Horoskopi ditor – 19 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shprehja e vetes mund të jetë e ngarkuar sot. Kërcënimi i mosmiratimit të një figure autoriteti mund të fshihet në sfond. Ju mund të josheni të shpenzoni sa më shumë nga burimet tuaja për të pohuar veten kundër tyre. Sidoqoftë, mund të përfitoni nga një vështrim kritik nëse përballja me këtë person është në të vërtetë aq urgjente sa mendoni. Ndoshta ata thjesht po fryhen për pak në një mënyrë që nuk kanë ndërmend ta ndjekin më tej. Mos e tërhiqni veten me ta pa qenë nevoja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mezi prisni të sillni jetën tuaj në shtëpi në përputhje me idealet tuaja. Megjithatë, përpjekjet tuaja ka të ngjarë t’ju zhgënjejnë tani. Megjithëse mund të keni të drejtë që ka vend për përmirësim, padurimi juaj është ndoshta armiku juaj më i keq dhe mund të mos e kuptoni se është i dukshëm për të tjerët. Shtyrja e njerëzve në sferën tuaj shtëpiake për t’iu përkulur vullnetit tuaj mund t’i provokojë ata të rebelohen. Përpiquni të vlerësoni atë që tashmë po ju shkon mirë – kjo mendësi mund t’ju ndihmojë të merrni edhe më shumë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Bisedat kanë potencialin të bëhen të pakëndshme sot. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse po flisni për çështje thellësisht personale. Ndërsa Dielli që derdh dritë në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit provokon depërtimin e Plutonit në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, ju mund të ndiheni sikur keni të drejtë të kërkoni çdo informacion, pavarësisht kostos. Të kujtuarit se si i përjetoni njollat tuaja të lënduara mund të drejtojë qasjen tuaj. Kini parasysh, megjithatë, se mikroskopi mund të kthehet po aq lehtë mbi ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush në rrjetin tuaj mund të veprojë me të drejtën për diçka tuajën sot. Ata mund të mos jenë mjaftueshëm të drejtpërdrejtë për ta deklaruar këtë kërkesë me zë të lartë, gjë që ka të ngjarë ta bëjë situatën edhe më të qëndrueshme. Mbajtja e gjërave në nivelin e dridhjeve të sikletshme i jep personit tjetër mohim të besueshëm, kështu që ata mund të pretendojnë se kurrë nuk kanë kërkuar asgjë ose kanë kaluar kufijtë nëse përballen. Ju gjithashtu mund të mbroni terrenin tuaj duke u kthyer mbrapsht – në fund të fundit, as ju nuk do të thoni asgjë të pakëndshme!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një figurë autoriteti mund të ketë disa kërkesa impulsive për momentin. Pavarësisht nëse keni të bëni me një shef apo prind, mund të mendoni se nuk ka fund për detyrat që ky person pret që ju të përfundoni. Megjithatë, a është e mundur që të keni më shumë fuqi në situatë nga sa mendoni? Nëse ata janë aq të varur nga ju sa duken të jenë, dhe nëse duan të arrijnë rezultatin e dëshiruar, ndoshta ju keni disa ndikime. Këmbëngulni që ata të respektojnë kufijtë tuaj. Çfarë tjetër mund të bëjnë?

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shprehja e vetvetes në një mënyrë vërtet transformuese është e mundur tani. Sidoqoftë, mund të keni frikë të dilni publikisht me njohuritë tuaja. Ju mund të jeni duke reaguar ndaj përvojave negative që keni pasur me një filozofi politike ose shpirtërore të mbushur me gjykime që është e shpejtë për t’u dënuar dhe e ngadaltë për të bërë pyetje. Dëshira për t’u larguar nga ai presion ka kuptim në botë. Disa njerëz nuk e meritojnë atë që ju keni për të ofruar, dhe kjo është humbja e tyre. Bëni atë që është e nevojshme për të kultivuar një audiencë të sigurt për veten tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të dëshironi të përqafoni qëndrimin optimist të bashkëmoshatarëve tuaj sot. Megjithatë, mund të pyesni veten se si disa nga mundësitë që ata shohin janë realiste – përvojat e vështira të jetës, ndoshta me familjen tuaj, ju kanë mësuar të jeni skeptikë. Marrja e rrezikut për të bërë pyetje të vështira mund t’ju ndihmojë të mbushni boshllëkun midis asaj që propozohet dhe asaj që dyshoni se ka të ngjarë të ndodhë. Megjithëse prishja e humorit mund të mos ju bëjë të njohur për momentin, jini të gatshëm të gërmoni thellë për të mirën e të gjithëve.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të shqetësoheni veçanërisht për të paraqitur një imazh pozitiv publik tani. Megjithatë, ndërsa Dielli optimist në Shtëpinë tuaj të 10-të të Statusit ngatërrohet me Plutonin me hije në sektorin tuaj të komunikimit, ajo që ju thoni privatisht mund të jetë shumë e ndryshme. Ndonjëherë nuk ka asnjë mënyrë për të shmangur një mospërputhje të këtij lloji, por është më mirë të paktën të dini se çfarë po bëni dhe pse. Nëse hendeku është shumë i madh ose i pakëndshëm, merrni parasysh të bëni një ndryshim të qëllimshëm në një marrëdhënie të rëndësishme tuajën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një udhëtim ekzotik ose një kurs studimi është i nevojshëm, edhe nëse mendoni se nuk mund ta përballoni atë. Ndoshta ju keni më shumë asete financiare sesa jeni në dijeni. Kjo perspektivë emocionuese mund të jetë motivimi që ju nevojitet për të bërë një inventar të plotë të burimeve tuaja, pasi mund të ketë diçka që ju e keni anashkaluar. Teksa po shikoni lart e poshtë, mund të zbuloni mundësi befasuese. Jini të hapur për të zgjeruar horizontet tuaja në mënyra që nuk janë të dukshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të dëshironi të portretizoni një imazh të fortë dhe të heshtur në këtë pikë, por jeta juaj private mund ta bëjë këtë të ndërlikuar. Nëse gjërat po shpërthejnë në prapaskenë, shprehja e zemërimit tuaj në një mënyrë të menduar mund të pengojë që situata të dalë jashtë kontrollit. Vlerësimi juaj instinktiv i ngjarjeve ka të ngjarë në rrugën e duhur, edhe nëse duket shumë i thjeshtë për të qenë i vërtetë – thelbi i çështjes është ndoshta më pak i ndërlikuar se gjithë drama që e rrethon. Besojuni instikteve tuaja!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përpjekjet tuaja për të ndërtuar një marrëdhënie të re mund të jenë në harresë. Edhe nëse gjërat po bashkohen në një mënyrë inkurajuese, atmosfera mund të jetë ende e fikur. A ka ndonjë ankesë specifike për të ngritur dyshimet tuaja? Jo domosdoshmërisht, por nuk duhet t’i shtyni mënjanë. Nëse ndiheni të pasigurt dhe nervoz pranë këtij personi, ky është një faktor i rëndësishëm për t’u marrë parasysh. Ndoshta ju thjesht nxirrni më të keqen tek njëri-tjetri pa qenë faji i askujt.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të krenoheni për një punë të bërë mirë është e mundur për jusot – dhe po kështu është të fshiheni pas punës tuaj. Përballja me probleme më të vështira që përfshijnë jetën tuaj shoqërore mund t’ju frikësojë. Ju mund të ndiheni sikur bashkëmoshatarët tuaj është e pamundur t’i kënaqni, duke ju mbajtur sipas standardeve që ata kurrë nuk i artikulojnë plotësisht, në mënyrë që gjithmonë të mos i përmbushni ato. Pyetini ata drejtpërdrejt se çfarë duan që ju të bëni – mund të jetë e frikshme, por mund të lehtësojë tensionin më shumë nga sa prisni.

Burimi: Tarot