Horoskopi ditor – 18 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një intensitet i pamohueshëm mund të ndikojë në planet tuaja aktualisht. Hëna po hyn në Akrep dhe në shtëpinë tuaj të tetë ekstreme, e cila rregullon shumë nga aspektet më serioze të jetës. Lëreni anën tuaj të ftohtë dhe prisni që të vazhdoni me rrjedhën në një ditë tjetër – në vend të kësaj, vishni fytyrën tuaj të lojës. Ju keni të gjithë forcën që ju nevojitet për të përballuar çdo detyrë të vështirë para jush, kështu që mos i lini ato për më vonë kur pikërisht tani, mund t’i pastroni njëherë e përgjithmonë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Marrëdhëniet ndërpersonale mund të kthehen në pengesa nëse nuk jeni të kujdesshëm. Shtëpia juaj e 7-të e Partneriteteve po shkëlqen ndërsa Hëna mbërrin për vizitën e saj mujore, duke e bërë këtë kohën e përsosur për t’u siguruar që po jepni aq sa po merrni. Nëse gjërat kanë dalë jashtë ekuilibrit me një person specifik, bëni atë që duhet bërë për të siguruar që gjërat të jenë të njëtrajtshme dhe të gjithë të trajtohen në mënyrë të drejtë. Ky sektor gjithashtu forcon kontratat, duke e bërë më të sigurt nënshkrimin në vijën me pika.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna po futet në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës për vizitën e saj mujore, duke ju vendosur të përmirësoni jetën tuaj në një mënyrë që maksimizon rezultatet tuaja ideale. Nëse ndiheni pak të shpërndarë, përpiquni të kuptoni dhe më pas bëni gjithçka që nevojitet për ta ndryshuar atë dhe për t’ju ndihmuar të gjeni më shumë paqe – brenda dhe jashtë. Ju nuk keni nevojë të rishikoni tërë jetën tuaj për të arritur qëllimet tuaja, sepse edhe ndryshimet e vogla mund të bëjnë një ndryshim të madh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Fëmija juaj i brendshëm mund të ketë nevojë për vëmendje në këtë moment. Hëna po kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, duke ju inkurajuar të shikoni anën e ndritshme dhe të shijoni jetën, duke lënë shqetësime solemne për një ditë tjetër. Bëni një përpjekje për të larguar çdo energji negative që ju ka ndjekur përreth duke u zhytur në diçka që ju bën të ndiheni përsëri fëmijë. Pavarësisht nëse shikoni një film të preferuar të fëmijërisë ose kaloni pak kohë duke bërë arte dhe vepra artizanale, është një ditë e mirë për nostalgji.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është në rregull t’i marrësh detyrat me ritmin tënd. Hëna po vendoset në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme, e cila është koha e përsosur për t’u kujdesur për çështjet e brendshme. Nëse keni lënë ndonjë punë pa bërë – pjatat, pastrimi me korrent, larjen e rrobave – kushtojini vëmendje kujdesit për të gjitha ato. Nëse gjithçka është vendosur tashmë në shtëpi, atëherë pse të mos ftoni disa njerëz për të shijuar mikpritjen tuaj? Miqtë tuaj ndoshta do të jenë të lumtur të kalojnë pak kohë argëtuese së bashku.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pjata juaj ndoshta do të mbushet shpejt ndërsa Hëna futet në shtëpinë tuaj të 3-të të zënë, duke ju ndihmuar të kontrolloni punët tuaja dhe të merreni me çdo çështje tjetër të pazgjidhur. Është gjithashtu një kohë shoqërore, kështu që pasi të jeni kujdesur për gjithçka, thirrni disa miq për t’u argëtuar. Ju mund të dilni në qytet ose t’i mbani gjërat të qeta në një nga vendet tuaja, por shoqëria duhet të jetë e bukur, pavarësisht se ku jeni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është koha për t’u siguruar që i gjithë biznesi juaj të jetë në rritje e sipër. Çështjet materiale po vihen në fokus ndërsa Hëna hyn në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke ju inkurajuar të lini mënjanë kohë për të rishikuar financat tuaja me një xham zmadhues. Shihni ndonjë mospërputhje? Sigurohuni që t’i kapni ato që në fillim përpara se të bëhen probleme më të mëdha! Nëse keni shpenzuar me mençuri, ndoshta meritoni një trajtim të vogël – ose të madh. Thjesht mos e prishni buxhetin tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një shpërthim ekstra vitaliteti po injekton shpirtin tuaj aktualisht. Jeni të lidhur me çdo mesazh kozmik që shkon në rrugën tuaj ndërsa Hëna hyn në shenjën tuaj dhe rrit intuitën tuaj. Përdoreni këtë energji përqendrimi dhe tokëzimi për t’u marrë seriozisht me atë që dëshironi. Nëse hasni ndonjë mungesë qartësie rreth këtyre çështjeve, mos prisni asnjë moment për të bërë atë që duhet për të sqaruar gjërat. Nëse nuk e dini se çfarë dëshironi, nuk do të jeni në gjendje të shkoni pas saj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nuk ka nevojë të shtyni asgjë sot. Ju mund të kaloni në korsinë e ngadaltë ndërsa Hëna rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke ju kujtuar se është e rëndësishme që herë pas here të hiqni këmbën nga gazi dhe të ndaloni për një pushim. Sa më pak të përpiqeni ta detyroni veten në një drejtim të vetëm, aq më shumë ka gjasa që të përfundoni diku mirë. Nëse duhet të veproni, atëherë përqendrohuni në përfundimin e projekteve ose çështjeve të kaluara, në vend që të zhyteni në ndonjë gjë të re.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një kohë e mirë për të qenë pjesë e diçkaje. Hëna po fluturon në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar nga grupi, kështu që pa marrë parasysh se sa mund të preferoni normalisht t’i merrni gjërat vetë, në fakt mund të arrini shumë më tepër nëse punoni së bashku si ekip. Nëse keni pasur një këmbë brenda dhe një këmbë jashtë një grupi ose organizate shoqërore, merrni parasysh të shkoni deri në fund dhe të bëheni një anëtar me kartë. Të bësh këtë mund t’ju ofrojë një ndjenjë të rehatshme përkatësie.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ambiciet tuaja janë përpara dhe në qendër! Fuqia kozmike pushton në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës ndërsa Hëna mbërrin atje për vizitën e saj mujore, duke theksuar rrugën tuaj profesionale dhe duke siguruar që jeni në rrugën më të mirë drejt qëllimeve tuaja. Nëse ndiheni sikur nuk jeni ende aty ku dëshironi të jeni, ose sikur keni humbur gjatë rrugës, jepni një pikë për të kuptuar se si ta ndryshoni atë. Pak ide dhe zgjidhja e problemeve mund të çojë në mundësi të mëdha.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mundësitë e mëdha që nuk duhet t’i injoroni e rregullojnë ditën. Hëna po hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Horizonteve, duke hedhur dritën e saj mbi të gjitha gjërat e mahnitshme që mund të bëni në të gjithë botën. Merrni masa për të çliruar shpirtin tuaj dhe për të ndryshuar programin, sepse një goditje e mirë e modës së vjetër ndaj sistemit është pikërisht ajo që ju nevojitet. Sa më e pazakontë ose e ndryshme të jetë qasja juaj ndaj jetës, aq më i kënaqur duhet të jeni. Hapeni veten ndaj mrekullive që ju rrethojnë.

Burimi: Tarot