Horoskopi ditor – 18 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Idetë dhe mendimet tuaja mund t’ju çojnë larg tani – edhe më shumë se zakonisht. Mund të ndodhin shumë gjëra! Bëni çmos që të qëndroni të organizuar dhe t’i qëndroni besnik vizionit tuaj, sepse njerëzit mund t’i kushtojnë shumë vëmendje asaj që keni për të thënë. Një partner dinamik mund të shfaqet së shpejti në skenë, ndaj mbajini sytë hapur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Nuk ka pasur kurrë një kohë më të mirë për të filluar kërkimin e një burimi të ri ose më të mirë të ardhurash. Nëse portofoli juaj ndihet i lehtë, filloni të kërkoni informacione të reja – një mundësi e mrekullueshme mund t’ju presë! Nëse tashmë jeni të kënaqur me vendin ku fitoni rrogën tuaj, mund të jetë koha për të diskutuar një rritje të pagës. Merrni parasysh të bashkoni prova se sa punonjës i vlefshëm jeni për t’u siguruar që ndonjë epror e di vlerën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Energjia e sotme është e përqendruar tek ju. Yjet shkëlqejnë më shumë se kurrë, duke ndriçuar të gjitha pjesët tuaja më të mira që të tjerët t’i vlerësojnë. Nëse keni ndonjë ëndërr ose dëshirë të ulur në ndezësin e pasmë, tani do të ishte një kohë e mrekullueshme për t’i zhvendosur ato në nxehtësi të lartë. Disa farëra që keni mbjellë gjashtë muaj më parë mund të jenë tani gati për korrje. Shumë përfitime mund të jenë në dispozicion për ju tani!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hidhni një sy rreth jetës suaj, shikoni se cilat zakone apo çështje të këqija janë ende të vazhdueshme dhe tregojuni atyre derën! Duhet të pastroni pjatën tuaj përpara se të shtoni diçka tjetër, ndaj mos hezitoni të hiqni qafe çdo gjë që nuk dëshironi më. Gjëra më të mira janë në horizont.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju keni shumë gjëra për të pritur me padurim këtë mbrëmje pasi Hëna e Plotë e Binjakëve synon fokusin kozmik te miqtë tuaj dhe grupet më të mëdha shoqërore, duke ju sjellë në kontakt me të tjerët për të planifikuar të paktën një takim argëtues. Nëse e keni humbur kontaktin me dikë dhe dëshironi ta korrigjoni këtë, kjo është koha e përsosur për të kontaktuar! Shanset janë që të keni shumë për të folur. Kjo gjithashtu mund të ndikojë pozitivisht në shpresat tuaja për të ardhmen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju ka të ngjarë të keni çdo arsye për të qenë krenarë tani, Virgjëresha! Hëna e Plotë e Binjakëve këtë mbrëmje mund t’ju dërgojë një lloj suksesi ose shpërblimi në karrierë, ndaj merrni pak kohë për të festuar arritjet tuaja! Një projekt për të cilin keni synuar mund të arrijë më në fund një pikë përfundimtare ose të jetë gati për një zbulim përfundimtar, ndaj kërkoni mundësi për të bërë prezantimin tuaj të madh. Ka një rrugë që hapet para jush dhe mund t’ju çojë drejt në majën e malit.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Edhe nëse nuk e konsideroni veten njeriun më aventurier në botë, nuk është kurrë vonë të provoni të ndryshoni rutinën tuaj të zakonshme për diçka pak më emocionuese! Hëna e Plotë e bukur e Binjakëve sot po ndriçon Shtëpinë tuaj të 9-të të Horizonteve të Pakufishme, duke ju kujtuar se atje është një botë e tërë që pret që ju ta eksploroni. Largimi nga shtëpia juaj mund të mos jetë një opsion, por mundeni dhe duhet ende të eksploroni njohuri të reja nga shtëpia.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shanset janë që të keni dëgjuar për një enë përrallore prej ari në fund të ylberit. Ndërsa një enë e mirëfilltë prej ari është një mit, Hëna e Plotë e sotme në Binjakët po ju tregon rrugën drejt një ene të papritur metaforike prej ari – mund të mos ju duhet as të ndiqni një ylber për ta arritur atë. Në vend që të kërkoni për një shteg, lejoni universin t’ju udhëheqë drejt vendit që duhet të jeni në mënyrë që të merrni një shpërblim të mrekullueshëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit mund të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj pasi Hëna e Plotë e Binjakëve ndriçon sektorin tuaj të partneritetit këtë mbrëmje, duke ndikuar në gjithçka, nga romanca në biznes e deri te miqësitë. Ju dhe një koleg i caktuar mund të vendosni të njiheni më mirë me njëri-tjetrin, ose mund të vendosni se është koha për të ecur në rrugën tuaj drejt gjërave të reja. Një kontratë gjithashtu mund të vendoset në tavolinën tuaj së shpejti, prandaj sigurohuni që të lexoni shkronjat në çdo dokument ose ofertë përpara se të nënshkruani në vijën me pika.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është koha për të rregulluar jetën tuaj! Pavarësisht nëse i keni lënë gjërat të rrëzohen apo jo, do të ishte e mençur të merrnit një moment për të kujtuar çdo vendim që keni marrë në fillim të vitit dhe të siguroheni që jeni ende në rrugën e duhur. Gjëra të tilla si një dietë më e shëndetshme, shëndeti juaj mendor ose thjesht një kardio rutinë janë të gjitha ide të mira tani. Yjet po përpiqen t’ju ndihmojnë të bëheni versioni më i mirë i vetes, kushdo qoftë ai.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju keni leje për të vënë veten përpara dhe në qendër, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të shkëlqeni vetëm në qendër të vëmendjes! Në vend që të bëni sot gjithçka vetëm për veten, përpiquni ta ktheni pozitivitetin tuaj në një përpjekje grupore – ose të paktën mbani në mend disa nxitje altruiste kur bëni plane. Si mund të ndihmoni veten dhe të tjerët në të njëjtën kohë? Mund të ndihet pak e vetmuar të jesh atje në skenën qendrore, kështu që mendoni të sillni disa interpretues me vete.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vëmendja juaj tërhiqet në drejtim të shtëpisë dhe familjes nga vetë yjet, falë Hënës së Plotë të Binjakëve të kësaj mbrëmjeje që ndriçon shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe themeleve. Është një kohë e mrekullueshme për të ndryshuar hapësirën tuaj në një farë mënyre – nëse keni menduar të shpërnguleni, kjo gjithashtu mund të fillojë të duket më e zbatueshme! Çfarëdo që të ndodhë, është pothuajse e garantuar që të ndodhë nën çatinë tuaj. Kjo ngjarje hënore inkurajon gjithashtu shërimin, duke e bërë më të lehtë se normalisht çdo falje të nevojshme.

Burimi: Tarot