ngarkuar dhe Marsit në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, gjë që mund të rezultojë që të largoheni nga një gjë në tjetrën. Ndërsa jeni të zënë, mund të duket se po arrini shumë, por kur bëni një hap prapa, mund të kuptoni se nuk keni bërë aq shumë sa keni menduar. Shmangni shpërqendrimet dhe trajtoni një gjë në një kohë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund ta gjeni veten duke u përpjekur të blini lumturinë. Me Mërkurin në sektorin tuaj të të ardhurave, ju jeni më të përqendruar në financat tuaja dhe çfarë mund t’ju japin ato, por një shesh në Mars në sektorin tuaj të kënaqësisë mund t’ju bëjë të përzieni mesazhet. Po, një kënaqësi aty-këtu mund të rezultojë në një zgjedhje të vogël të këndshme, por mos e ngatërroni me diçka të qëndrueshme. Nëse vërtet dëshironi të gjeni përmbushje, ajo nuk do të vijë në një çantë blerjeje, ndaj përpiquni të zgjeroni rrezen tuaj të kërkimit.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju keni një kontakt shtesë zjarri sot, Peshqit, por do t’ju duhet të kujdeseni se si e përdorni atë. Jeni të prirur të thoni mendimin tuaj ndërsa lajmëtari Mërkuri viziton shenjën tuaj, por komunikuesi kozmik do të përballet edhe me Marsin në sektorin tuaj emocional, kështu që të tjerët mund t’ju shohin mjaft të ashpër kur mendoni se jeni thjesht të qartë. Do të ishte e mençur të shmangni çdo bisedë të madhe për momentin, sepse ato ka të ngjarë t’ju lënë të ndiheni më të papërpunuar nga sa prisnit.

Burimi: Tarot