Horoskopi ditor – 19 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ngjitja juaj në shkallët e karrierës mund të mos lëvizë aq shpejt dhe aq lehtë sa do të preferonit. Kjo nuk është koha më e mirë për t’u përpjekur të tërhiqni vëmendjen te vetja në çfarëdo mënyre, pasi do të jetë shumë e lehtë për ju që të arrini një notë të gabuar gjatë procesit. Prisni çdo zbulim të madh derisa të ketë qiell më të pastër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju do të jeni në gjendje të arrini kaq larg në jetë vetëm për një muaj e gjysmë të ardhshëm. Gjatë kësaj faze, do të jeni më të prirur t’i përmbaheni asaj që dini dhe të mos dilni nga zona juaj e rehatisë. Nën këtë shtrirje, ju keni hapësirën kozmike për ta mbajtur jetën tuaj sa më të thjeshtë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta merr një kthesë dramatikisht sot pasi Venusi, perëndesha e dashurisë, kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit të thellë për gjashtë javët e ardhshme. Ky sektor i grafikut tuaj rregullon gjithçka, nga seksi te burimet e përbashkëta financiare, kështu që ndërsa Afërdita normalisht lehtëson çdo tension rreth këtyre çështjeve, gjërat mund të shkojnë shumë më pak mirë kur ajo është në gjumë në timon. Kjo nuk është koha më e mirë për të provuar të krijoni lidhje të reja me dikë, kështu që mendoni të mbani veten për një kohë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrëdhëniet tuaja ndoshta do të ndjehen disi të konfliktuara për ca kohë pasi Venusi romantik kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve sot. Kjo fazë mund ta bëjë shumë të lehtë të mendoni se ju dhe një shok jeni të dy në të njëjtën faqe kur as nuk po shikoni të njëjtin libër! Jini të kujdesshëm në përpjekjet për të ecur përpara me ndonjë lidhje të rëndësishme në javët në vijim, qofshin ato romantike, profesionale apo platonike. Jeta duhet të jetë më e sigurt si një shfaqje solo tani për tani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Zyra mund të jetë më shumë një fushë beteje sesa normale për momentin, pasi sot Afërdita e apasionuar kthehet në retrograde, duke filluar fazën e saj gjashtë-javore të kthimit prapa në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës. Bashkëpunëtorët dhe klientët mund të jenë më pak të dobishëm dhe shumë më kërkues ndaj jush në javët në vijim. Presioni që ata bëjnë në kohën tuaj mund t’ju japë më shumë se një arsye për t’u ndjerë të djegur. Të ndihmosh të tjerët është mirë, por nuk duhet të japësh më shumë se sa pjesa jote.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të jetë e vështirë për të bërë dallimin midis pasionit pozitiv dhe atij negativ për gjashtë javët e ardhshme, pasi Afërdita emocionale kthehet në retrograde në sektorin tuaj të romancës sot dhe e bën jashtëzakonisht të vështirë njohjen e ndjenjave tuaja. Kur është e drejtpërdrejtë, Venusi dëshiron t’ju sjellë shumë mundësi për t’u kënaqur, por tani ajo nuk do të ketë aq shumë kohë për këtë, kështu që mos u dekurajoni nëse jeta nuk duket aq e ndritshme si zakonisht. Kini besim se dielli do të shkëlqejë përsëri!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të jenë paksa të komplikuara në frontin e brendshëm për të ardhmen e parashikueshme. Sundimtari juaj, Venusi që e do kënaqësinë, kthehet sot në retrogradë për gjashtë javët e ardhshme, duke e bërë efektivisht të vështirë të shijoni gjërat e vogla dhe të jeni mirë me të gjithë të tjerët. Do të jetë shumë e lehtë që linjat të kalohen – edhe pa dashje – gjatë kësaj faze të vështirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mesazhet tuaja mund të mos godasin objektivat e synuara ashtu siç i kishit menduar, për shkak të perëndeshës së dashurisë Venus që do të kthehet në retrograde në sektorin tuaj të komunikimit sot – dhe do të qëndrojë kështu deri në fund të janarit. Do të ishte e mençur të shikonit fjalët tuaja më shumë se zakonisht! Do të ishte gjithashtu e zgjuar të refuzonit çdo deklaratë të rëndësishme për këdo në veçanti, pasi edhe mesazhet e sinqerta ka të ngjarë të devijojnë nga kursi tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtrëngoni lidhëset e çantës dhe vendoseni portofolin përsëri në xhep, Shigjetar. Sot, Venusi paradashës kthehet në retrogradë për gjashtë javë dhe ajo do ta bëjë këtë në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe pasurive materiale. Gjatë kësaj kohe, mund të dëshironi të prisni për ndonjë blerje të madhe, pasi ka të ngjarë që nuk do të jeni të kënaqur me rezultatin. Ju ende mund të keni një sezon pushimesh argëtuese, por përpiquni të gjeni mënyra për t’u kënaqur që nuk përfshijnë hedhjen e parave tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndërsa Venusi i bukur kthehet në retrogradë sot për gjashtë javë, ai shënon një kohë kur bota është më pak e këndshme. Fatkeqësisht, meqenëse kjo lëvizje retrograde ndodh drejtpërdrejt në shenjën tuaj, ndoshta do ta ndjeni këtë melankoli edhe më shumë se shenjat e tjera. Do të ishit veçanërisht të mençur të ndaloni për të bërë ndonjë ndryshim të madh në pamjen tuaj, sepse nuk ka gjasa të kënaqeni tani. Do të keni një ide më të mirë për atë që dëshironi sapo Venusi të kthehet direkt.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kohët fantastike mund të mos jenë aq të zakonshme sa më parë, një herë Venusi normalisht i lezetshëm, që aktualisht po rrotullohet nëpër Shtëpinë tuaj fantastike të 12-të të Nënndërgjegjes, frenon dhe kthehet në retrogradë për gjashtë javët e ardhshme. Kjo hedh më shumë se disa çelësa në veprat kozmike! Dashuria dhe të gjitha aspektet e tjera të mira të jetës mund të ndihen sikur janë të pamjaftueshme gjatë kësaj faze, kështu që jini të durueshëm me veten dhe të tjerët nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Duke filluar nga sot, të shiheni sy për sy me miqtë tuaj mund të jetë më e vështirë se zakonisht pasi Venusi kokëfortë kthehet në retrograde për gjumin e saj gjysmë-vjetor, këtë herë duke goditur në shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale dhe Komunikimeve Globale. Përveç mosmarrëveshjeve, retrogradi i Venusit këtu mund ta bëjë edhe më të vështirë për ju takimin fjalë për fjalë me kolegët. Nëse ju duket se keni më shumë mosmarrëveshje se zakonisht, mos ngurroni të fajësoni Venusin! Besoni se këto çështje do të zgjidhen përfundimisht.

Burimi: Tarot