Horoskopi ditor – 18 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do ta keni të vështirë për të marrë disa vendime, por jini të vendosur. Emocionet mund t’ju largojnë, por pasi të keni zgjidhur, mos u largoni prej saj. Përveç kësaj, mësoni të duroni pengesat në një mënyrë të pjekur.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju e teproni pak agresionin, dominimin dhe ju nxit të mbani nën kontroll vendosmërinë tuaj. Kjo ditë nuk është e favorshme për sipërmarrje të reja. Prandaj mos provoni asgjë të re. Flisni këndshëm. Ashpërsia, vrazhdësia në tonin tuaj vetëm sa do të antagonizojë dhe të tjetërsojë miqtë e vlefshëm. Mbi të gjitha, mos e humbni durimin. Veproni normalisht. Joga dhe meditimi do të ndihmojnë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ndonëse sot do të jetë një ditë e mbushur me shumë festa, duhet të ruheni që të mos rrëmbeheni. Ditën do ta kaloni duke u shoqëruar me miqtë dhe familjen. Mund të përfundoni duke neglizhuar detyrat tuaja shtëpiake në organizimin e ndonjë funksioni ose pikniku.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Fati do t’ju mbrojë sot. Do të përfitoni nga tregtia e tokës, shtëpive apo ndërtesave. Do të merrni mbështetje dhe bashkëpunim total nga shefat dhe kolegët në zyrë. Kjo është një ditë shumë fitimprurëse për ju.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do të jeni shumë emocionalë dhe sentimentalë. Egoja juaj ju pengon të shprehni ndjenjat tuaja të vërteta ndonjëherë. Duhet ta keni parasysh këtë kur përpiqeni të komunikoni me të dashurin tuaj. Është një ditë e mirë për romancë dhe për ata që kërkojnë dashuri.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet financiare do përballen me një pengesë të madhe sot. Lëreni mendjen tuaj të mbizotërojë mbi zemrën tuaj. Kini kujdes të jashtëzakonshëm për gjërat tuaja të çmuara personale, përveç detyrave tuaja ligjore dhe projekteve të reja duke mbajtur parasysh efektin e tyre afatgjatë në mendjen tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Kjo është koha e duhur për të përmirësuar personalitetin tuaj dhe për të provuar talentet tuaja para botës. Sot do të mund të blini edhe rroba të reja. Është thelbësore që t’u kushtoni vëmendje njerëzve të afërt. Sot është dita që do ta kaloni në botën e ëndrrave tuaja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund të jeni të mërzitur me të njëjtën rutinë të vjetër. Me pak fjalë, ju ndiheni sikur jeni të mbërthyer në një gropë dhe keni nevojë të dëshpëruar të bëni diçka emocionuese.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është koha që ju të uleni, të relaksoheni dhe të lini veprimet tuaja të flasin. Në fund të fundit, veprimet flasin më shumë se fjalët. Ju gjithashtu do të përfundoni të gjitha detyrat në pritje sot. Ju luani një rol të rëndësishëm në zgjidhjen e problemeve, qoftë për veten apo për të tjerët.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Besimi është çelësi për të zhbllokuar dyert e suksesit. Sot me qëndrimin tuaj pozitiv do të shënoni prezencën tuaj dhe do të jeni një hap më afër suksesit. Ju nuk jeni një person i shkujdesur. Ju vlerësoni arritjet tuaja dhe merrni çdo vendim me mençuri. Vetëbesimi juaj do të jetë vendosmëria dhe fati juaj i fortë, dhe me ndihmën e të gjithëve do të realizoni ëndrrat tuaja sot.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju jeni një punëtor. Me shumë punë ju keni arritur objektivat tuaja. Ju nuk jeni dikush që nuk do të arrini të bëni dallimin midis një pit stop dhe destinacionit përfundimtar. Suksesi juaj do t’ju motivojë të planifikoni qëllime më të mëdha dhe afatgjata. Por, mos e merrni gjithçka aq seriozisht sa të mos arrini të shijoni dhe festoni suksesin tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Konfuzioni dhe pasiguria do të mbeten si re të errëta në qiellin e sotëm, të cilat do të bien në paradën tuaj vendimmarrëse dhe do ta bëjnë të vështirë për ju gjetjen e zgjidhjeve të prekshme për problemet. Hiqni dorë nga polemika dhe përpiquni të vononi çdo vendim të rëndësishëm dhe qëndroni në rutinën tuaj të përditshme. Nëse mund të izoloheni dhe të gjeni kohë për të kaluar në vetmi për të menduar mbi problemet tuaja, atëherë mund të jeni më të pajisur për të bërë zgjedhjet e duhura.

Burimi: Ganesha Speaks