Horoskopi ditor – 18 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni shumë energji sot dhe dikush mund ta lëshojë atë. Ju po merrni shumë sinjale nga njerëz të tjerë ndërsa Mërkuri udhëton në sektorin tuaj të partneritetit, por planeti i lajmëtarëve është aktiv edhe diku tjetër. Aktualisht është duke kundërshtuar Jupiterin në shenjën tuaj të Dashit, duke bërë që një reagim më i madh se jeta është shumë më i mundshëm sesa jo. Është mirë të jesh entuziast! Vetëm sigurohuni që të mos e fryni kapakun tuaj mbi diçka që rezulton të jetë një kodër mole dhe jo një mal.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju jeni duke ecur mirë dhe të shkëlqyer derisa të kuptoni se keni harruar diçka të rëndësishme. Ju e keni vënë syrin në topin ndërsa Mërkuri viziton shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, por një kundërshtim tronditës ndaj Jupiterit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund të sjellë diçka tronditëse. Nëse e keni anashkaluar diçka aksidentalisht, ka ende kohë për ta rregulluar, por mos u përpiqni ta largoni sikur nuk është asgjë – njerëzit e tjerë ka të ngjarë të shikojnë dhe nëse shmangeni, ata do ta kujtojnë këtë në të ardhmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka shumë pozitivitet në ditë! E vetmja çështje është të vendosni nëse do të dëgjoni zemrën tuaj apo do të ndiqni një mentalitet tufë. Një kundërshtim i fuqishëm midis Mërkurit në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasioneve Personale dhe Jupiterit të bollshëm në sektorin tuaj shoqëror mund t’ju bëjë të rrahni përpara dhe me radhë midis dëshirave tuaja dhe të përpiqeni të përmbushni kërkesat e të gjithëve përreth jush. Nëse dikush mund të gjejë një mënyrë për të mashtruar këto opsione, jeni ju. Mos e humbni veten në gjithë trazirat!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një çështje karriere mund t’ju largojë vëmendjen nga një çështje familjare sot, Gaforrja. Mërkuri po udhëton në sektorin tuaj të shtëpisë, duke ju dhënë shumë gjëra me të cilat duhet të merreni nën çatinë tuaj, por komunikuesi kozmik po i kundërvihet Jupiterit në fushën tuaj profesionale, që do të thotë se ka të ngjarë të duhet të merreni me gjërat në zyrë, si dhe brenda ka katër mure. Edhe nëse dëshironi të uleni, prisni që t’ju thërrasin për të provuar veten në një mjedis më publik.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju keni shumë gjëra për të bërë në afërsinë tuaj. Natyrisht, bota e madhe e gjerë ende po ju bën thirrje! Ka shumë për të mbajtur fokusin tuaj ndërsa Mërkuri lëviz nëpër sektorin e komunitetit tuaj lokal, por ju do të shikoni në horizont për përmbushje kur Mërkuri të kundërshtojë Jupiterin në sektorin tuaj të zgjerimit. Dëshira për të zgjeruar potencialin tuaj mund të godasë, duke e bërë të duket sikur nuk po mjaftoheni këtu dhe tani. Kjo është mirë! Hartoni aventurën tuaj të radhës për të hequr presionin sot.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund t’ju ndihmojë të rrisni vlerën tuaj kur nuk e prisni, Virgjëresha. Mërkuri, sundimtari i shenjës suaj, viziton sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të kuptoni financat personale, por një kundërshtim i fuqishëm ndaj Jupiterit me fat në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe parave të mëdha mund të rezultojë në një fitim të papritur. Kjo nuk do të jetë diçka që do ta arrini vetë – do ta arrini me ndihmën e një partneri. Nëse keni bërë përpjekjet e duhura, do të merrni një shpërblim të duhur. Jepini vetes merita!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të gjeni lidhjen që mungon për një problem sot. Gjëja kryesore është të lini njerëzit e tjerë t’ju ndihmojnë. Ju jeni duke menduar në kapacitetin më të lartë, ndërsa Mërkuri viziton shenjën tuaj, duke ju dhënë dhuratën e gabimit. Ju mund ta përdorni këtë nxitje në avantazhin tuaj kur Mërkuri gjithashtu kundërshton Jupiterin në sektorin tuaj të partneritetit. Ky kënd do të sjellë ndihmë pavarësisht nëse mendoni se ju nevojitet apo jo, dhe çdo ngarkesë që mbani do të jetë shumë më e lehtë. Mbani mend, shumë duar bëjnë punë të lehta.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Koka juaj mund të jetë në re sot! Megjithatë, jini të sigurt – diçka do t’ju tërheqë përsëri në tokë. Jeni të prirur për ëndrra me sy të hapur ndërsa Mërkuri rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, por do t’ju duhet të përqendroheni në realitet kur planeti lajmëtar kundërshton Jupiterin në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar drejt detyrave. Edhe nëse do të dëshironit të kaloni në bregdet, duket sikur diçka do të kërkojë vëmendjen tuaj, ka të ngjarë të ketë lidhje me punën apo edhe shëndetin tuaj. Nuk është koha për ta larë atë nën qilim.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka shumë mënyra për të shijuar veten sot, Shigjetar. Problemi i vetëm është të kuptoni se si do të veproni për këtë. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet po ju inkurajon të lidheni me miqtë, por një kundërshtim me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 5-të mjaft egoiste mund t’ju bëjë të dëshironi të ndiqni rrugën tuaj dhe të askujt tjetër. Nuk keni nevojë të bëni kompromis nëse vendosni ta merrni për vete këtë ditë, por nëse vendosni të jeni social, mbani mend se mendimi i të gjithëve ka rëndësi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeni të fokusuar në çështje të rëndësishme, derisa diçka afër shtëpisë të kërkojë vëmendjen tuaj. Shkallët profesionale mund t’ju thërrasin ndërsa Mërkuri marshon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, por vëmendja juaj do të zhvendoset kur Mërkuri të kundërshtojë Jupiterin në shtëpinë tuaj të 4-të të familjes. Një i afërm ose shoku i dhomës mund të krijojë një situatë që ju largon nga detyrat tuaja, por në fakt mund të rezultojë të jetë një rast argëtues! Jepini një shans dhe qëndroni të hapur ndaj mundësive që ju vijnë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju keni një mendje kurioze, por mund të zbuloni se diçka themelore kërkon njoftimin tuaj të menjëhershëm. Ju po thithni informacione si një sfungjer ndërsa Mërkuri fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Arsimit të Lartë, duke ju dhënë shumë për të mësuar, por një kundërshtim i fuqishëm ndaj Jupiterit në shtëpinë tuaj të tretë lokale mund t’ju detyrojë të merreni me çështje më të zakonshme. Aventurat tuaja mund të kenë nevojë të vihen në pauzë, ndërkohë që ju merreni me çdo detyrë që keni lënë më parë. Ushtroni durim.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një çështje e rëndësishme financiare mund të diskutohet sot, Peshqit. Mërkuri Mesazher po viziton Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, e cila merret me çështjet e pronësisë dhe parave të mëdha. Mërkuri është gjithashtu kundër Jupiterit në sektorin tuaj të të ardhurave personale, kështu që mund të ketë biseda rreth asaj që është e juaja kundrejt asaj që është e jona. Merrni pak kohë për të ekzaminuar llogaritë tuaja dhe sigurohuni që gjithçka të jetë në rregull dhe lart. Të paktën mund të gjeni disa mënyra për të kursyer më shumë para.

Burimi: Tarot