Horoskopi ditor – 17 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjegjësitë tuaja të përditshme mund të jenë sfiduese sot. Ju mund të keni bërë shumë përpjekje në prapaskenë në të kaluarën pa shumë njohje. Ju gjithashtu mund të punoni për më shumë se zakonisht në punën tuaj. Nëse ndiheni sikur po punoni shumë për shpërblimin tuaj, thjesht mbajini sytë nga çmimi. Ndërsa detyrat tuaja mund të mos përfshihen në përshkrimin tuaj të punës, ka të ngjarë të zbuloni se ia vlen të ndihmoni një koleg ose bashkëpunëtor sot. Mund të pushoni më vonë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çorganizimi është një rrezik real sot – për fat, miqtë tuaj të vërtetë ende kujdesen për ju, edhe kur keni vështirësi të mbani mend ngjarje të veçanta ose të përqendroheni në detyra të rëndësishme. Ndoshta do të ishte një ide e mirë të kontrolloni dhe rishikoni kalendarin tuaj, por nëse përpjekjet tuaja më të mira nuk përfundojnë në shenjë, miqtë tuaj ka të ngjarë të kuptojnë dhe t’ju falin. Në fund të fundit, të gjithë bëjnë gabime. Mos harroni mirësinë e tyre ndaj jush herën tjetër që ata të ngatërrojnë diçka të ngjashme!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndërgjegjësimi është çelësi tani! Mund të ndiheni të kulluar ose të nervozuar, me mendjen tuaj që lëviz nga tema në teme, duke ofruar shumë mundësi për të izoluar dhe humbur diçka që duhet të dëgjoni. Mbajtja e shënimeve ose kërkimi i një emaili në vend të një telefonate mund të ndihmojë, pasi mund të mos jeni aq të mprehtë në detaje kur po përpiqeni të kujtoni atë që u tha më vonë. Ju mund të ndiheni të frustruar dhe prapa sot, por sapo mjegulla të ngrihet, duhet të ktheheni në veten tuaj të vjetër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Besnikëria mund të ngatërrohet me qëndrimin në të kaluarën sot. Ju mund të dëshironi të jeni aty për një anëtar të familjes ose një mik të ngushtë, por ata po e bëjnë të vështirë duke vepruar në mënyra që nuk i keni parë kurrë më parë. Ajo që është e rëndësishme është të jesh i hapur për t’i dëgjuar dhe për të mësuar për personin që ata po bëhen! Ju ndoshta nuk jeni saktësisht i njëjti person që ishit atëherë, kështu që edhe ata thjesht kanë ndryshuar. Tani mund të mësoni se kush janë bërë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të flasësh apo të mos flasësh? Ju mund të jeni duke luftuar me ndarjen e emocioneve tuaja, ndërsa përpiqeni të vendosni nëse do të ndani apo jo diçka që mund të ndryshojë mënyrën se si njerëzit mendojnë për ju. Ka kuptim që ju jeni të vetëdijshëm për imazhin tuaj, por është gjithashtu e kuptueshme që dëshironi të jeni autentik në të njëjtën kohë. Marrja e një vendimi si ky nuk ka përgjigje të drejtë apo të gabuar për të, por sigurohuni që ju të vendosni – mos lejoni që frika të vendosë për ju!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një slitë emocionale mund të krijojë kërdi për ju tani. Besimet dhe frika e çrregullt mund të shfaqen nga askund, duke krijuar shqetësime shpërqendruese për të ardhmen dhe duke humbur kohën tuaj në të tashmen. Njerëzit mund të debatojnë me ju për hir të debatit dhe mund të ketë vonesa ose pengesa për ata që janë duke udhëtuar sot. Të qenit kreativ në të menduarit tuaj dhe të pranoni një ndihmë të vogël nga njerëzit e tjerë në jetën tuaj duhet t’ju bëjë t’i kaloni me shpejtësi ato pengesa në asnjë kohë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush me të cilin keni një histori të gjatë mund t’ju befasojë sot. Ju mund të mos prisni që ata të shfaqen në jetën tuaj, ose mund të mos prisni të dëgjoni fjalët e tyre për ju, por ata ndoshta po përpiqen të kalojnë kudo që ishin më parë. Falja mund të jetë një shërues për të gjithë ne – por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i lini ata të kthehen në jetën tuaj. Kufijtë tuaj përcaktohen nga ju! Tregojuni atyre preferencat tuaja përmes veprimeve tuaja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të mësoni diçka tronditëse për mikun tuaj më të mirë ose një person tjetër të dashur. Mund të duhet pak kohë për ta përpunuar këtë, veçanërisht nëse nuk do ta kishit marrë kurrë me mend se si ndiheshin nëse nuk do t’ju kishin thënë sot. Fatmirësisht, nuk ka gjasa të zgjasë shumë, dhe më pas, mund të argëtoheni me miqtë e vjetër dhe disa njerëz më të rinj në jetën tuaj. Të ngrini këmbët tuaja dhe të relaksoheni është e lehtë, por nëse jeni të gatshëm të shkoni në një aventurë, ka të ngjarë të gjeni një të tillë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një pushim në monotoninë e përditshme mund të jetë i ethshëm. Një kthesë e papritur në aktivitetet tuaja të rregullta mund t’ju zgjojë menjëherë! Përpjekja për të injoruar çdo problem të papritur nuk do të funksionojë – më mirë është t’i përballoni ato kokë më kokë. Pavarësisht se çfarë ndodh, ka të ngjarë të keni një moment komod me njerëzit që ju duan pas ngutjes së çrregullt të përgjegjësive tuaja. Puna e vështirë tani do t’ju lejojë të shijoni qetësinë më vonë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Flisni për ndjenjat tuaja aktuale mund të mos ketë pritjen që prisnit. Ju mund ta gjeni veten duke i thënë një grupi njerëzish për diçka që ju intereson, vetëm për të gjykuar ose shqyrtuar mendimet tuaja. Edhe pse ata mund të mos e kenë kuptuar se nga vini, kjo nuk do të thotë se ndjenjat tuaja nuk kanë rëndësi! Mundohuni të flisni me dikë që kujdeset për ju dhe mund të lidhet me ndjenjat tuaja. Kjo duhet t’ju lejojë të lini çdo negativitet nga më parë në të kaluarën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mungesa e kontrollit mund t’i nxjerrë jashtë rregullit emocionet tuaja. Ju mund të jeni në një situatë që po ju detyron të rriteni dhe të kuptoni se nuk mund të kontrolloni çdo aspekt të jetës tuaj. Asnjë njeri nuk është me të vërtetë i gjithëfuqishëm, kështu që mbajtja e vetes në këtë standard nuk është e shëndetshme. Për fat të mirë, ju mund të shihni një përmirësim pozitiv në financat tuaja që do t’ju ndihmojë të lehtësoni shqetësimet tuaja për të ardhmen. Mundohuni të mos u jepni kontroll mbi ju ngjarjeve të pakontrollueshme duke u shqetësuar vazhdimisht për to.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të mos i keni të gjitha përgjigjet për momentin! Një besim i fortë i juaji mund të jetë hedhur poshtë kohët e fundit dhe personi që ju tha për këtë po përhapte informacion të rremë – qoftë me vetëdije apo pa vetëdije. Mbajtja pas falsiteteve të vjetra kur e vërteta në të tashmen është bërë plotësisht e njohur nuk është e dobishme për ju, por sentimentaliteti juaj mund të përpiqet t’ju detyrojë të mos e lëshoni atë. Ju keni aftësinë për të çliruar veten nga e kaluara juaj!

Burimi: Tarot