Horoskopi ditor – 18 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Efikasiteti i pabesueshëm mund të jetë i juaji pikërisht në këtë moment! Hëna e Plotë e sotme po ndikon në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës dhe shërbimit, duke e vënë fokusin te pikat e jetës suaj dhe se si arrini të bëni gjithçka. Nëse i keni mbajtur gjërat në krye, atëherë duhet të jeni në gjendje të shpërbleni veten për punën tuaj të palodhur. Nga ana tjetër, nëse keni nevojë për një nxitje për t’u rikthyer në bandwagon, konsideroni këtë shtytje të universit në favorin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndonjëherë jeta mund të jetë vërtet kaq e mirë! Qiejt po shkëlqejnë me një Hënë të Plotë në Virgjëreshë, e cila ndodh në shtëpinë tuaj të 5 të Argëtimit, duke ju dhënë një dozë pozitiviteti tani që keni më shumë nevojë për të. Ky sektor është vendi ku ju shkoni për të shijuar veten, që do të thotë se duhet të përqendroheni vetëm në bërjen e gjërave që ju sjellin kënaqësi. Kjo shtëpi gjithashtu sundon yjet, ndaj përpiquni të dukeni sa më mirë. Pesëmbëdhjetë minutat tuaja të famës mund të ndodhin më shpejt nga sa mendoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njëfarë energjie entuziaste po grumbullohet nën çatinë tuaj në këtë kohë. Hëna e Plotë në Virgjëreshë fokusohet në shtëpinë tuaj të 4 të rehatshme, duke sjellë në pah çështjet e familjes dhe themelet. Nëse keni menduar të bëni disa dekorime, atëherë kjo është koha e përsosur për të filluar të ndryshoni mjedisin tuaj! Ju gjithashtu mund të vendosni se është koha për të paketuar dhe ndryshuar vendndodhjen krejtësisht. Po kështu, një problem me një anëtar të familjes ose shokun e dhomës mund të zgjidhet në çdo moment.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Idetë e reja mund t’ju çojnë më larg se zakonisht sot. Një Hënë e Plotë e fuqishme e Virgjëreshës po ndikon në shtëpinë tuaj të tretë të orientuar drejt komunikimit, duke e trazuar tenxheren dhe duke krijuar një zhurmë në afërsinë tuaj të menjëhershme. Kjo është një fazë shumë e ngarkuar për ju, një fazë ku mund të ndodhin shumë gjëra, ndaj bëni çmos që të qëndroni të organizuar dhe besnikë ndaj vizionit tuaj. Shumë njerëz janë gati të dëgjojnë atë që keni për të thënë. Merrni pak kohë sot për të qartësuar vizionin dhe mesazhin tuaj përpara se t’i ndani ato!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Financat tuaja po kërkojnë vëmendje! Ekziston një Hënë e Plotë e fuqishme që ndriçon shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe pasurisë materiale, duke ju dhënë pak ndihmë kur vjen puna për të bërë shumë para. Nëse portofoli juaj ndihet pak i lehtë, filloni të kërkoni mundësi të reja. Thënë kështu, nëse jeni të kënaqur me punën tuaj aktuale, mund të jetë koha për të diskutuar një rritje të pagës. Bëni të qartë vlerën tuaj si punonjës në mënyrë që figurat e autoritetit të mos kenë probleme me ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Modestia dhe shmangia e vëmendjes janë shenja dalluese të shenjës suaj, por kjo nuk do të thotë se nuk ka momente kur duhet të veproni ndryshe nga normalisht, Virgjëresha. Ju jeni mirëbërësi me fat i Hënës së Plotë të sotme, e cila shkëlqen në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, gati për të nxjerrë në pah talentet tuaja. Nëse keni ndonjë ëndërr ose dëshirë të ulur në sirtar, tani është një kohë e mrekullueshme për t’i vënë ato në veprim. Farat që keni mbjellë në të kaluarën tani janë gati për t’u korrur!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni gati të hiqni dorë nga zakonet e këqija nga e kaluara juaj. Hëna e Plotë në Virgjëreshë po ndriçon Shtëpinë tuaj të 12 të Përfundimeve, kështu që shikoni rreth jetës suaj për çdo problem apo bagazh që mund të jetë ende i gjatë dhe vendosni një pikë të vetëdijshme që të filloni t’u tregoni derën! Nëse nuk jeni të sigurt se ku të filloni, provoni të uleni për të bërë një listë të sjelljeve negative ose modeleve toksike që dëshironi të çlironi, pastaj trajtojini ato kokë më kokë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shumë mundësi emocionuese po vijnë në rrugën tuaj! Ka të ngjarë të jetë mjaft e vështirë për t’u humbur, falë mënyrës se si Hëna e Plotë e Virgjëreshës po shkëlqen në shtëpinë tuaj të tretë të ngarkuar. Asnjëherë nuk e dini se kur do të dalin miq ose ngjarje të reja nga punimet e drurit. Nëse jeni ndjerë mjaft të izoluar kohët e fundit, kjo është një kohë e mirë për të filluar të dilni dhe të shihni se çfarë po ndodh në zonën tuaj lokale. Aventura mund t’ju presë në afërsi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju ka të ngjarë të keni punuar shumë për një kohë shumë të gjatë dhe kjo mund të jetë gati të fillojë të paguajë më në fund. Një Hënë e Plotë e bukur po shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve të Karrierës dhe Reputacionit Profesional, duke ju rritur me të paktën disa shkallë. Një shans për të bërë emër për veten tuaj mund të vijë papritur, kështu që jini gati për të performuar në një moment! Shefat mund të jenë veçanërisht mbështetës tani – ata mund të hapin dyert kryesore.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju nuk njiheni domosdoshmërisht si shenja më aventureske, Bricjapi, por kjo nuk duhet të jetë gjithmonë e vërtetë. Hëna e Plotë përrallore e sotme po ndodh në Shtëpinë tuaj të 9 të Mësimit të Lartë dhe Horizonteve të Largta, duke ju treguar të gjitha mundësitë që ju presin përtej asaj që tashmë është e njohur. Nëse ndiheni të mbërthyer në vend, mundësia për të hapur krahët mund të shfaqet në horizont në çdo moment. Mos ngurroni t’i hidhni vetë hapat e parë përpara, në vend që të prisni që të tjerët t’i bëjnë gjërat të ndodhin.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka e madhe po trazon, duke u përgatitur që ju të vini dhe ta merrni. Ka një Hënë të Plotë që ndriçon Shtëpinë tuaj të 8 intensive të Burimeve të përbashkëta dhe parave të mëdha, duke ju dhënë mundësinë të kapni një fitim të papritur që e meritoni me gjithë zemër. Kjo është një pjesë shumë transformuese e grafikut tuaj, kështu që mund të ndihet sikur jeni duke u vënë në vështirësi. Të jeni të sigurt se në anën tjetër është një enë floriri, gati dhe pret të vini ta merrni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dikush shumë specifik dhe i rëndësishëm mund të presë të shfaqet në botën tuaj. Hëna e Plotë e sotme në Virgjëreshë është duke e vënë fokusin në shtëpinë tuaj të 7 të orientuar drejt partneritetit, duke ju ndihmuar të merrni seriozisht njerëzit në jetën tuaj. Nëse keni pritur të bëni diçka zyrtare me dikë, pavarësisht se çfarë lloj lidhjeje është, atëherë konsiderojeni këtë dritën jeshile nga universi që ju të nënshkruani emrin tuaj në vijën me pika. Partneri juaj perfekt do të shfaqet!

Burimi: Tarot