Horoskopi ditor – 17 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të ndihesh mirë me veten ashtu siç je mund të jetë një sfidë. Ndoshta trupi juaj nuk është ai që dëshironi të jetë në një farë mënyre, dhe ju po konsideroni ndryshime në zakonet tuaja në një përpjekje për ta rregulluar atë. Ndërsa Merkuri i zhytur në mendime hyn në shtëpinë tuaj të 9-të letrare, është një kohë e mirë për të lexuar një libër në lidhje me rutinën tuaj të re ideale. Edhe pse me siguri tashmë jeni në rrugën e duhur, të kuptuarit e filozofisë më të thellë që qëndron pas përditësimit tuaj mund t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë prej tij.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shprehja e vetes mund të ndihet kërcënuese për momentin. Ju mund të shqetësoheni se duke thënë sinqerisht shkrimin tuaj do të bëjë që diçka për të cilën keni turp të dalë në sipërfaqe. A është kjo një gjë kaq e keqe? Ndërsa Merkuri analitik hyn në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, ju keni aftësinë për të gërmuar në një çështje ose temë që përndryshe do të kishit luftuar për ta trajtuar. Ndarja e faktorëve të ndryshëm që përfshihen në situatë mund t’ju japë më shumë hapësirë për të vendosur se cilët prej tyre jeni të kënaqur t’i eksploroni më tej.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një referencë për prejardhjen ose edukimin tuaj mund t’ju ofendojë shumë shpejt. Ky nuk duhet të jetë domosdoshmërisht fundi i marrëdhënies suaj me personin që e ka sjellë atë! Ndërsa artikulimi i Mërkurit kalon në shtëpinë tuaj të 7-të, duhet t’ia vlejë mundimi t’u tregoni atyre se si e morët komentin e tyre, në vend që të zieni vetëm për ankesën tuaj. Ju mund të jeni në gjendje t’i flisni gjërat dhe të përfundoni me një lidhje më të thellë. Jepuni atyre një shans për t’i bërë gjërat në rregull.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna vetëm është ndoshta përdorimi më i mirë i kohës suaj sot. Ndërsa Mërkuri i motivuar marshon në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, ju jeni plotësisht të pajisur për të fuqizuar përmes listës suaj të detyrave. Megjithatë, ju mund të jeni pak i ndjeshëm në lidhje me qëndrimin ndaj përgjegjësisë që keni mësuar duke u rritur. Të përplasesh me dikë tjetër që nuk i përmbush standardet e tua të larta mund të jetë jashtëzakonisht e lehtë, veçanërisht nëse nuk je plotësisht i sigurt në performancën tënde. Megjithatë, kjo është çështja juaj personale, ndaj përpiquni t’i lini të tjerët jashtë saj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Argëtimi mund të jetë paksa i ndërlikuar për momentin. Me Merkurin e orientuar nga detajet që lëviz në shtëpinë tuaj të 5-të të lojës, mund të jetë e nevojshme të përcaktoni në mënyrë specifike se çfarë ju sjell kënaqësi – edhe nëse jeni në siklet sepse mendoni se shijet tuaja duhet të jenë më të larta se sa janë në të vërtetë. Të kesh vetëvlerësim për të përqafuar dëshirat e tua të vërteta, në fakt mund t’ju bëjë mjaft karizmatikë për të fituar mbi çdo urrejtës. Plus, pavarësisht nëse ndodh apo jo, ndoshta nuk do ta vini re ndërsa po kaloni mirë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Nuk ka nevojë të kesh turp që dëshiron të ndihesh mirë! Përpjekjet tuaja për të kaluar një kohë të mirë mund të jenë gjysmë zemre nëse besoni se dëshirat tuaja janë të gabuara në një farë mënyre. Tani që Merkuri kureshtar po ndriçon Shtëpinë tuaj të 4-të të Rrënjëve, mund të jetë e nevojshme të rishikoni mesazhet që keni marrë gjatë edukimit tuaj dhe të identifikoni se cilat prej tyre nuk janë të dobishme. Pavarësisht nëse frenimet tuaja rrjedhin nga shqetësimet fizike apo frika nga shpërdorimi, shikoni nga afër nëse frenimi i vetes në të vërtetë i bën gjërat më mirë për këdo.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të dyshoni se një bashkëmoshatar po ju fsheh diçka sot. Kjo atmosferë e fshehtësisë mund të krijojë patjetër një atmosferë të sikletshme dhe të pakëndshme. Ndërsa ju nuk mund të kontrolloni atë që personi tjetër zgjedh të ndajë, ju mund të bëni çmos për ta bërë veten një person të sigurt për të folur. Ndërsa Mërkuri i zhytur në mendime zgjon Shtëpinë tuaj të Tretë të Bisedave, është një kohë e mirë për të rishikuar se si reagoni ndaj diçkaje që nuk dëshironi të dëgjoni. Pranoni se duhet guxim për të zhgënjyer njerëzit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hapja me miqtë për një simptomë fizike që keni përjetuar kohët e fundit mund t’ia vlejë mundimin. Ata mund të kenë disa ide vërtet të dobishme për atë që do t’ju bënte të ndiheni më mirë. Megjithatë, jo të gjitha këshillat me burime të shumta janë njësoj të vlefshme. Ndërsa Merkuri dallues hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Vetëvlerësimit, ju do të duhet të jeni gjyqtari përfundimtar se cilat sugjerime janë të duhura për ju. Mos pranoni të ndiqni një plan që e dini se nuk do të jetë i përshtatshëm vetëm për të qetësuar egon e dikujt tjetër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të ndash anën tënde të një historie aktuale është një përpjekje e denjë. Me Merkurin verbal që hyn në shenjën tuaj, ju jeni gati të shpjegoni veten me lehtësi. E vetmja gjë që mund të pengojë vetë-shprehjen tuaj në këtë pikë është frika juaj për të mërzitur një figurë autoriteti që ka një reputacion për komente prerëse. Pyesni veten nëse po i lexoni sinjalet ose rregullat që ata po nxjerrin si më kufizuese se sa janë në realitet. Përgjigjuni kufijve aktualë, jo atyre në kokën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ëndrrat tani mund t’ju tregojnë informacione të rëndësishme. Sapo Mërkuri elokuent hyn në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm, angazhimi me imazhet e mendjes suaj mund t’ju ndihmojë të shprehni ndjenjat e paqarta me fjalë. Nëse kohët e fundit keni qenë duke luftuar për të kuptuar disa aspekte të familjes ose prejardhjes suaj, bëni një përpjekje për të çliruar pritshmërinë tuaj se gjithçka duhet të ketë kuptim. Mos i shtyni faktet që t’i përshtaten logjikës suaj – përpiquni t’i lini gjërat të shpalosen vetë dhe bashkojini pjesët së bashku pas kësaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta juaj sociale mund të nxehet! Me Merkurin llafazan që gjallëron Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit, mund të dëgjoni nga miqtë dhe të njohurit me të cilët nuk keni qenë në kontakt për një kohë. Fatkeqësisht, në vapën e një bisede emocionuese, kurioziteti i pafajshëm i dikujt tjetër mund të endet drejt një teme për të cilën jeni të ndjeshëm. Edhe pse nuk keni pse të ndani asgjë që nuk dëshironi, gjithashtu nuk keni pse të fajësoni personin tjetër që pyeti. Bëni një përpjekje për të shmangur pyetjet e padëshiruara me dashamirësi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çështjet financiare mund të rëndojnë në një marrëdhënie tuajën e ngushtë. Ndërsa Mërkuri reflektues hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Autoritetit, mund t’ju duhet gjithashtu të merrni parasysh rolin që luajnë lufta për pushtet në këtë konflikt ndërpersonal. Nëse do të ndiheshit sikur po merreni seriozisht jashtë çështjeve financiare, a do të ishit të interesuar të hidhnit peshën tuaj me paratë tuaja? Përqendrohuni në zgjidhjen e problemeve reale mes juve dhe detajet praktike duhet të bien në vend.

Burimi: Tarot