Horoskopi ditor – 17 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni udhëheqësi i grupit sot, Dashi! Hëna po lëviz nëpër sektorin tuaj shoqëror, duke i sjellë njerëzit në grup për t’ju parë. Nuk duhet ta keni problem t’i udhëhiqni kur Hëna e bën sekstil Marsin në shenjën tuaj. Edhe nëse zakonisht jeni më shumë për të vazhduar me rrjedhën, mund ta bëni axhendën tuaj atë që të gjithë duan të ndjekin. Ju nuk duhet të jeni në krye çdo ditë, por sigurisht që do t’ju jepet një goditje në këtë kohë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndonjëherë mënyra më e lehtë për të arritur diku është duke mos detyruar asgjë. Ju jeni të prirur për të arritur tani, falë Hënës që marshon nëpër sektorin tuaj të karrierës dhe do të merrni një nxitje të shtuar nga bluja kur ajo ndërvepron me Marsin energjik në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ky shtrirje inkurajon veprimin e rrethrrotullimit, kështu që përqendrohuni në lëvizjen e qëndrueshme si breshkë në vend që të flakëroni përpara si lepur. Do të kaloni vijën e finishit shumë më lehtë nëse nuk e lodhni veten gjatë rrugës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dikush mund t’ju shtyjë përtej zonës suaj të rehatisë, por ka të ngjarë të thotë mirë. Hëna dhe Marsi po lidhen përkatësisht përgjatë zgjerimit tuaj dhe sektorëve tuaj shoqërorë, duke shfaqur pamje të reja që mund të dukeshin më parë përtej mundësive tuaja. Miqtë tuaj ose një grup tjetër me të cilin shoqëroheni mund të jenë integral në këtë përparim, ndaj mos mendoni se duhet të shkoni vetëm në ndonjë aventurë. Edhe nëse në fillim ndjeni pak frikë, me siguri do të filloni të shijoni shpejt përvojën.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është një ditë e mirë për ta shtyrë veten disa shkallë më lart. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe financave të mëdha po lidhet me Marsin luftëtar në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve dhe Progresit të Karrierës, kështu që ju do të jeni thellësisht të shtyrë për të arritur nën këto yje. Nëse mendoni se mund të merrni më shumë, atëherë merrni parasysh të keni një bisedë me një mbikëqyrës për ta bërë këtë! Ata ka të ngjarë të jenë mjaft të impresionuar nga vozitja juaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Me shumë mundësi do të dëshironi dikë pranë jush ndërsa dilni përpara sot, Luan. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po bën një sekstil të dobishëm për Marsin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Mësimit të Lartë, duke ju kujtuar se bota është plot me mundësi – por ju duhet të dilni dhe t’i kërkoni ato. Mendoni ta bëni këtë udhëtim si pjesë e një çifti, në vend që ta bëni të gjithë vetë. Gjeni dikë që mund t’i besoni dhe krijoni një partneritet të fuqishëm që do t’ju sjellë dobi të dyve.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të luash sipas rregullave është një ide e mirë sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës, një sektor i cili tashmë natyrshëm drejtohet nga energjia e Virgjëreshës! Luna po lidhet gjithashtu me Marsin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intensitetit të Përbashkët, që do të thotë se ka shumë për të luajtur për momentin. Në vend që të përpiqeni të gjeni zbrazëtira ose të kaloni disa hapa, sigurohuni që të bëni gjithçka sipas librit! Dikush mund të inspektojë metodat tuaja kur ju nuk e prisni atë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një ditë e bukur ka të ngjarë përpara jush. Hëna e bukur po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të emocionuese, duke e bërë atë një kohë të mirë për të shijuar bujarinë e jetës! Njerëz të tjerë janë pothuajse të garantuar se do ta sjellin atë në rrugën tuaj kur Hëna e shemb Marsin në sektorin tuaj të partneritetit. Një njohje e ngushtë e një lloji apo tjetër mund t’ju ofrojë një mundësi të veçantë për t’u kënaqur me disa ekskursione argëtuese. Të paktën merrni parasysh pranimin e çdo ftese, sepse nuk do të dëshironi të humbisni asnjë argëtim të mundshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të jesh i kujdesshëm ndoshta do të jetë më efikas sesa të lëvizësh shpejt sot. Ju mund të jeni në një gjendje mendore pragmatike ndërsa Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale lidhet me Marsin në sektorin tuaj rutinë, kështu që është mirë të mos nxitoni për asgjë, që të mos digjeni gjatë procesit. Nëse dikush përpiqet t’ju nxitojë, mos hezitoni t’i tregoni se jeni në orare të ndryshme. Është në rregull t’i jepni përparësi vetëkujdesit dhe ruajtjes së energjisë tuaj. Mund të rritësh shpejtësinë sërish nesër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të jetë një nga më të mirat që keni përjetuar në disa kohë. Një përafrim inkurajues midis Hënës në sektorin tuaj të komunitetit dhe Marsit të pasionuar në sektorin tuaj të krijimtarisë e bën këtë një moment ideal për t’u lidhur me njerëzit dhe për të shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit. Shkoni në qytet për disa aktivitete argëtuese – ndoshta një bar karaoke ku mund të krijoni një ose dy baladë të fuqishme. Çdo gjë ku mund të keni një mikrofon në dorë ose një qendër të vëmendjes të trajnuar mbi ju duhet të jetë e këndshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjenjat tuaja mund t’ju përmirësojnë sot, veçanërisht nëse mendoni se nuk po merrni gjithçka që meritoni. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe sigurisë kërcen në një sekstil galvanizues drejt Marsit në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve dhe emocioneve, duke ju bërë të vetëdijshëm për çdo gjë të vogël në radarin tuaj. Rregullimi më i vogël mund t’ju largojë, por mbani mend se ky kalim është vetëm i përkohshëm! Do të ishte e mençur të përmbahesh nga shpërthimi i diçkaje kalimtare.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit mendojnë mirë, edhe pse aktualisht mund të jenë duke e tepruar. Ju mund të jeni më në harmoni me hollësitë rreth jush ndërsa Luna rrëshqet nëpër shenjën tuaj, por malet mund të bëhen molekodra ndërsa ajo e bën sekstil Marsin në sektorin tuaj të komunitetit, duke nxitur veprimet dhe duke rritur volumin. Nëse njerëzit vijnë duke bërtitur për vëmendjen tuaj, varet nga ju nëse do të përgjigjeni apo jo. Mund të jetë më e lehtë t’i lini ata të kenë rrugën e tyre sesa të luftojnë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të ndiheni sikur po ndërroni vazhdimisht ingranazhet në këtë moment. Hëna në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po e bën më të lehtë bregun, por shpejtësia do të rritet kur ajo të ndikojë nga Marsi në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju kujtuar të fitoni të drejtën për ta marrë me lehtësi. Mundohuni të mos mbingarkoheni nga baticat në ndryshim dhe bëni më të mirën për të ecur me rrjedhën. Të dy mund ta lehtësoni dhe ta rrisni nxehtësinë sipas nevojës. Suksesi pa stres është i mundur!

Burimi: Tarot