Horoskopi ditor – 18 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Idetë tuaja më të pazakonta mund t’ju çojnë diku produktiv sot. Mërkuri po përfundon një turne në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, por përpara se të vazhdojë, ai po formon një sekstil të dobishëm për Plutonin në sektorin tuaj të karrierës, duke ju lejuar të ëndërroni veten në krye të grumbullit. Sa më pak të shqetësoheni për zbatimin e rregullave të zakonshme, aq më i suksesshëm do të jeni. Mendoni jashtë kutisë – disa zgjidhje me të vërtetë të frymëzuara mund t’ju vijnë nga jashtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shoqatat tuaja mund të ndihmojnë në zgjerimin e horizontit tuaj në drejtime të reja. Sot ekziston një sekstil harmonik midis lajmëtarit Merkur në shtëpinë tuaj të 11-të të fokusuar në grup dhe Plutonit transformues në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të dhe së bashku, ata po ju ofrojnë një shans për t’u rritur lart dhe jashtë. Një mik i një miku mund t’ju lidhë me një mundësi në një vend të largët, ose ndoshta një klub ku jeni pjesë do të vendosë të bëjë një udhëtim në grup. Kjo përvojë mund të jetë një frymë e mrekullueshme e ajrit të pastër — përqafoje atë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeni më shumë se i gatshëm të mbroni pozicionin tuaj sot, Binjakë, dhe do t’ia vlejë përpjekja. Sundimtari i shenjës suaj, Mërkuri, është në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, duke ju ndihmuar të kuptoni qartë qëllimet tuaja, dhe gjithashtu po krijon një kënd miqësor me Plutonin në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha, kështu që ju e keni vënë syrin te çmimi. Mund t’ju duhet të bëni një prezantim të rëndësishëm ose të paraqisni një projekt për ta realizuar atë, por mund të fitoni mjaft të ardhura të papritura. Shko provoni vlerën tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëdhënie mund të jetë katalizator për një ndryshim më të madh. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, duke ju dhënë një shije për ekzotiken dhe të renë, ndërsa Plutoni është në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke rindërtuar partneritetet tuaja nga themeli. Sot ata do të bëjnë një sekstil të dobishëm, kështu që dikush mund t’ju shtyjë të hapni pak më shumë pikëpamjen tuaj të botës. Mendoni nëse ky person po ju inkurajon të rriteni apo po përpiqet t’ju mbajë të ngrirë, duke ju bërë të rebeloheni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjenjat e vazhdueshme të dyshimit ose mosbesimit mund t’ju shqetësojnë sot. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Mërkurit në shtëpinë tuaj të 8-të të fshehtë dhe Plutonit në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, gjë që mund të rezultojë që të shihni fuqinë që luan kudo që shikoni. Nëse një bashkëpunëtor ose klient duket se po bën diçka pak më pak, mos i akuzoni automatikisht se punojnë kundër jush. Afrohuni me kujdes – mund të zbuloni se e gjithë situata është në të vërtetë për përfitimin tuaj dhe jo për të dëmtuar suksesin tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo është dita kur i vetmi problem i mundshëm është teproni. Ekziston një sekstil i mrekullueshëm midis Mërkurit në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve dhe Plutonit të fuqishëm në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit, duke e bërë këtë moment të përsosur për të ndjekur dëshirën e zemrës suaj, mundësisht me një person të veçantë pranë jush. Vetëm kini kujdes të shkoni shumë larg në ndjekjen tuaj – Plutoni mund t’ju bëjë pak të pamëshirshëm, kështu që edhe pse këndi është pozitiv, jini të kujdesshëm që të tërhiqni dikë pas jush.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kjo është një ditë e mrekullueshme për t’u marrë me çështjet e brendshme. Jeni gati të jeni vetvetja juaj më efikase me Mërkurin aktualisht në Shtëpinë tuaj të 6-të të Efikasitetit dhe duke krijuar një kënd pozitiv me Plutonin në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë. Kjo përqendron vëmendjen tuaj në atë që po ndodh nën çatinë tuaj. Nëse i keni lënë mënjanë disa punë ose detyra të nevojshme, përveshni mëngët dhe shkoni në punë – jeni të pozicionuar mirë për t’i përfunduar ato një herë e përgjithmonë, gjë që do të jetë shumë e kënaqshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni vetvetja juaj më emocionuese dhe të shprehni ndjenjat tuaja sot, Akrep. Edhe nëse normalisht i mbani për vete ndjenjat tuaja, do të jetë pak e vështirë ndërsa Mërkuri do të udhëtojë në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive dhe një kënd i lehtë ndaj Plutonit në shtëpinë tuaj të tretë llafazane vetëm sa do të rrisë entuziazmin tuaj. Njerëzit do të jenë të prirur t’ju dëgjojnë, kështu që nëse keni një fjalim ose mesazh për të ndarë, përgatituni të qëndroni në kutinë tuaj të sapunit. Audienca juaj është duke pritur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të përjetoni nevojën për të bërë disa shpenzime emocionale sot. Ekziston një sekstil i fortë midis Mërkurit në shtëpinë tuaj të 4-të të përqendruar te ndjenjat dhe Plutonit në shtëpinë tuaj të dytë të ndërgjegjshme për sigurinë, gjë që mund ta bëjë terapinë me pakicë të duket si mënyra më e mirë për të trajtuar çdo çështje më të thellë. Një shpenzim i vogël këtu ose atje është mirë për sa kohë që ju e kuptoni se çfarë është – një udhëtim i përkohshëm gëzimi – por mos e ngatërroni këtë për një zgjidhje reale të problemeve që po kaloni aktualisht.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nuk keni nevojë të detyroni askënd që t’ju dëgjojë sot. Keni shumë për të thënë ndërsa Mërkuri lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve, kështu që me siguri keni për t’u prirur më shumë se normalja, por një sekstil ndaj Plutonit në shenjën tuaj të shtëpisë mund t’ju bëjë paksa shumë serioz në lidhje me mesazhin tuaj. Në këto kushte, ju mund të mbingarkoheni deri në atë pikë sa të mbingarkoni njerëzit e tjerë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë pa u detyruar, prandaj flisni butësisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund të gjeni një ide fitimprurëse. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek llogaria juaj bankare dhe sa mirë e kujdeseni për të, por një sekstil i dobishëm për Plutonin në shtëpinë tuaj të 12-të të fantazisë mund të rezultojë në disa ide të frymëzuara që ju lejojnë të fitoni shumë më tepër. Ka një tenxhere ari që pret në fund të ylberit. Merrni rrugën më pak të udhëtuar për ta arritur atë – është rruga më e qëndrueshme financiarisht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të hasni një ose dy lojëra pushteti ndërsa ndërveproni me të tjerët tani. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Mërkurit në Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit dhe Plutonit alkimik në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, gjë që mund të krijojë një kohë të mrekullueshme për t’u shoqëruar, megjithëse me një paralajmërim. Plutoni mund të nxjerrë në pah anët intensive të njerëzve, kështu që mund të vëreni dikë që përpiqet të kontrollojë situatën sociale më shumë se zakonisht. Jini të sigurt pa sulmuar përpjekjet e tyre dhe do të jeni në gjendje të mbani gjithçka me butësi.

Burimi: Tarot