Horoskopi ditor – 20 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bëhuni gati për të filluar nga e para, Dashi! Dielli po shpërthen në shenjën tuaj dhe shtëpinë tuaj të parë të vetë-shprehjes, duke nisur një cikël krejt të ri rritjeje dhe eksperience për ju. Përdoreni këtë kohë për të bërë të qartë qëllimet tuaja dhe atë që dëshironi të tërhiqni në jetën tuaj në vitin që vjen, ndoshta duke shkruar mendimet tuaja në një ditar, qoftë fizik apo dixhital, për t’u dhënë atyre një peshë shtesë. Bëhuni gati për të shfaqur veten tuaj më të mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjërat marrin një kthesë për qetësinë sot. Gjithçka po ngadalësohet ndërsa Dielli rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke sinjalizuar një kohë fshikëzimi kur duhet të pushoni dhe t’i lini vetes kohë për të çliruar çdo barrë që keni grumbulluar gjatë vitit të kaluar. Ju gjithashtu mund të përgatiteni kur Dielli të hyjë në shenjën tuaj muajin tjetër, por kjo është koha më e qetë e përgatitjes që çon në këtë. Sa më shumë punë e brendshme të bëni, aq më të jashtme dhe të dukshme do të jenë shpërblimet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shkoni përpara dhe shkundeni atë! Ju keni dhënë jetën tuaj gjatë kohës që Dielli udhëtonte në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, por më në fund, ai po kalon në shtëpinë tuaj të 11-të të shoqërueshme. Ju lejohet të lini mjetet tuaja dhe të shkoni për të shijuar frytet e punës tuaj, mundësisht me miqtë në krah. Nëse keni qenë antisocial kohët e fundit ndërsa punoni kaq shumë, merrni këtë kohë për të forcuar marrëdhëniet tuaja dhe për t’u kujtuar njerëzve që ju interesojnë. Ju mund të habiteni se sa shumë ju keni munguar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është koha të filloni të synoni më lart se kurrë më parë. Dielli po marshon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, duke ju dhënë një rritje të madhe fuqie zjarri që do t’ju ndihmojë të ngriheni në nivelin tjetër – dhe ndoshta edhe disa përtej kësaj. Për tridhjetë ditët e ardhshme, ju mund të bëni përparim të madh në frontin profesional. Mos rri duarkryq duke pritur që gjërat të ndodhin! Një shef ose VIP mund të hapë disa dyer të rëndësishme, ndaj bëhuni gati të filloni të trokasni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një botë e re po hapet për ju. Horizonti ndriçohet i gjithi ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit për vizitën e tij vjetore, duke ju kujtuar se sa bekime janë në dispozicion për ju kur bëni përpjekje për të kapërcyer hapësirat përtej kufijve tuaj të zakonshëm. Njerëzit nga të gjitha sferat e jetës mund të kenë një ndikim të madh tek ju, kështu që bëni çmos për të ndryshuar mjedisin tuaj. Një frymë e ajrit të pastër mund të bëhet një mënyrë vërtet unike e jetës.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kozmosi po merr një kthesë për intensitetin, kështu që nuk është imagjinata juaj nëse gjërat ndihen më të rënda se normalja. Dielli po kalon në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit, e cila do të ndriçojë lidhjet tuaja më të thella dhe sa të forta janë ato. Vetë natyra e këtyre lidhjeve, qofshin ato financiare, fizike apo emocionale, është aktualisht jetike, ndaj përgatituni të analizoni disa çështje mjaft serioze. Me një prekje të kujdesit shtesë, ju mund ta bëni këtë në avantazhin tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot bëhet fjalë për dy të bëhen një, Peshorja. Shtëpia juaj e 7-të e Marrëdhënieve po shkëlqen ndërsa Dielli mbërrin për vizitën e tij vjetore, e cila është gjithashtu domeni juaj natyror. Si shenjë që rregullon partneritetet, ju jeni të përgatitur veçanërisht për të përfituar nga ky cikël – dhe nga çdo marrëdhënie e veçantë në jetën tuaj, pavarësisht nga natyra e tyre. Sa më shumë të investoni në obligacionet tuaja, aq më i suksesshëm do të jeni, kështu që mbani mend se tani për tani, dy koka janë shumë më të mira se një.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është koha të filloni të jetoni jetën tuaj më të mirë. Dielli po nxjerr në pah Shtëpinë tuaj të 6-të të mirqënies, e cila merret me të gjitha arrat dhe bulonat e vogla që përbëjnë jetën tuaj të përditshme. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për të fjetur më shumë, për të ngrënë më shëndetshëm ose për të gjetur më shumë kohë për të qenë aktiv, ky transport kërkon që ju të përqendroheni në përmirësimin e vetes nga themeli. Në vend që të prisni të ndryshoni në një ju të ri brenda natës, përqendrohuni në përmirësime të vogla që do të sjellin një transformim afatgjatë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka një energji të mrekullueshme që vërshon mbi ju. Universi po ju sjell një dozë të madhe argëtimi ndërsa Dielli kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë, duke sinjalizuar fillimin e një cikli tridhjetëditor kur objektivi juaj kryesor është të shijoni jetën. Kjo nuk do të thotë se mund ta lini të gjithë punën tuaj për një ditë tjetër ose të silleni pa ndonjë ndjenjë disipline, por duhet të mbani mend se pa marrë kohë për të luajtur, cili është qëllimi i gjithë asaj pune në radhë të parë?

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shtëpia juaj sapo u bë nyja më e nxehtë në qytet. Nëse kjo do të thotë se do të organizoni ndonjë festë është një çështje krejtësisht tjetër, por me hyrjen e Diellit në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë, një burim energjie do të lëshohet nën çatinë tuaj. Merrni kohë për t’u kujdesur për themelet tuaja, fjalë për fjalë ose figurativisht, dhe lini shumë hapësirë për pastrimin pranveror, pavarësisht nga stina. Njerëzit së shpejti mund të trokasin në derën tuaj, prandaj sigurohuni që gjërat të duken bukur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të vini re një përshpejtim të caktuar të ditës, sikur dikush e përshpejtoi kohën kaq pak. Dielli po futet në shtëpinë tuaj të tretë të zënë sot, që do të thotë se kalendari juaj do të mbushet shumë. Pavarësisht nëse jeni duke u prirur për punë të rëndësishme ose thjesht duke biseduar me miqtë, do të jeni një produkt i nxehtë për javët e ardhshme, kështu që bëni çmos që të qëndroni të organizuar në mënyrë që të mos humbisni ndonjë gjë të rëndësishme. Në këtë mënyrë nuk do të lejoni që asnjë mundësi t’ju kalojë nëpër gishta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Rehatia juaj personale po merr faturimin më të lartë për momentin. Dielli po zhytet në Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë Materiale, duke e bërë këtë periudhë të përsosur të vitit për t’u kënaqur me disa shije, ndonëse ato që zgjasin idealisht. Duke filluar që tani, përdorni këtë cikël për të shtuar disa kontakte aty-këtu, duke blerë gjëra të vogla luksoze që ju bëjnë të ndiheni të përkëdhelur pa e bërë llogarinë tuaj bankare të ndihet e zymtë. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë kohë për të gjetur mënyra të ndryshme për të fituar para, kështu që merrni parasysh të qarkulloni CV-në tuaj.

Burimi: Tarot