Horoskopi ditor – 18 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Introspeksioni inkurajohet për ju në këtë kohë. Mund t’ju lejojë të kuptoni se çfarë ju tërheq poshtë dhe çfarë ia vlen të mbani. Pyesni veten nëse keni vazhduar duke bërë diçka thjesht sepse e keni bërë për një farë kohe. A duhet të ndryshojë një pjesë e rutinës suaj? Ju ndoshta nuk keni nevojë ta ktheni jetën tuaj përmbys dhe mund të mos dëshironi të ndryshoni shumë. Thënë kështu, edhe një ndryshim i vogël dhe i parëndësishëm në dukje mund t’ju bëjë të ndiheni më të lumtur për jetën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju me të vërtetë mund t’i gjallëroni gjërat tani! Natyrisht, ndjenja e entuziazmit nuk është e mjaftueshme – ju duhet të dilni atje. Një gjë e thjeshtë mund të bëjë ndryshimin! Të qenit të hapur ndaj njerëzve të tjerë ka të ngjarë të vijë natyrshëm, gjë që mund të shpërblehet në shumë mënyra. Mos u dekurajoni nëse nuk shihni rezultate të menjëhershme. Shpërblimet tuaja janë në rrugën e tyre!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të shkëlqeni vërtet tani. Është një kohë e shkëlqyeshme për t’i lënë të gjithë të shohin se çfarë jeni në të vërtetë të aftë të bëni- gjëja e fundit që dëshironi të jeni është të vetëkënaqur. Gjëja e dytë e fundit konsiderohet e paaftë! Për fat të mirë, nuk ka arsye pse kjo duhet të ndodhë nëse jeni të kujdesshëm. Figurat e autoritetit mund t’i kenë sytë nga ju, kështu që mund t’ju duhet të mendoni dy herë përpara se të veproni. Nëse nuk është e qartë, do t’ju duhet të bëni atë që ju duket e drejtë. Lëreni zemrën tuaj t’ju udhëheqë për të bërë thirrjen e duhur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jetë koha për të bërë një hap besimi. Ju mund të dëshironi më shumë nga jeta sesa të ndiheni të lidhur nga e njëjta rutinë e vjetër dhe mund ta gjeni veten duke kërkuar një aventurë. Varet nga ju për të krijuar atë aventurë dhe për të zgjeruar përvojën tuaj! Procesi mund të jetë po aq i thjeshtë sa të rezervoni një kurs në internet ose t’i kërkoni një kolegu t’ju mësojë një aftësi që e keni admiruar gjithmonë. Vetëm sigurohuni që të keni zgjidhur çdo çështje të përditshme që kërkon vëmendjen tuaj përpara se të hidheni në diçka të re.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Fitimi i më shumë kontrollit mbi jetën tuaj mund të jetë i rëndësishëm për ju tani. Ju mund t’i keni lënë gjërat thjesht t’ju ndodhin në vend që të merrni një vendim për atë që dëshironi, që mund të nënkuptojë se i keni bërë vetes një shërbim të keq duke injoruar talentet dhe aftësitë tuaja. Të kuptuarit se cilat janë zakonet tuaja të këqija është hapi i parë drejt ndryshimit të tyre. Hapi tjetër është të përcaktoni saktësisht se me çfarë dëshironi t’i zëvendësoni ato. Mos kini frikë të bëni disa gërmime serioze dhe introspeksione.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund ta kuptoni veten më mirë nëse keni dikë me të cilin të flisni për idetë në këtë moment. Është në rregull të kesh nevojë për mbështetje nga të tjerët – përfundimisht mund t’i shpërbleni duke ofruar një dorë ndihme në këmbim. Fluturimi i vetëm nuk është i pamundur, por mund ta bëjë jetën më të komplikuar. Ju do të keni më shumë fat duke punuar si ekip, përveç nëse të tjerët të përfshirë po përpiqen t’ju shtyjnë t’i bëni gjërat sipas mënyrës së tyre pa pyetur se çfarë mendoni. Nëse kjo ndodh, mund të jetë e mençur të tërhiqeni në heshtje.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të qenit të dobishëm mund t’ju japë një shkëlqim të ngrohtë sot. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni në thirrjen e dikujt dhe mund t’ju duhet të ruheni nga njerëzit që të përfitojnë nga ju. Megjithatë, ofrimi i një dore kur mund ta shihni se është e nevojshme, ka të ngjarë të vlerësohet. Është një çështje e përqendrimit në detaje. Disa njerëz mund të kapin aq shumë pamjen më të madhe, saqë gjërat më të vogla i kalojnë, dhe ju mund t’i ndihmoni duke treguar butësisht çdo gjë që u ka kaluar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

E stomja është për t’u argëtuar! Nëse e keni marrë jetën shumë seriozisht kohët e fundit, ndoshta duhet të hiqni pak energji. Është mirë të shtyni disa punë jo urgjente në mënyrë që të dilni jashtë dhe të luani. Gjetja e kohës për hobet tuaja të vjetra mund t’i shtojë pak gjallëri jetës suaj. Thënë kështu, mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm që të mos e teproni me gjërat. Shumë netë vonë ose shumë për të ngrënë ose pirë mund të pengojnë çdo plan për aktivitete argëtuese në të ardhmen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fokusi juaj është tërhequr drejt shtëpisë tuaj sot. Pavarësisht nëse dëshironi të punoni në riparime të jashtëzakonshme, projekte organizative ose thjesht rregullim, edhe një ndryshim i vogël si shtimi i disa qirinjve aromatik mund t’jua ndriçojë ditën. Mund të jetë jashtëzakonisht e lehtë të kaloni kohë të mjaftueshme jashtë dhe për këtë të neglizhoni hapësirën tuaj të jetesës. Pak kohë e shpenzuar për të përmirësuar gjërat do t’ju ndihmojë të keni një strehë të sigurt më të rehatshme për t’u tërhequr më vonë, kur dëshironi të relaksoheni midis aventurave tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Gumëzhitja rreth bisedave me njerëzit dhe kryerja e punëve mund t’ju hajë kohën dhe t’ju ndalojë të bëni diçka produktive. Truku është të gjeni një ekuilibër! Çfarëdo që të bëni, gjërat ka të ngjarë të bëhen të zëna, por ju mund të keni një fjalë për gjërat që ju mbajnë të zënë. Mund të duhet të jeni të vendosur për të thënë jo herë pas here, por ndoshta mund ta shpjegoni arsyetimin tuaj në një mënyrë që të tjerët ta kuptojnë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju meritoni të përkëdheleni po aq sa të gjithë të tjerët! Blerja e një argëtimi të vogël mund të ndihet mirë sot, por duhet të keni parasysh buxhetin tuaj. Shumë indulgjenca të vogla – ose disa të mëdha – mund t’i zgjasin financat tuaja përtej asaj që mund të përballojnë. Ka mënyra për t’i dhënë vetes një trajtim pa shprenzuar shumë. Mund të duhet pak më shumë mendim dhe planifikim, por gjithçka do t’ia vlejë kur të dy mund të argëtoheni dhe të kurseni para.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo është koha e përsosur për të ndryshuar imazhin tuaj! Qoftë nëse është një prerje flokësh e freskët, disa rroba të reja, ose thjesht përzierje dhe përputhje me ato që zotëroni tashmë, duke u dukur më mirë mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë me veten. Ndoshta ju e keni bazuar stilin tuaj të kaluar në atë që njerëzit e tjerë mendojnë se duket mirë, dhe shijet tuaja tani ndryshojnë nga ato të tyre. Nuk ka të keqe të merrni disa këshilla, por në fund, do të gjeni gëzimin më të madh duke marrë vendimet tuaja për pamjen tuaj.

Burimi: Tarot