Horoskopi ditor – 18 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush mund të vendosë një pengesë në bollëkun tuaj në këtë moment. Afërdita e ditur për paratë po ndriçon shtëpinë tuaj të dytë, duke e bërë paksa të lehtë hedhjen e parave tuaja, megjithëse një dëshirë bamirësie mund t’ju kafshojë nga pas kur ajo sheshon Saturnin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Është mirë të dëshironi t’i kënaqni miqtë tuaj me disa raunde ose të mbuloni drekën e të gjithëve, por jo në kurriz të sigurisë tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Afërdita në shenjën tuaj po ju jep një dozë shtesë joshjeje, por kjo do të vihet në akull kur ajo sheshon Saturnin e ashpër në Shtëpinë tuaj të 10-të të Autoritetit dhe Arritjeve. Një mbikëqyrës mund të shqetësohet më shumë për faktin se ju po punoni dhe po provoni veten, në vend që të jeni thjesht një shtesë argëtuese në peizazhin e përgjithshëm. Ju duhet të fitoni vendin tuaj sot.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ëndrrat tuaja mund t’ju çojnë në rrugë të rrezikshme nëse nuk përpiqeni t’i frenoni ato. Afërdita në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm po përplaset kundër Saturnit në sektorin tuaj të zgjerimit, duke e bërë pak të vështirë të dalloni se ku qëndrojnë kufijtë tuaj. Edhe nëse nuk i shihni, patjetër që do ta ndjeni nëse e tejkaloni veten dhe zbuloni se keni humbur në një gjymtyrë pa asnjë mënyrë të lehtë për t’u kthyer prapa. Sigurohuni që të bëni gjithçka hap pas hapi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund ta gjeni veten të tërhequr në dy drejtime gjatë gjithë ditës. Afërdita është në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, duke e bërë atë kohën e përsosur për t’u lidhur me miqtë. Nga ana tjetër, sheshi i saj i ashpër me Saturnin në shtëpinë tuaj private të 8-të mund t’ju detyrojë të bëni sot një shfaqje solo. Keni mjaft kohë për të qarkulluar ndërkohë që Venusi rrotullohet rreth kësaj arene, ndaj mos mendoni se një ditë qëndrimi vetëm do të shkatërrojë gjithçka. Merrni hapësirë për të punuar vetë sipas nevojës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të gjitha ambiciet tuaja mund të rrëzohen nga një mohues sot. Ju i keni vendosur pamjet tuaja të larta ndërkohë që Venusi bën turne në Shtëpinë tuaj të 10-të publike të Ndereve dhe Qëllimeve, por dikush mund t’i vërë në një vështrim negativ kur Venusi sheshon Saturnin në sektorin tuaj të partneritetit. Kjo nuk është koha për të kërkuar vërtetimin jashtë vetes, pasi ka të ngjarë që nuk do ta gjeni. Qëndroni në armët tuaja dhe mbajini diskutimet të lehta për momentin. Njerëzit duhet të jenë më mbështetës në të ardhmen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të fluturosh pa pagesë dhe të harrosh çdo detyrë aktuale mund të tingëllojë joshëse tani. Thënë kështu, edhe pse Afërdita në sektorin tuaj të udhëtimeve po ju tregon se sa e madhe është bota, ka të ngjarë të duhet të frenoni çdo shëtitje magjike në tapet, ndërkohë që ajo sheshon përgjegjësin e Saturnit në sektorin tuaj të shëndetit dhe përgjegjësive. Mund të ndiheni të mërzitur nga gjithçka në pjatën tuaj, gjë që mund të zbehë çdo optimizëm, por thjesht përpiquni të qëndroni të fokusuar në largimin e këtyre pengesave nga rruga juaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot ka një hapësirë të veçantë për intimitet – me kusht që pritshmëritë tuaja të mos pengohen. Me Venusin që lëviz nëpër shtëpinë tuaj intensive të 8-të, ju jeni të fokusuar në afrimin me njerëzit aty ku ka rëndësi, por katrori i saj me Saturnin në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive mund t’ju bëjë të kapërceni kufirin. Mos lejoni që idetë tuaja se si gjërat duhet të errësojnë atë që është në të vërtetë para jush. Duke vepruar kështu, mund të përfundojë me humbjen e mundësisë për një lidhje të bukur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Detyrimet familjare mund të pengojnë aventura më emocionuese. Ka një shkëndijë të bukur në sektorin tuaj të partneritetit falë Venusit që rrëshqet nëpër këtë territor, por diçka më afër shtëpisë mund të kërkojë vëmendjen tuaj ndërsa ajo sheshon Saturnin esëll në shtëpinë tuaj të 4-të themelore. Një i afërm ose shoku i dhomës mund të shkaktojë dramë ose të kërkojë ndihmën tuaj për një projekt që hedh gjithçka jashtë, kështu që përgatituni të përjetoni pengesa përpara se të dilni nga dera juaj e përparme. Pranimi është çelësi për të mbajtur gjakftohtësinë tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Çdo plan i këndshëm dhe produktiv që mund të keni për ditën, për fat të keq, ka të ngjarë të zgjidhet nga njerëzit e tjerë. Me Venusin në sektorin tuaj të rutinës, ju jeni gati për të performuar më të mirën tuaj, duke u kujdesur për veten dhe duke shijuar procesin ndërsa përmirësoni cilësinë e jetës suaj. Këto qëllime të mira mund të largohen nga rruga kur Venusi sheshon Saturnin në sektorin tuaj të komunitetit, ndaj kini kujdes që një bashkëmoshatar me qëllim të mirë të shfaqet dhe t’ju detyrojë në një rrugë shumë të ndryshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Afërdita e bekuar ju bën thirrje që të kënaqeni teksa viziton shtëpinë tuaj të 5-të që e do kënaqësinë, por sot ajo do të përballet me Saturnin në shtëpinë tuaj të dytë të ndërgjegjshme për sigurinë dhe do t’ju kujtojë të gjitha gjërat për të cilat duhet të kujdeseni. Mundohuni të balanconi mes lojës dhe përgjegjësisë. Ju duhet të jeni në gjendje ta lundroni këtë për sa kohë që nuk bini fort në njërën ose tjetrën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është shumë e lehtë të jesh kritiku më i ashpër për momentin. Afërdita është e zhytur në shtëpinë tuaj të 4-të që e do rehatinë, por ju nuk do ta keni të lehtë kur ajo vendos në shesh Saturnin, i cili aktualisht është duke vizituar shenjën tuaj. Kjo shtrirje ka të ngjarë t’ju bëjë të përqendroheni më shumë në atë që duhet të bëni, sesa në atë që dëshironi të bëni. Mos u bëni shumë të ashpër me veten sepse dëshironi ta merrni me lehtësi, por kuptoni se ky është një kontroll i rëndësishëm me pritshmëritë tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Diçka që duket e thjeshtë në shikim të parë mund të rezultojë të jetë më e ndërlikuar nga sa e kishit kuptuar fillimisht. Afërdita është në shtëpinë tuaj të tretë që po largohet, duke e bërë atë një kohë të këndshme për të dalë me fqinjët, por ju mund të pengoheni kur ajo të sheshojë Saturnin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ndoshta do të harroni një detyrim të minutës së fundit, ose rezervat tuaja të energjisë do të marrin një zhurmë të papritur. Gjëja e rëndësishme është të mos e shtyni veten – ose të tjerët – shumë fort sot.

Burimi: Tarot